Newsy muzyczne

Węgierski wieczór na poznańskim Enea Spring Break Festival

26 kwietnia w Poznaniu usłyszeć będzie można mocny głos Very Jónás, ciepłe nuty Belau i energetyzujący przekaz The Devil’s Trade.

Vera Jónás

Czuły głos nagradzanej uczestniczki programu INES#talent 2019 Very Jónás od razu porusza zmysły, czasem porywając do tańca nieco dzikszymi nutami. W marcu 2018 zespół artystki Vera Jonas Experiment został wyróżniony nagrodą Indie/Alternative Album of the Year Award w węgierskiej edycji nagród Grammy, a sama Vera otrzymała prestiżową statuetkę Junior Songwriter Award od Artisjus, węgierskiej agencji copyrighterskiej. Zespół Very jest finalistą węgierskiego talent show organizowanego przez Sziget Festival i Hungarian National Television/Radio.
Polscy słuchacze poznali Verę na żywo w zeszłym roku podczas Tauron Life Festial Oświęcim, po którym artystka odbyła długą trasę koncertową po Węgrzech. Następnie we wrześniu i listopadzie wraz z zespołem objechała Azję i Europę, promując single wydane w 2018.

Belau

Węgierski duet Belau, tworzący muzykę z pogranicza elektroniki, dream-popu i downbeatu, ma na koncie występy na największych festiwalach muzycznych Europy - Primavera Sound, Eurosonic, Reeperbahn, SXSW, Sziget, Untold czy na polskim Seazone. W ciągu ostatnich 2 lat zagrał 150 koncertów w 21 krajach. Niespełna 2 tygodnie temu zagrali razem z Mike Shinodą (Linkin Park) w budapesztańskiej Arenie. W tym roku, poza występem na Spring Break, panowie z Belau znów rozbrzmią w Barcelonie na Primavera Sound.
 
Sam zespół określa swoją twórczość jako „świeżą elektronikę”. Ich debiutancka piosenka Island of Promise została uznana przez Deezer za jeden największych przebojów 2015 roku na Węgrzech. Wykorzystana została również w produkcjach HBO oraz międzynarodowych spotach reklamowych takich brandów jak Pepsi, Telenor czy Sziget Festival. Teledysk do wspomnianej piosenki zwyciężył w Hungarian Music Video Festival i może pochwalić się ponad 500 000 wyświetleń w serwisie YouTube
 
The Devil's Trade

W ciągu ostatnich 4 lat węgierski piosenkarz i tekściarz Dávid Makó, znany szerzej jako The Devil’s Trade, kształtował swój ostateczny styl i kierunek. Była to niespodziewana, intensywna, pełna przemian podróż w pojedynkę, której początkiem był wydany w 2014 debiutancki krążek Those Miles We Walked Alone, sfinansowany z kieszeni artysty i wyprzedany w całości. 

The Devil’s Trade odbył trasy koncertowe na największych scenach Europy w towarzystwie zespołów takich jak Crippled Black Phoenix czy Nathan Gray Collective. Niebawem ukaże się owoc tychże tras - drugi już album What Happened to the Little Blind Crow. Na tej płycie odnajdziemy całą gamę muzycznych poszukiwań artysty: od chwytającego za serce transylwańskiego folku, przez korzenie artysty jako wokalisty stoner rocka, po duchy Appalachów.
 
Oficjalne wydarzenie FB Enea Spring Break Festival: https://www.facebook.com/events/777259949282724/ 

Źródło: Locomotion Agency

Pokrewne wątki:

Poznaliśmy szczegóły płyty duetu Mazolewski/Porter

2019-04-25

Dwie osobowości, dwaj wspaniali muzycy, dwie muzyczne historie, jedna Philosophia. Premiera płyty już 24 maja.

Czytaj więcej...

The Amazons wystąpią w Warszawie

2019-04-25

Brytyjska grupa z Reading zagra 19 października w warszawskim Centrum Praga.

Czytaj więcej...

Nowy singel Brand New Heavies

2019-04-25

The Brand New Heavies powraca z nowym singlem „Getaway”. W utworze usłyszymy głos amerykańskiej wokalistki N’Dea Davenport.

Czytaj więcej...

The Analogs przedstawia "Projekt Pudło"

2019-04-25

„Wszystko To Co Mamy” to klip promujący akustyczny album "PROJEKT PUDŁO" zespołu THE ANALOGS nagrany podczas serii blisko 30 koncertów zagranych od sierpnia 2018 do kwietnia 2019 roku w zakładach karnych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych.

Czytaj więcej...

Royal Blood wróci do Warszawy

2019-04-24

Royal Blood ogłosili wakacyjna trasę koncertowa, na której znalazła się Polska. Brytyjski duet wystąpi w warszawskim Palladium 26 lipca.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Ride

2019-04-24

Mamy oficjalne potwierdzenie informacji, którą podaliśmy kilkanaście dni temu: w sierpniu ukaże się nowy album brytyjskiej grupy Ride.

Czytaj więcej...

The Dead Letter Circus zaanonsował polski koncert

2019-04-24

Australijska kapela zaprezentuje się 17 września w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Mark Lanegan Band wróci do Warszawy

2019-04-24

Amerykański muzyk wraz z zespołem wystąpi 19 listopada w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

The Twilight Sad zaprasza na jedyny polski koncert

2019-04-24

Szkoccy post-rockowcy zagrają 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Michael Bolton przyjedzie do Polski

2019-04-24

Słynny amerykański wokalista zaprezentuje się 7 sierpnia w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania