Newsy muzyczne

Nowy album Robina Trowera

22 marca ukaże się nowy album Robina Trowera, który będzie nosił tytuł "Coming Closer To The Day".

Robin Trower to 73- letni legendarny muzyk, który zaczynał swoją karierę w latach 60-tych i po dziś dzień cieszy się popularnością i uznaniem wśród fanów gitarowego grania. Po pięciopłytowej przygodzie w zespole Procol Harum, w 1974 roku Trower opublikował swój solowy album, zatytułowany "Bridge Of Sights" , który szybko pokrył się złotem. Trower z miejsca stał się muzykiem rozpoznawalnym w mainstreamie, współpracującym między innymi z Jackiem Bruce’m czy Bryanem Ferrym.

Na najnowszym krążku Trowerowi udało się doskonale oddać klimat swoich występów na żywo. O tytule nowej płyty muzyk mówi:

"Nie ma co się oszukiwać i wiem, że jestem bliżej końca, niż początku. Ale ani trochę mnie to nie przeraża. Gdybym umarł jutro, czuł bym się jak ktoś pobłogosławiony możliwością osiągnięcia tego wszystkiego, co osiągnąłem jako muzyk".

Album został zarejestrowany w Studio 91 w Newbury, z inżynierem dźwięku Samem Winfieldem. Robin Trower sam nagrał wszystkie

instrumenty (za wyjątkiem partii perkusji) oraz wokale. Powstała muzyka surowa i prawdziwa, grana z polotem, nieskażona komercyjnymi aspiracjami, z tekstami, które trafiają w sedno.



Źródło: Mystic

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania