Newsy muzyczne

Pierwsze gwiazdy Warsaw Summer Jazz Days 2019

Poznaliśmy pierwszych trzech wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji warszawskiego festiwalu jazzowego.

Swój udział w Warsaw Summer Jazz Days 2019 zapowiedzieli: legendarny saksofonista tenorowy Benny Golson, jeden z najbardziej cenionych basistów jazzowych Stanley Clarke oraz angielska saksofonistka Nubya Garcia. 

Na chwilę obecną nieznany jest dokładny termin festiwalu, ale na pewno będzie to tradycyjnie pierwsza połowa lipca. Sprzedaż biletów ma ruszyć do końca tego miesiąca. 

BENNY GOLSON

Na scenie obecny od lat 50-tych. Lider, a także muzyk zespołów Dizzy’ego Gillespie i Jazz Messengers ,Arta Blakey’a. Twórca wielkich standartów jazzu, takich jak: „Killer Joe”. „I Remember Clifforrd”, „ Stablemates”, „ Whisper Not” i „ Along Came Betty” - żeby wymienić tylko niektóre z nich. Perspektywa usłyszenia tych prawdziwych jazzowych klasyków granych przez ich autora i wielkiego mistrza saksofonu tenorowego, który od 2007 roku regularnie jeździ w trasy koncertowe, będzie prawdziwym świętem wszystkich fanów jazzu i dobrej muzyki. Tym bardziej, że pomimo wieku , Benny Golson swoją formą na scenie może wprawić w prawdziwe osłupienie.

THE STANLEY CLARKE BAND

Wszystkim fanom i słuchaczom jazzu to nazwisko gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy, prawdziwy show i autentyczne emocje. Clarke to niekwestionowany wirtuoz gry zarówno na gitarze basowej jak i na kontrabasie. Jego solowe płyty, gra w legendarnym zespole fusion Chicka Corei „ Return to Forever” , a także długa lista muzyki skomponowanej do filmów i seriali, to tylko i zaledwie namiastka tego, co ten wielki muzyk oraz zdobywca trzech nagród Grammy ,stworzył i wykreował przez dekady swojej nadzwyczajnej aktywności na światowej scenie. Kto będzie mu towarzyszył na scenie? Dla stałych bywalców festiwalu będzie to nie lada gratka , a naszym zdaniem, przyjemność spora, ale o tym już wkrótce.

NUBYA GARCIA

Ta, pochodząca z Londynu 28-latka, to kolejna reprezentantka nowej fali brytyjskiego jazzu, która szturmem zdobywa światowe sceny. Zaangażowana w wiele projektów, Nubya w zeszłym roku wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „ Nubya’s 5lve” z udziałem samych gwiazd młodego pokolenia, z których wiele gościliśmy ostatnimi laty na festiwalu. Zdaniem krytyków to jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku. Szykuje się mocny, dynamiczny i żywiołowy koncert, bowiem właśnie do takich występów zdążyli nas już przyzwyczaić młodzi muzycy z Wysp Brytyjskich.

Więcej informacji o festiwalu na: https://www.facebook.com/warsawsummerjazzdays/ 

Foto: Stanley Clarke / oficjalny profil FB artysty

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania