Newsy muzyczne

The Pop Group wyda reedycję debiutu

1 listopada, pod szyldem wytwórni Mute, ukaże się reedycja debiutanckiego „Y” legendarnego zespołu The Pop Group.

Materiał został ponownie zremasterowany w kultowym studiu Abbey Road. Z okazji 40-tej rocznicy albumu na rynek trafią dwa limitowane box sety, które zawierać będą oryginalną wersję „Y”, singiel „She is Beyond Good and Evil”, płytę „Alien Blood” i „Y Live” oraz książeczkę i grafiki. Wersja deluxe box setu zostanie wydane w ilości 500 sztuk. Na „Alien Blood” znajdzie się dotąd nieopublikowany materiał, w tym utwór „Kiss The Book” oraz „We Are The Time (Ricochet)”. Album „Y Live” jest niezbędnym uzupełnieniem oryginalnego  wydawnictwa. Zawierać będzie nagrania zarejestrowane w trakcie występów w Londynie, Nowym Jorku, Sheffield oraz Manchesterze. 

„Y” pierwotnie ukazał się 20 kwietnia 1979 r. Album jest odzwierciedleniem charakterystycznego dla grupy nonkonformizmu. Dzięki debiutowi zespół szybko zyskał popularność i przebił się do szerszego grona odbiorców. Od grania koncertów w klubach dla młodzieży szybko awansował i przeniósł się na sceny, na których występował przed takimi gwiazdami jak Pere Ubu oraz Patti Smith. 

 

Materiał na pierwszą płytę został zarejestrowany w 1978 r. w Ridge Farm w Dorking, Surrey. Simon Underwood wspomina , że „była to elektryzująca podróż twórczej eksploracji i eksperymentowania”.  Nad produkcją czuwał Dennis „Blackbeard” Bovell, a „Y” był jego pierwszym nie reggae projektem, nad jakim pracował. Na płycie odnajdziemy wpływy takich gatunków muzycznych jak punk, dub, reggae, free jazz czy funk.

Nad "Y" pracowali tacy członkowie The Pop Group jak: Mark Stewart (wokal, teksty), Gareth Sager (gitara, saksofon, klarnet, pianino, organy), John Waddington (gitara, gitara basowa), Simon Underwood (gitara basowa) oraz Bruce Smith (bębny, perkusja). Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Nowe 'lyric video' Fair Weather Friends

2019-08-23

30 sierpnia ukaże się nowa płyta grupy Fair Weather Friends zatytułowana "Carte Blanche". Zespół zaprezentował 'lyric video' do tytułowej kompozycji.

Czytaj więcej...

Goska robi "Remont W Głowie"

2019-08-23

"Remont w Głowie" to tytuł debiutanckiego solowego singla indie-folkowej wokalistki Goski.

Czytaj więcej...

Waltari zagra przed Dog Eat Dog w Polsce

2019-08-23

Istniejąca od 1986 roku fińska grupa Waltari zagra w październiku w Bielsku-Białej i Warszawie jako gość specjalny na koncertach Dog Eat Dog.

Czytaj więcej...

Palaye Royale po raz pierwszy w Polsce

2019-08-22

Zdobywająca coraz większą popularność kanadyjska grupa Palaye Royale wystąpi 10 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

BARANOVSKI w "Czułym Miejscu"

2019-08-22

„Czułe miejsce” to nowy utwór autora takich hitów jak: „Dym”, „Luźno” czy „Zbiór”.

Czytaj więcej...

Slipknot zagra w Łodzi

2019-08-22

Amerykańska grupa wystąpi 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem specjalnym będzie Behemoth.

Czytaj więcej...

Nowy singel od OMD

2019-08-22

Brytyjscy klasycy synthpopu opublikowali premierową kompozycję "Don't Go", która promuje dwa retrospektywne wydawnictwa duetu.

Czytaj więcej...

Current 93 wystąpi we Wrocławiu

2019-08-22

Legendarny projekt Current 93 kierowany przez Davida Tibeta zaprezentuje się 7 grudnia w Sali Gotyckiej we Wrocławiu w ramach Energii Sztuki.

Czytaj więcej...

The Doors Alive zagrają w Warszawie

2019-08-21

Najsłynniejszy cover band grupy The Doors powróci po kilkuletniej przerwie do Warszawy i wystąpi 30 maja w klubie Proxima.

Czytaj więcej...

Kortez zaprasza na przedpremierową trasę koncertową

2019-08-21

Kortez wyruszy jesienią w trasę koncertową, podczas której zagra przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, nowej płyty. Koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania