Newsy muzyczne

Urodzinowy Wieczór Krzysztofa Pendereckiego W Poznaniu

Nasz znakomity dyrygent obchodzi 79 urodziny.

23 listopada o godz. 19:30 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się koncert specjalny, organizowany przez Filharmonię Poznańską, w czasie którego maestro będzie pełnił rolę dyrygenta. Orkiestra wykona pod jego batutą Symfonię nr 7 A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena oraz premierowo Koncert podwójny na skrzypce i altówkę. Z myślą o Krzysztofie Pendereckim wystąpi też młody pianista Piotr ‘Pianohooligan’ Orzechowski, który wykona – nagrany na debiutanckiej płycie Orzechowskiego Experiment: Penderecki – utwór Polymorphia kompozytora.

Podczas uroczystości Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński wręczy Krzysztofowi Pendereckiemu dyplom Koryfeusza Muzyki Polskiej 2012, nagrody polskiego środowiska muzycznego przyznanej za prapremierowe spotkania muzyczne Krzysztofa Pendereckiego z Jonny’m Greenwoodem oraz Aphex Twinem, które miały miejsce w czasie Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu we wrześniu ubiegłego roku w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Koncert urodzinowy Krzysztofa Pendereckiego będzie transmitowany przez Program II Polskiego Radia.

Autor: Nina.gov.pl
Źródło: Nina.gov.pl

Pokrewne wątki:

Poziom Prywatny wydał drugą płytę

2020-12-01

Jeden z najciekawszych rodzimych projektów jazzowych Poziom Prywatny wydał drugą płytę studyjną.

Czytaj więcej...

Wu-Tang Clan w Texasie

2020-12-01

Grupa Texas nawiązała współpracę z legendą rapu - grupą Wu-Tang Clan. Dziś o godzinie 13:00 odbędzie się premiera kipu do ich wspólnej kompozycji "Hi".

Czytaj więcej...

Czeski festiwal Hradecký slunovrat zaprasza polskich wykonawców

2020-12-01

8. edycja festiwalu Hradecký slunovrat odbędzie się w dniach 24 - 26.06.2021 r. i "Welcome scena" jest doskonałą okazją również dla wykonawców z Polski do zaprezentowania własnej twórczości w Czechach.

Czytaj więcej...

Behemoth i Arch Enemy na jednym koncercie w Polsce

2020-12-01

Behemoth oraz Arch Enemy zaprezentują się polskim fanom 17 października 2021 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zespoły udadzą się w co-headlinerskie tournée po Europie wraz z dwójką gości specjalnych: Carcass i Unto Others (dawne Idle Hands).

Czytaj więcej...

Hiromi wystąpi w Warszawie

2020-11-30

Słynna japońska pianistka zawita 18 kwietnia do warszawskiego Domu Pod Orłami.

Czytaj więcej...

Toto wróci do Warszawy po 6 latach

2020-11-30

Słynna amerykańska grupa TOTO wystąpi 1 sierpnia przyszłego roku w warszawskiej hali Torwar. Będzie to czwarty koncert tego zespołu w stolicy.

Czytaj więcej...

Steven Wilson sprzedał płytę za 10 tysięcy funtów

2020-11-30

Steven Wilson przygotował wyjątkowy egzemplarz swojego najnowszego albumu „THE FUTURE BITES”. Wydanie „ULTRA DELUXE BOXSET ON OBSOLETE MEDIA”, które ma tylko jedną sztukę, zostało sprzedane za 10 tys. funtów, czyli równowartość 50 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Olena walczy z jesiennym przesileniem

2020-11-30

Wokalistka i autorka tekstów Olena wydała pierwszy singel zapowiadający jej nowy drugi album, który ukaże się wiosną przyszłego roku.

Czytaj więcej...

Solomun nagrał post-punkowy singel

2020-11-30

Solomun prezentuje nowy singiel “Kreatur Der Nacht”, nagrany z grupą Isolation Berlin. Towarzyszy mu teledysk w reżyserii Fatiha Akina.

Czytaj więcej...

Damian Lange wydał debiutancki album

2020-11-29

Wokalista grup Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów wydał debiutancką płytę "Dramatematyka".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania