Newsy muzyczne

Węgierski wieczór na poznańskim Enea Spring Break Festival

26 kwietnia w Poznaniu usłyszeć będzie można mocny głos Very Jónás, ciepłe nuty Belau i energetyzujący przekaz The Devil’s Trade.

Vera Jónás

Czuły głos nagradzanej uczestniczki programu INES#talent 2019 Very Jónás od razu porusza zmysły, czasem porywając do tańca nieco dzikszymi nutami. W marcu 2018 zespół artystki Vera Jonas Experiment został wyróżniony nagrodą Indie/Alternative Album of the Year Award w węgierskiej edycji nagród Grammy, a sama Vera otrzymała prestiżową statuetkę Junior Songwriter Award od Artisjus, węgierskiej agencji copyrighterskiej. Zespół Very jest finalistą węgierskiego talent show organizowanego przez Sziget Festival i Hungarian National Television/Radio.
Polscy słuchacze poznali Verę na żywo w zeszłym roku podczas Tauron Life Festial Oświęcim, po którym artystka odbyła długą trasę koncertową po Węgrzech. Następnie we wrześniu i listopadzie wraz z zespołem objechała Azję i Europę, promując single wydane w 2018.

Belau

Węgierski duet Belau, tworzący muzykę z pogranicza elektroniki, dream-popu i downbeatu, ma na koncie występy na największych festiwalach muzycznych Europy - Primavera Sound, Eurosonic, Reeperbahn, SXSW, Sziget, Untold czy na polskim Seazone. W ciągu ostatnich 2 lat zagrał 150 koncertów w 21 krajach. Niespełna 2 tygodnie temu zagrali razem z Mike Shinodą (Linkin Park) w budapesztańskiej Arenie. W tym roku, poza występem na Spring Break, panowie z Belau znów rozbrzmią w Barcelonie na Primavera Sound.
 
Sam zespół określa swoją twórczość jako „świeżą elektronikę”. Ich debiutancka piosenka Island of Promise została uznana przez Deezer za jeden największych przebojów 2015 roku na Węgrzech. Wykorzystana została również w produkcjach HBO oraz międzynarodowych spotach reklamowych takich brandów jak Pepsi, Telenor czy Sziget Festival. Teledysk do wspomnianej piosenki zwyciężył w Hungarian Music Video Festival i może pochwalić się ponad 500 000 wyświetleń w serwisie YouTube
 
The Devil's Trade

W ciągu ostatnich 4 lat węgierski piosenkarz i tekściarz Dávid Makó, znany szerzej jako The Devil’s Trade, kształtował swój ostateczny styl i kierunek. Była to niespodziewana, intensywna, pełna przemian podróż w pojedynkę, której początkiem był wydany w 2014 debiutancki krążek Those Miles We Walked Alone, sfinansowany z kieszeni artysty i wyprzedany w całości. 

The Devil’s Trade odbył trasy koncertowe na największych scenach Europy w towarzystwie zespołów takich jak Crippled Black Phoenix czy Nathan Gray Collective. Niebawem ukaże się owoc tychże tras - drugi już album What Happened to the Little Blind Crow. Na tej płycie odnajdziemy całą gamę muzycznych poszukiwań artysty: od chwytającego za serce transylwańskiego folku, przez korzenie artysty jako wokalisty stoner rocka, po duchy Appalachów.
 
Oficjalne wydarzenie FB Enea Spring Break Festival: https://www.facebook.com/events/777259949282724/ 

Źródło: Locomotion Agency

Pokrewne wątki:

Courtney Barnett gwiazdą Opole Songwriters Festival

2019-07-23

Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji opolskiego festiwalu, który odbędzie się w dniach 6-7 września w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

Czytaj więcej...

Mikromusic z Dolnej Półki na trasie po Polsce

2019-07-23

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu, powrót do muzyki korzennej, folkowej i improwizowanej.

Czytaj więcej...

Grabek wydał nową ep-kę

2019-07-23

Po zeszłorocznym świetnie przyjętym przez fanów i krytyków albumie „Day One” Grabek idzie za ciosem i wypuszcza EP „Humans”.

Czytaj więcej...

Ania Rusowicz oddaje hołd grupie 2+1

2019-07-23

Ania Rusowicz nagrała cover utworu “Iść w stronę słońca” grupy 2+1. Jest to zapowiedź projektu Tribute 2+1 = Ania Rusowicz + Goście.

Czytaj więcej...

Slipknot wydał nowy singel

2019-07-22

Grupa Slipknot zaprezentowała "Solway Firth" - drugi utwór poprzedzający wyczekiwany szósty album kapeli "We Are Not Your Kind", który ukaże się 9 sierpnia.

Czytaj więcej...

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce

2019-07-22

Hammerfall, jedna z najlepszych power metalowych formacji, wystąpi w lutym w Warszawie oraz Krakowie.

Czytaj więcej...

Reedycja "Holy War" łódzkiego Blitzkriegu

2019-07-22

Po 28 latach wznowiony został na CD jedyny album łódzkiej nowofalowej grupy Blitzkrieg zatytułowany "Holy War".

Czytaj więcej...

Brass Federacja wydała debiutancką płytę

2019-07-22

Do sprzedaży trafiła płyta "Go, Go To Be On Time!" warszawskiego brass-bandu Brass Federacja.

Czytaj więcej...

Ander wyda "...Potrwa Wiecznie"

2019-07-21

Pochodzący ze Słupska producent Arkadiusz Sroka czyli Ander zapowiedział wydanie nowej płyty, która ukaże się 23 września.

Czytaj więcej...

Audra powraca po 10 latach

2019-07-21

Jedna z najbardziej cenionych amerykańskich grup post-punkowych Audra opublikowała pierwszy premierowy materiał od dekady.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania