Newsy muzyczne

Sufjan Stevens tworzy dla New York City Ballet

Nominowany do Oscara i nagrody Grammy kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista - Sufjan Stevens stworzył ścieżkę dźwiękową do przedstawienia „The Decalogue” dla New York City Ballet.

Album pojawi się w sklepach 18 października. Utwory wykonał uznany pianista Timo Andres. 

Sufjan Steven już po raz piąty współpracował z wybitnym choreografem NYCB Justinem Peckiem. Wcześniej artyści spotkali się przy pracy nad takimi przedstawieniami jak: „Year of the Rabbit” (2012 r.), „Everywhere We Go” (2014 r.), „The Countenance of Kings” (2016 r.) oraz „Principia” (2019 r.).

Kompozytor, pianista z Brooklynu Timo Andres jest artystą Nonesuch Records. Napisał ważne utwory dla Boston Symphony, Carnegie Hall, Barbican, Takács Quartet, Concertgebouw i innych. Regularnie występuje z Gabrielem Kahane,  pojawiał się również u boku Philipa Glassa, Becci Stevensen, Nadi Siroty, Kronos Quartet, Johna Adamsa, Teda Hearna i innych. Jako pianista Timo występował w Lincoln Center, w New York Philharmonic, LA Phil, w Wigmore Hall, w San Francisco Performances oraz w (le) Poisson Rouge. W nadchodzącym czasie pianista weźmie udział w programie the Cincinnati Symphony (z udziałem Dance Heginbotham i wykonaniem koncertu wiolonczelowego, Upstate Obscura) oraz  wykona solowy recital fortepianowy dla Carnegie Hall. Poprzednia współpraca z Sufjanem Stevensem obejmowała orkiestrację do "Principia" z choreografią Justina Pecka. 

W 2019 r. ukazały się dwa single Stevensa - „Love Yourself” oraz „With My Whole Heart”, które były celebracją odbywającego się na świecie Pride Month. Część dochodu ze sprzedaży została przeznaczona na wspieranie środowisk LGBTQ oraz fundacje charytatywne Ali Forney Center z Nowego Jorku oraz the Ruth Ellis Center z Detroit,  odpowiedzialne za pomoc bezdomnym dzieciom w Ameryce. Artysta skomponował również trzy utwory, które stały się częścią ścieżki dźwiękowej szeroko komentowanego w mediach filmu Luci Guadagnino „Call Me By Your Name”, a „Mystery of Love” zdobył nominację do Oscara. 

 Źródło: PIAS Poland

Pokrewne wątki:

Rufus Wainwright z koncertami on-line

2020-09-19

Specjalny stream zatytułowany „Rufus-Retro-Wainwright-Spective” rozpocznie się 9 października.

Czytaj więcej...

Plàsi i Axel Flóvent na wspólnym koncercie w Warszawie

2020-09-19

Dwóch z najwybitniejszych skandynawskich artystów indie-folkowych, Plàsi i Axel Flóvent, połączyło swoje siły i w 2021 roku zaprezentują ekskluzywną trasę koncertową po Europie. Artyści zagrają 24 lutego 2021 w warszawskim klubie BARdzo bardzo. Zaprezentują nam odsłonę swojej twórczości jakiej jeszcze do tej pory nie znaliśmy.

Czytaj więcej...

Robert Cichy i jego goście przeciw agresji

2020-09-19

John Porter, Dziani Szmidt, Ola Petrus, Draq Queen... oraz prawie 90 innych osób w najnowszym teledysku do singla „Rebeliant” Roberta Cichego z gościnnym udziałem Rahima jako wspólny manifest przeciwko agresji.

Czytaj więcej...

Krzysztof Zalewski zaprasza do "Zabawy"

2020-09-19

Wczoraj ukazał się nowy album Krzysztofa Zalewskiego "Zabawa". W dniu premiery ukazał się klip do kompozycji tytułowej.

Czytaj więcej...

Depeche Mode: kontynuacja kolekcjonerskiej serii winylowej

2020-09-18

„Songs of Faith and Devotion” | The 12" Singles. Premiera odbędzie się 30 października.

Czytaj więcej...

Białas, Muniek Staszczyk i Kuba Więcek w trio

2020-09-18

"Do Ciebie mówię" to trzeci singiel powstały w ramach platformy Pepsi Taste The Beat, jednocześnie jest to najbardziej niespodziewana kolaboracja artystyczna w tym projekcie.

Czytaj więcej...

Znamy szczegóły nowej płyty The Smashing Pumpkins

2020-09-18

Nowy dwupłytowy album The Smashing Pumpkins zatytułowany "Cyr" ukaże się 27 listopada.

Czytaj więcej...

Puscifer nagrał nowy album

2020-09-18

Kierowane przez Jamesa Maynarda Keenana z Tool trio Puscifer zapowiedziało nowy album "Existential Reckoning".

Czytaj więcej...

Mary Komasa zaprasza na live streaming z koncertu w Warszawie

2020-09-17

Mary Komasa zagra w najbliższą niedzielę w stołecznym klubie Niebo. Transmisję z imprezy będzie można obejrzeć na żywo.

Czytaj więcej...

Ørganek wyruszy do "Nowego Świata"

2020-09-17

Ørganek zapowiada jesienne tournee po Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania