Newsy muzyczne

Perkusista Pink Floyd gwiazdą warszawskiego Summer Fog Festival

Grupa Nick Mason's Saucerful of Secrets wystąpi 27 lipca na warszawskich kortach Legii.

Grupa powstała w 2018 roku z inicjatywy perkusisty Pink Floyd Nicka Masona i gitarzysty Lee Harrisa. W składzie zespołu są także: wokalista/gitarzysta Gary Kemp (ex-Spandau Ballet), klawiszowiec Dom Baken oraz basista Guy Pratt - długoletni współpracownik Pink Floyd (ma na koncie także współpracę z m.in. Roxy Music, Madonną, Davide Bowie, Echo & The Bunnymen, The Smiths, Tomem Jonesem). Według Masona Saucerful of Secrets nie jest "tribute bandem" Pink Floyd, ale bardziej ma na celu "uchwycenie ducha" wczesnego okresu działalności Pink Floyd z Sydem Barretem jako wokalistą. 

Nick Mason's Saucerful of Secrets ma na koncie dużą trasę koncertową po Europie, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. 

Karnety w cenie 279 zł i 299 zł dostępne na portalach: Eventim, Go Out i Bilety24.pl. 

Kolejni artyści, którzy wezmą udział w Summer Fog Festival zostaną ogłoszeni wkrótce. 

"Summer Fog Festival to przede wszystkim autentyczna żywa muzyka i artyści, którzy zabiorą Cię w Himalaje sztuki, jaką trudno uświadczyć w dzisiejszych czasach. Idea festiwalu jest wielowymiarowa. Wiemy, że muzyka to przede wszystkim emocje zatem zadbaliśmy o odpowiednią selekcję zespołów, które uświetnią pierwszą edycję festiwalu swoją nieszablonową ekspresją. Pragniemy również pokazać, że prawdziwy Rock and roll z całym dobrodziejstwem inwentarza nadal ma się świetnie. Wierzymy, że zabawa będzie świetna i będziecie w niej uczestniczyć z pełnym zaangażowaniem, bo przecież ona jest dla Was!" - informują organizatorzy.Źródło: Kubica Production

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania