Newsy muzyczne

Pierwszy polski artysta w wytwórni Sub Pop

Perfect Son, czyli Tobiasz Biliński, jest pierwszym polskim artystą, który podpisał kontrakt z kultową amerykańską wytwórnią Sub Pop (Nirvana, Soundgarden, Fleet Foxes, The Afghan Whigs).

Jego najnowszy album zatytułowany „Cast”  ukaże się na całym świecie 15 lutego.

Fascynacja Jonathana Ponemana (współzałożyciela wytwórni) twórczością Bilińskiego rozpoczęła się od występu Tobiasza jako Coldair na South by Southwest parę lat temu. Od tego momentu panowie pozostawali w stałym kontakcie. Poneman, po odsłuchaniu utworów z „Cast”, bez wahania zaproponował muzykowi podpisanie kontraktu.

Na płycie znajdzie się 10 utworów, które zostały wyprodukowane przez samego artystę we współpracy z Marcinem Buźniakiem w studiu Axis Audio w Warszawie. Materiał został poddany dodatkowej produkcji przez Jeffa Zeiglera w Uniform Recordings w Filadelfii. Za mix i mastering krążka odpowiedzialny jest Marcin Buźniak. „Cast” to dziesięciorozdziałowa opowieść o odkrywaniu mocy drzemiącej w człowieku, pozwalającej mu na wytrwałość w walce ze swoimi demonami, słabościami i przeszłością. To dokumentacja trudnej drogi, którą warto pokonać, by móc spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Niełatwa tematyka, którą dotyka Biliński, pozwala na mnogość interpretacji. Nie bez znaczenia pozostaje ładunek emocjonalny ukryty w warstwie wokalnej płyty.

„It’s For Life”  to pierwszy zwiastun wydawnictwa. Lyric video do utworu można obejrzeć tutaj. Obraz został wyreżyserowany przez Tobiasza oraz jego żonę Annę Mayer-Bilińską, a zdjęcia do klipu powstały w rodzinnym mieści muzyka – Sopocie oraz w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. 

Od samego początku solowej działalności, Tobiasz Biliński wyłamuje się poza schemat rodzimej sceny. Trudno znaleźć na niej kogokolwiek, kto tworzyłby w podobny sposób jak muzyk odpowiedzialny za projekt Coldair. Pod tym aliasem Biliński wydał trzy długogrające płyty, zbierając pochlebne recenzje także poza Polską, m.in. wśród redaktorów Pitchforka.

Introwertyczny chłód twórczości Bilińskiego znalazł uznanie wśród wielu słuchaczy i recenzentów zmęczonych muzyczną oczywistością. Każda z dotychczas wydanych pod szyldem Coldair produkcji spotykała się z pochlebnymi opiniami. Bez względu na obowiązujące trendy, Biliński pozostał wierny swoim przekonaniom i miejscu, w którym znalazł się jako artysta - niszy pozwalającej na tworzenie muzyki pozbawionej nieznośnego parcia na sukces i próby udowadniania czegokolwiek. Coldair stał się mocną marką, gwarantującą brzmienie niełatwe w definiowaniu i zdystansowane od ogólnie przyjętych standardów. Gitarowe korzenie łączyły się z chłodną elektroniką, surowym quasi-folkiem i szczerą, mroczną narracją tekstów. Ostatnie miesiące pracy artysty, spędzone między Stanami Zjednoczonymi a Polską, to czas zmian, w tym również w życiu osobistym, czego efektem jest zauważalna ewolucja nie tylko pod kątem wizerunku. Perfect Son to nowe oblicze Bilińskiego odcinającego się od dotychczasowej twórczości i przedstawiającego jeszcze bardziej wyraziste spojrzenie na muzykę.

Album  „Cast”  dostępny jest w przedsprzedaży tutaj. Limitowany żółty winyl będzie można nabyć również tutaj.

Oto lista utworów:

1. Reel Me

2. Lust

3. It’s For Life

4. Old Desires

5. So Divine

6. Promises

7. High Hopes

8. My Body Wants

9. Wax

10. Almost Mine

Pokrewne wątki:

Michał Wrzos przedstawia "Odpowiedzi"

2020-01-20

Ukazał się nowy solowy singel cenionego producenta, aranżera i kompozytora Michała Wrzosińskiego ukrywającego się pod szyldem Michał Wrzos.

Czytaj więcej...

Michael Malarkey z nową płytą na koncercie w Warszawie

2020-01-20

Michael Malarkey - słynny aktor i muzyk, gwiazdor serialu „Pamiętniki Wampirów” i „Project Blue Book”, wystąpi w najbliższy piątek w warszawskiej Proximie. Będzie to koncert promujący nową płytę "Graveracer".

Czytaj więcej...

Aktor Michele Monroe przedstawia debiutancki solowy singel

2020-01-18

“Feel It” to pierwszy singiel Michele Morrone, zapowiadający debiutancką płytę pt. “Dark Room”. Teledysk do piosenki został wzbogacony fragmentami filmu “365 Dni”, w którym Michele jest odtwórcą głównej roli - filmowego Massimo.

Czytaj więcej...

Mateusz Ziółko przedstawia "Obiecaj Mi"

2020-01-18

„Obiecaj mi” to zapowiedź kolejnego albumu, nad którym obecnie pracuje artysta.

Czytaj więcej...

BOKKA zaprezentowała klip "Secret Void"

2020-01-17

Klip do utworu pochodzącego z nominowanego do prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk albumu „LIFE ON PLANET B”, został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

Gregory Porter wyda nowy album

2020-01-17

Gregory Porter powraca z nowym singlem „Revival” oraz ogłasza szósty album studyjny „All Rise”.

Czytaj więcej...

Magda Ruta zapowiada debiutancką płytę

2020-01-17

Magda Ruta zaprezentowała nowy singiel i zapowiedziała debiutancki album, który ukaże się 27 marca.

Czytaj więcej...

Pierwsze szczegóły nowej płyty Nightwish

2020-01-16

Gwiazda tegorocznej edycji Mystic Festival, fińska grupa Nightwish, ogłasza pierwsze szczegóły nowego studyjnego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Whispering Sons wróci do Polski na dwa koncerty

2020-01-16

Brukselska post-punkowa grupa Whispering Sons będzie gościem specjalnym na dwóch lutowych koncertach The Editors w naszym kraju.

Czytaj więcej...

Thundercat wraca z nowym albumem

2020-01-16

Thundercat - muzyczny wizjoner i wirtuoz basu wraca z nowym albumem „It Is What It Is”. Płyta ukaże się 3 kwietnia nakładem wytwórni Brainfeeder, a już teraz możemy posłuchać singla „Black Qualls” (feat. Steve Lacy & Steve Arrington).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania