Newsy muzyczne

Carnival Youth prezentuje "Desktop"

Łotewska indie - rockowa grupa Carnival Youth wypuścił kolejny singel z nadchodzącego albumu “Good Luck”. Premiera nowego krążka zaplanowana została na 16 sierpnia.

„Desktop” to mieszanka wielu elementów, wynik eksperymentu. Chcieliśmy tu dodać odrobinę brazylijskiego klimatu, tworząc coś ekspresyjnego i pełnego koloru – jako że właśnie w brazylijskim Red Bull Studios nagrywaliśmy ten album. Z początku tekst do tego utworu miał być jedynie żartem – w rezultacie wyszło pół-żartem, pół-serio, bo właściwie w każdym żarcie jest szczypta prawdy. Ta piosenka mówi o wartościach i wyzwaniach naszych czasów, kiedy to większość dnia (i nocy) potrafimy spędzić przed ekranem – mówi frontman zespołu Emils Kaupers.

Nowy krążek został nagrany w zeszłe lato w Red Bull Studios w Sao Paulo (Brazylia). Wyprodukowany jest przez wieloletniego współtwórcę muzyki Carnival Youth – Gatisa Zakisa, a zmiksowany przez nagradzanego Grammy producenta Nicolasa Verhnesa, który ma na swoim koncie takie projekty jak Animal Collective, Deerhunter, Dirty Projectors, Wild Nothing, The War on Drugs i wiele innych. Master wykonany jest przez Grega Calbi w nowojorskim Sterling Sound, który z kolei pracował z The National, MGMT, Interpol czy Arcade Fire.

Album “Good Luck” zawiera 12 utworów, a jego premiera będzie celebrowana największą do tej pory trasą koncertową łotewskiego tria, która rozpocznie się już tej jesieni.Źródło: Locomotion Agency

Pokrewne wątki:

Golden Life "Kocha Cię"

2019-05-20

Grupa Golden Life opublikowała nową kompozycję zatytułowaną "Kocham Cię". W tym roku zespół obchodzi 30 rocznicę powstania.

Czytaj więcej...

Duet IDER wystąpi w Warszawie

2019-05-18

Brytyjska grupa IDER zagra 4 listopada w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Lisa Hannigan wyda album koncertowy z Dublina

2019-05-18

Lisa Hannigan zaprezentowała najnowszy singiel "Fall".

Czytaj więcej...

Budka Suflera wróci na siedem koncertów

2019-05-17

Budka Suflera reaktywowała się po 5 latach przerwy i zagra siedem koncertów w największych halach Polski.

Czytaj więcej...

Plastic zapowiada czwarty album

2019-05-17

Singiel U Gonna Love It zapowiada czwarty album PLASTIC – formacji, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. To zespół i duet producencki, który tworzą Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski. Płyta ukaże się za kilka miesięcy.

Czytaj więcej...

Nowy klip The Black Keys

2019-05-17

The Black Keys wydali klip do nowej piosenki “Go” z nadchodzącej płyty “Let’s Rock”, która ukaże się 28 czerwca.

Czytaj więcej...

The Gathering zagra jubileuszowy koncert w Warszawie

2019-05-17

Holenderska grupa The Gathering wystąpi 21 września w warszawskiej Progresji w ramach trasy z okazji 30-lecia zespołu.

Czytaj więcej...

Soen na dwóch koncertach w Polsce

2019-05-16

Gwiazda tegorocznej edycji warszawskiego festiwalu PROG IN PARK III, wystąpi w Polsce jesienią na dwóch klubowych koncertach.

Czytaj więcej...

Amarok prezentuje klip do "The Storm"

2019-05-16

Wczoraj odbyła się premiera nowego teledysku projektu Amarok zapowiadającego nową płytę, która ukaże się za tydzień. Wystartowała również przedsprzedaż albumu "The Storm".

Czytaj więcej...

Batushka zapowiada nowy album

2019-05-16

Dziś zespół ogłosił szczegóły związane z wydaniem swojego drugiego krążka zatytułowanego "Hospodi". Premiera: 12 lipca.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania