Newsy muzyczne

Lisa Hannigan wyda album koncertowy z Dublina

Lisa Hannigan zaprezentowała najnowszy singiel "Fall".

Utwór promuje najnowszy live album artystki "Live In Dublin", który powstał we współpracy z kolektywem s t a r g a z e, występującym pod batutą uznanego niemieckiego dyrygenta Andre de Riddera. Longplay ukaże się 31 maja nakładem Play It Again Sam.

Materiał na „Live In Dublin”  został zarejestrowany w październiku zeszłego roku, podczas koncertu w National Concert Hall w Dublinie. Na płycie znajdzie się 14 utworów znanych z repertuaru artystki, w tym jedna wcześniej niepublikowana kompozycja „Bookmark”.

Album jest wynikiem przypadkowego spotkania Lisy z Andre De Ridderem na festiwalu Sound From A Safe Harbour w Cork w  2015 r. Dyrygent omówił możliwość współpracy z dość zajętym kolektywem s t a r g a z e, który ma koncie wspólne projekty między innymi z takimi gwiazdami jak Nils Frahm, Julia Holter, Lee Ranaldo (Sonic Youth), These New Puritans czy Iceage. Następnego lata Lisa Hannigan wystąpiła na jednej scenie u boku orkiestry, w ramach berlińskiego PEOPLE Festival, śpiewając parę utworów ze swojego repertuaru.

„Dla wokalistki i songwriterki współpraca z klasycznie szkolonymi muzykami może być bardzo stresująca. W zespole komunikacja często odbywa się niewerbalnie. Bardzo trudno jest uzyskać taką nić porozumienia w większej grupie. Kiedy jednak zaczęliśmy razem grać z kolektywem s t a r g a z e  poczułam, że nadajemy na tych samych falach. Byłam poruszona słysząc moje piosenki w tak różnorodnej i szerszej aranżacji. Miałam nadzieję, że uda nam się zdziałać razem o wiele więcej. Pomysł na nagranie albumu oraz wspólne koncertowanie pojawił się więc w sposób naturalny”  - mówi Lisa.Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Fair Weather Friends wydali nowy singel

2019-06-17

"Carte Blanche" to tytuł nowego singla grupy Fair Weather Friends.

Czytaj więcej...

Jeremy Loops przyjedzie do Warszawy

2019-06-17

Jeremy Loops czyli jedna z największych gwiazd południowoafrykańskiej sceny alternatywnej pojawi się 16 listopada na Open Stage w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

James Morrison wystąpi w Warszawie

2019-06-17

Brytyjski wokalista i kompozytor James Morrison zaprezentuje się 20 października w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Wznowienie EP-ki "Heledore" grupy Hey

2019-06-15

5 lipca do sprzedaży trafi ponownie, po wielu latach niedostępności, ep-ka "Heledore" grupy Hey.

Czytaj więcej...

Thundermother po raz pierwszy w Polsce

2019-06-15

Szwedzka żeńska grupa hardrockowa Thundermother przyjedzie po raz pierwszy do Polski i wystąpi 6 października w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Noże prezentują "Złe Wychowanie"

2019-06-14

Grupa Noże zaprezentowała pierwszą zapowiedź debiutanckiego albumu.

Czytaj więcej...

Clan of Xymox na dwóch koncertach w Polsce

2019-06-14

Legendarna nowofalowa grupa Clan of Xymox wystąpi w styczniu nie tylko we Wrocławiu, o czym informowaliśmy kilkanaście dni temu, ale także w Warszawie.

Czytaj więcej...

Alter Bridge i Shinedown wystąpią w Warszawie

2019-06-14

Amerykańskie grupy Alter Bridge i Shinedown zaprezentują się 23 listopada w warszawskiej Hali Bemowo.

Czytaj więcej...

Hey J przedstawiła klip "Dla Rodziców"

2019-06-14

"Dla Rodziców" to czwarty już singel Hey J z jej pierwszej płyty zatytułowanej "Puzzle".

Czytaj więcej...

Charlie XCX wystąpi w Warszawie

2019-06-14

27-letnia brytyjska wokalistka, producentka i autorka tekstów Charlie XCX zaprezentuje się 12 listopada w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania