Newsy muzyczne

Album koncertowy Lisy Hannigan i orkiestry s t a r g a z e

10 maja, nakładem Play It Again Sam, ukaże się live album Lisy Hannigan oraz orkiestry s t a r g a z e, występującej pod batutą uznanego niemieckiego dyrygenta Andre de Riddera.

Materiał na „Live In Dublin”  został zarejestrowany w październiku zeszłego roku, podczas koncertu w National Concert Hall w Dublinie. Na płycie znajdzie się 14 utworów znanych z repertuaru artystki, w tym jedna wcześniej niepublikowana kompozycja „Bookmark”.

Pierwszą zapowiedzią wydawnictwa jest utwór „Swan” – owoc współpracy Lisy z dramaturgiem Endy Walshem oraz Aaronem Dessnerem (producentem ostatniego albumu „At Swim” z 2016 r.), który powstał w ramach projektu PEOPLE.

Album jest wynikiem przypadkowego spotkania Lisy z Andre De Ridderem na festiwalu Sound From A Safe Harbour w Cork w  2015 r. Dyrygent omówił możliwość współpracy z dość zajętym kolektywem s t a r g a z e, który ma koncie wspólne projekty między innymi z takimi gwiazdami jak Nils Frahm, Julia Holter, Lee Ranaldo (Sonic Youth), These New Puritans czy Iceage. Następnego lata Lisa Hannigan wystąpiła na jednej scenie u boku orkiestry, w ramach berlińskiego PEOPLE Festival, śpiewając parę utworów ze swojego repertuaru.

„Dla wokalistki i songwriterki współpraca z klasycznie szkolonymi muzykami może być bardzo stresująca. W zespole komunikacja często odbywa się niewerbalnie. Bardzo trudno jest uzyskać taką nić porozumienia w większej grupie. Kiedy jednak zaczęliśmy razem grać z kolektywem s t a r g a z e  poczułam, że nadajemy na tych samych falach. Byłam poruszona słysząc moje piosenki w tak różnorodnej i szerszej aranżacji. Miałam nadzieję, że uda nam się zdziałać razem o wiele więcej. Pomysł na nagranie albumu oraz wspólne koncertowanie pojawił się więc w sposób naturalny”  - mówi Lisa.Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Projekt Hubas zapowiada nowy album

2020-06-03

Projekt Hubas po dwóch latach przerwy powrócił z nowym singlem.

Czytaj więcej...

Poważny stan zdrowia Anne Clark

2020-06-03

Brytyjska wokalistka i poetka Anne Clark odwołała jesienną trasę koncertową po Niemczech, Holandii i Belgii.

Czytaj więcej...

schafter i Pezet w nowym singlu Rasmentalism

2020-06-03

"Góra Dół Góra Dół" to nowy singel Rasmentalism z gościnnym udziałem schaftera i Pezeta.

Czytaj więcej...

Karo Glazer na podium International Songwriting Competition

2020-06-02

Organizatorzy International Songwriting Competition (ISC) ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazł się polski Artysta. Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji “Flying Circle”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania