Newsy muzyczne

Anita Lipnicka zaczyna "Od Nowa" z Kubą Karasiem

Anita Lipnicka nagrała nową wersję "Piosenki Księżycowej" z repertuaru Varius Manx.

"Piosenka Księżycowa" w oryginalnej wersji pochodzi z płyty "Emu" zespołu Varius Manx, w którym 25 lat temu zadebiutowała Anita Lipnicka. Utwór stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ballad miłosnych lat dziewięćdziesiątych. W nowej odsłonie, utwór został wyprodukowany przez Kubę Karasia z zespołu The Dumplings i stanowi pierwszy singiel promujący album "OdNowa", którym Anita zamierza uczcić ćwierćwiecze swojej pracy artystycznej. Płyta ukaże się już jesienią 2019 roku pod szyldem Warner Music Poland. Premiera nowej wersji "Piosenki Księżycowej" będzie miała miejscu już 9 sierpnia.

„Księżycowa jest piosenką do której mam ogromny sentyment” - przyznaje Artystka. „Napisałam ją dla mojego pierwszego chłopaka, gdy miałam niespełna 19 lat! Ma olbrzymi ładunek emocjonalny. Pozornie jest obietnicą wspólnego życia. W rzeczywistości jednak była cichym pożegnaniem w postaci słodko-gorzkiej kołysanki... Wyidealizowaną wizją przyszłości, której los nam nie zesłał...".

Kuba Karaś, urodził się rok po premierze tego utworu. "Piosenkę Księżycową" pamięta z młodzieńczych setów DJ-skich, puszczaną jako sentymentalny "numer na dobranoc", tuż przed zamknięciem imprezy. W jego interpretacji utwór nabrał całkiem odmiennego charakteru. Zyskał zadziorny "pazur" i nowoczesną dynamikę z pogranicza alternatywnego disco, inspirowanego modnymi dziś brzmieniami lat...osiemdziesiątych! „Oto jak smakuje dobra kuchnia fusion - żartuje Anita - bierzesz z menu ulubioną tradycyjną potrawę, dajesz na warsztat nowemu szefowi, który ‘wykręca’ ją w niekonwencjonalny sposób i wszyscy goście przy stołach nagle odlatują!”.

 

 


Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Pożegnalna płyta Patti Yang

2019-08-17

Album “War on Love” Patti Yang ukaże się w listopadzie tego roku.

Czytaj więcej...

David Keenan przyjedzie do Warszawy

2019-08-16

David Keenan, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Irlandii w ostatnich latach, na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Tashi Wada Group Feat. Julia Holter & C. Fogel w Warszawie

2019-08-16

11 września, na jedynym w Polsce koncercie, w warszawskim Pardon, To Tu wystąpi pochodzący z Los Angeles zespół, przedstawiający nurt muzyki eksperymentalnej, ambientowej, minimalistycznej, dronowej, oparty na muzyce mikrotonalnej.

Czytaj więcej...

Zobacz oldschoolowy teledysk Pezeta

2019-08-16

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki Klasycznej” czy „Muzyki Poważnej”.

Czytaj więcej...

Peter Murphy miał atak serca

2019-08-16

Były wokalista brytyjskiej grupy Bauhaus przeszedł atak serca przed koncertem w nowojorskim Le Poisson Rouge.

Czytaj więcej...

Londyńska wystawa z okazji 40 lat albumu "London Calling" The Clash

2019-08-14

Muzeum Londynu będzie gospodarzem ekskluzywnej ekspozycji The Clash: London Calling. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 eksponatów z archiwum zespołu.

Czytaj więcej...

Zmarł Cezary Szlązak

2019-08-14

W wieku 72 lat po ciężkiej chorobie zmarł Cezary Szlązak z grupy 2+1.

Czytaj więcej...

Akustyczna trasa grupy LemON

2019-08-14

Jesienią LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Czytaj więcej...

Agnieszka Chylińska zagra jubileuszowe tournee

2019-08-14

„WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!” to nazwa tournee Agnieszki Chylińskiej podczas której Artystka będzie świętowała ćwierćwiecze pracy artystycznej.

Czytaj więcej...

Sóley na trasie po Polsce

2019-08-13

Islandzka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Sóley wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania