Newsy muzyczne

King Gizzard & The Lizard Wizard z nowym albumem

King Gizzard & The Lizard Wizard powraca z nowym krążkiem “Fishing for Fishies”, który ukaże się na rynku 26 kwietnia nakładem Flightless Records/[PIAS].

Czternasty album w ich dyskografii i pierwszy od wydania 5 różnych krążków  w 2017 r., zanurzony jest w bluesowych dźwiękach. Tytułowy utwór zwiastuje najnowsze wydawnictwo zespołu.

“Próbowaliśmy nagrać płytę bluesową. Czuliśmy jednak pewien opór. W ostatecznym rozrachunku pozwoliliśmy się piosenkom prowadzić, podążać własnymi ścieżkami światła i ciemności. Pod koniec 2017 r. nie wiedziałem kim jestem. Był to jednak intensywny rok pełen wrażeń. Większość okresu wakacyjnego spędziłem w studiu nagrywając i miksując “Gumboot Soup”. Jak tylko stuknął 2018 r. przestałem się martwić o pracę i po prostu zacząłem żyć” – mówi Stu Mackenzie.

W tym okresie powstał “Fishing for Fishies” – album, na którym przeszłość i przyszłość zderza się z teraźniejszością.  
 
Zespół King Gizzard & The Lizard Wizard tworzą: Stu Mackenzie (wokal/gitara/flet), Ambrose Kenny-Smith (harmonika/wokal), Cook Craig (gitara/wokal), Joey Walker (gitara), Lucas Skinner (gitara basowa), Eric Moore (perkusja) oraz Michael Cavanagh (perkusja).Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania