Newsy muzyczne

"Pożegnalny" teledysk Miss God

Miss God żegna się teledyskiem do piosenki „Could You".

Piosenka jest pożegnaniem i zapowiedzią nowego kierunku muzycznego artystki. Wkrótce ukażą się nowe utwory w klimacie experimental hip – hop, electronic.

- Dające do myślenia. Stworzone na mocnym dystansie do siebie i otaczającej kultury, z którą często bezmyślnie się utożsamiamy - zdradza Miss God  i zapowiada wolne kawałki w tempie 70 BPM. Mocno chilloutowy materiał, momentami korespondujący z twórczością i klimatem Sade.  

- Śmierć jest końcem, przejściem w inny stan. Widzę jak cyklicznie pojawia się w życiu. Kończy coś, by inne mogło się narodzić. Patrzę na śmierć z przerażeniem i jednocześnie staram się dojrzeć jej transparentność - dodaje Miss God.

"Could You"  to pierwsza piosenka artystki stworzona w Ableton Live 10 lat temu. Kompozycja wciąż szczególnie jej bliska. Utwór został wydany w nowej aranżacji i produkcji za którą odpowiada Daniel Godlewski - Strefa Dźwięku.

Teledysk powstał w Białymstoku, w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białystok. Artystka odpowiada za scenariusz, reżyserię, montaż i kostiumy. Zdjęcia są dziełem Mai Zińczuk, ujęcia z drona: Marcin Seti, efekty, 3d: Marcin Rutkowski, technika: Karol Mieczkowski.

W 2019 roku Miss God planuje wydanie klipu do nowego utworu „Mieszkają, mieszkają”, „Inside” we współpracy z producentem Romańskim, „Dom pogrzebowy oraz "Bring me to the life" jako VSHOOD. Dodatkowo, rozwijanie nowo otwartej pracowni artystycznej w Białymstoku jako przestrzeni działań kulturalnych oraz współpracę muzyczną z artystami z Berlina.

Miss God to wokalistka, producentka muzyczna. Tworząc, nie zamyka się w gatunkach. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem i wokalnymi eksperymentami. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia - „artystka osobna, własna”. Wystąpiła m.in. w programie Offensywa Piotra Stlemacha, na Heineken Opener Festival, filmPolska Festival w Berlinie, ShortWaves w Poznaniu, Electronic Beats w Poznaniu, Ambition Festival w Londynie. Jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych i teatru tańca oraz gościnnie u innych artystów tj. Lukasyno, Południce, VSHOOD.


Pokrewne wątki:

Kris Barras Band na dwóch koncertach w Polsce

2019-01-23

Zespół Krisa Barrasa wystąpi 10 kwietnia w warszawskim klubie Proxima oraz 11 kwietnia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Sophii "Kocha Ten Stan"

2019-01-23

“Kocham ten stan” to pierwszy solowy singiel z nadchodzącej debiutanckiej EPki Sofii “Solo EP”.

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty O.S.T.R.

2019-01-23

22 lutego ukaże się nowy album O.S.T.R. zatytułowany "Instrukcja Obsługi Świrów". Wczoraj ruszyła przedsprzedaż płyty.

Czytaj więcej...

Still Corners zagra w Poznaniu

2019-01-23

Still Corners czyli synth popowa rewelacja ze stajni Wrecking Light Records i Sub Pop po raz pierwszy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

Czytaj więcej...

Apparat zapowiada nowy album

2019-01-22

APPARAT, aka Sascha Ring, ogłosił szczegóły nowego krążka. „LP5” ukaże się 22 marca nakładem Mute.

Czytaj więcej...

"Schiza" Agnieszki Chylińskiej

2019-01-22

Drugi singiel i teledysk z albumu "Pink Punk".

Czytaj więcej...

Bryan Adams wystąpi w Gdańsku

2019-01-22

21 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie odbędzie się jedyny polski koncert Bryana Adamsa promujący jego nowy album "Shine A Light".

Czytaj więcej...

Nitzer Ebb: „Body of Work" po raz pierwszy na winylu

2019-01-21

„Body of Work” to tytuł kompilacji Nitzer Ebb, która pierwotnie miała swoją premierę w 2006 r. 8 marca po raz pierwszy ukaże się w limitowanej edycji na winylu (4LP).

Czytaj więcej...

Perfect Son z nowym singlem na wiosennym tournee

2019-01-21

"Lust" to tytuł drugiego singla, który zwiastuje debiutancki krążek Perfect Son "Cast".

Czytaj więcej...

Uriah Heep puka do twych drzwi

2019-01-21

Grupa Uriah Heep, która za miesiąc przyjedzie na trasę do Polski, zaprezentowała nowy teledysk do utworu "Knocking At My Door".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania