Newsy muzyczne

Brass Federacja wydała debiutancką płytę

Do sprzedaży trafiła płyta "Go, Go To Be On Time!" warszawskiego brass-bandu Brass Federacja.

Brass Federacja to jedyny zespół w Polsce, który zamiast gitary basowej lub kontrabasu używa suzafonu, a pozostałe instrumenty  – puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn - także należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do  tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości.

Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera -  „Piosenka o leżeniu”, „Blues o Skwarce, co Tłuszczu nie chciała”, „Brassman”, „Tak-Tik” -  to niektóre tytuły oryginalnych kompozycji, bazujące na jazzowo-funkowym stylu, pomieszanym z bogatą improwizacją wszystkich muzyków. Brassmeni – bo tak o sobie mówią - mierzą się także ze światowymi i polskimi coverami – najnowszymi „UpTown Funk”, „Happy!”, czy nieco dawniejszymi „Billie Jean” czy standardami jazzowymi typu „Caravan”. Dołączona perkusja daje ognisty rytm, a dźwięki płynące z sześciu czar głosowych blaszaków mają w sobie niebywałą moc. Jest w brass-bandach duża siła!

“Go, Go, To Be On Time!”: pierwsza płyta zespołu Brass Federacja to 8 kompozycji lidera Piotra Wróbla oraz jeden cover - „Don`t Worry, Be Happy!”. Energetyczna i rozrywkowa muzyka przenosi nas w czasy poczciwego dixielandu, a także w świat bardziej współczesnych funkowych groovów i tanecznej bossa-novy. Pigułka zabawy i lekkości o smaku prawdziwego brass-bandu.Foto: M.Rybicka
Źródło: Requiem Records

Nowe 'lyric video' Fair Weather Friends

2019-08-23

30 sierpnia ukaże się nowa płyta grupy Fair Weather Friends zatytułowana "Carte Blanche". Zespół zaprezentował 'lyric video' do tytułowej kompozycji.

Czytaj więcej...

Goska robi "Remont W Głowie"

2019-08-23

"Remont w Głowie" to tytuł debiutanckiego solowego singla indie-folkowej wokalistki Goski.

Czytaj więcej...

Waltari zagra przed Dog Eat Dog w Polsce

2019-08-23

Istniejąca od 1986 roku fińska grupa Waltari zagra w październiku w Bielsku-Białej i Warszawie jako gość specjalny na koncertach Dog Eat Dog.

Czytaj więcej...

Palaye Royale po raz pierwszy w Polsce

2019-08-22

Zdobywająca coraz większą popularność kanadyjska grupa Palaye Royale wystąpi 10 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

BARANOVSKI w "Czułym Miejscu"

2019-08-22

„Czułe miejsce” to nowy utwór autora takich hitów jak: „Dym”, „Luźno” czy „Zbiór”.

Czytaj więcej...

Slipknot zagra w Łodzi

2019-08-22

Amerykańska grupa wystąpi 6 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem specjalnym będzie Behemoth.

Czytaj więcej...

Nowy singel od OMD

2019-08-22

Brytyjscy klasycy synthpopu opublikowali premierową kompozycję "Don't Go", która promuje dwa retrospektywne wydawnictwa duetu.

Czytaj więcej...

Current 93 wystąpi we Wrocławiu

2019-08-22

Legendarny projekt Current 93 kierowany przez Davida Tibeta zaprezentuje się 7 grudnia w Sali Gotyckiej we Wrocławiu w ramach Energii Sztuki.

Czytaj więcej...

The Doors Alive zagrają w Warszawie

2019-08-21

Najsłynniejszy cover band grupy The Doors powróci po kilkuletniej przerwie do Warszawy i wystąpi 30 maja w klubie Proxima.

Czytaj więcej...

Kortez zaprasza na przedpremierową trasę koncertową

2019-08-21

Kortez wyruszy jesienią w trasę koncertową, podczas której zagra przedpremierowo piosenki z nadchodzącej, nowej płyty. Koncerty odbędą się w kilkudziesięciu polskich miastach.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania