Newsy muzyczne

Kolejne gwiazdy na Warsaw Summer Jazz Days 2019

Grupa Snarky Puppy, duet Wadada Leo Smith i Bill Laswell oraz Scott Henderson Trio dołączyli do line-upu tegorocznej edycji warszawskiego festiwalu jazzowego.

WADADA LEO SMITH / BILL LASWELL

Wadada Leo Smith i Bill Laswell - razem na scenie, w wyjątkowym , jedynym i niepowtarzalnym misterium dźwiękowym, jakie tylko ci dwaj legendarni artyści są w stanie wykreować razem na scenie.

Namiastkę ich występu na żywo wszyscy zainteresowani znajdą na wspólnej płycie obu muzyków z roku 2014 „ The Stone”, nagranej w słynnym nowojorskim klubie pod tą samą nazwą.

SCOTT HENDERSON TRIO

Henderson jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i oryginalnych gitarzystów w historii jazzu. To jedna z prawdziwych ikon stylu fusion, współzałożyciel legendarnej grupy Tribal Tech oraz autor wielu własnych projektów, a także muzyk mający na koncie współpracę z takimi tuzami jazzu jak Chick Corea i Joe Zawinul. O jego klasie niech świadczy fakt, że w roku 1991 został uznany najlepszym gitarzystą jazzowym przez magazyn „Guitar World”, zaś roku później tenże sam tytuł został mu przyznany przez pismo „Guitar Player”.

SNARKY PUPPY 

W tym roku w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days wystąpi słynna teksańska supergrupa SNARKY PUPPY, która samą siebie zwykła określać jako „popowy zespół, który lubi dużo improwizować”.

Przebojowość i improwizatorski talent sprawiły, że zespół występował u boku Eryki Baduh, Justina Timberlake’a i Snoop Dogga. Ich muzykę najprościej określić mianem żywiołowego jazz – funku i nu – jazzu. Koncerty tej formacji są wyjątkowym, radosnym i energetycznym przeżyciem, a talent tej supergrupy został doceniony trzema nagrodami Grammy.

Wcześniej swój udział w imprezie zapowiedzieli: Benny Golson, The Stanley Clarke Band oraz Nubya Garcia. 

Więcej informacji o festiwalu: https://www.facebook.com/warsawsummerjazzdays/ 


Foto: Snarky Puppy / fot. Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania