Newsy muzyczne

Kolejne gwiazdy na Warsaw Summer Jazz Days 2019

Grupa Snarky Puppy, duet Wadada Leo Smith i Bill Laswell oraz Scott Henderson Trio dołączyli do line-upu tegorocznej edycji warszawskiego festiwalu jazzowego.

WADADA LEO SMITH / BILL LASWELL

Wadada Leo Smith i Bill Laswell - razem na scenie, w wyjątkowym , jedynym i niepowtarzalnym misterium dźwiękowym, jakie tylko ci dwaj legendarni artyści są w stanie wykreować razem na scenie.

Namiastkę ich występu na żywo wszyscy zainteresowani znajdą na wspólnej płycie obu muzyków z roku 2014 „ The Stone”, nagranej w słynnym nowojorskim klubie pod tą samą nazwą.

SCOTT HENDERSON TRIO

Henderson jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i oryginalnych gitarzystów w historii jazzu. To jedna z prawdziwych ikon stylu fusion, współzałożyciel legendarnej grupy Tribal Tech oraz autor wielu własnych projektów, a także muzyk mający na koncie współpracę z takimi tuzami jazzu jak Chick Corea i Joe Zawinul. O jego klasie niech świadczy fakt, że w roku 1991 został uznany najlepszym gitarzystą jazzowym przez magazyn „Guitar World”, zaś roku później tenże sam tytuł został mu przyznany przez pismo „Guitar Player”.

SNARKY PUPPY 

W tym roku w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days wystąpi słynna teksańska supergrupa SNARKY PUPPY, która samą siebie zwykła określać jako „popowy zespół, który lubi dużo improwizować”.

Przebojowość i improwizatorski talent sprawiły, że zespół występował u boku Eryki Baduh, Justina Timberlake’a i Snoop Dogga. Ich muzykę najprościej określić mianem żywiołowego jazz – funku i nu – jazzu. Koncerty tej formacji są wyjątkowym, radosnym i energetycznym przeżyciem, a talent tej supergrupy został doceniony trzema nagrodami Grammy.

Wcześniej swój udział w imprezie zapowiedzieli: Benny Golson, The Stanley Clarke Band oraz Nubya Garcia. 

Więcej informacji o festiwalu: https://www.facebook.com/warsawsummerjazzdays/ 


Foto: Snarky Puppy / fot. Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania