Newsy muzyczne

Transsexdisco zagra cztery jesienne koncerty

Po sukcesie ubiegłorocznych koncertów w całej Polsce, tej jesieni formacja powraca z serią występów w największych miastach kraju.

Fani alternatywnej muzyki z popowym zacięciem i wielbiciele charakterystycznego wokalu Damiana Langego (znanego także z Romantyków Lekkich Obyczajów) powinni zapisać te daty w kalendarzach - Transi wystąpią w Gdańsku, Warszawie, Krakowie oraz swoim rodzinnym Olsztynie:

08.10.2019. - Gdańsk, Klub Metro,
10.10.2019. - Olsztyn, sala kameralna pod Amfiteatrem,
29.11.2019. - Warszawa, VooDoo Club,
30.11.2019. - Kraków, Klub Studencki Żaczek

Zespół zagra swoje największe przeboje, w tym "Wyspę", oraz nowości, które ukazały się w ostatnim czasie - jak "Strategiczny punkt", najnowszy singiel Transsexdisco. 

Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange, znany także jako współtwórca duetu Romantycy Lekkich Obyczajów. Damian jest wokalistą Transsexdisco i autorem teksów, a w skład zespołu wchodzą także basista Krystian Zemanowicz, gitarzysta Michał Bagiński, klawiszowiec Marcin Matyszewski, na perkusji gra zaś Macek Matuszczyk.

Do tej pory zespół Transsexdisco wydał cztery płyty: epkę "Ultrapromo", album "Ultrachemia" (wydany własnym sumptem) oraz wydawnictwa "Transsexdisco" i „Surreal”, które ukazały się nakładem wytwórni SP Records.

Muzyka Transów to przede wszystkim rock, ale w ich twórczości nie brakuje brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Ten alternatywny miks brzmień, wraz z poetyckimi, aktualnymi tekstami autorstwa Damiana Langego, przyniosły zespołowi rozpoznawalność. Obecnie muzycy pracują nad nowymi utworami.

Zespół ma na swoim koncie ponad 15 teledysków oraz setki zagranych koncertów w Polsce (między innymi podczas Pol'And'Rock Festival), jak i za poza granicami kraju.Źródło: SP Records

Pokrewne wątki:

Pet Shop Boys zagra w Warszawie

2019-11-14

Legendarny brytyjski duet wystąpi 24 maja w warszawskim Torwarze.

Czytaj więcej...

LowBow wyda "Murmurs"

2019-11-14

5 grudnia ukaże się nowy album trójmiejskiego duetu LowBow zatytułowany "Murmurs".

Czytaj więcej...

Harry Styles wystąpi w Krakowie

2019-11-14

Harry Styles zaprezentuje się 10 maja w krakowskiej Tauron Arenie.

Czytaj więcej...

James Righton wyda solowy debiut

2019-11-14

Współzałożyciel Klaxons, James Righton, wyda swój pierwszy solowy album. „The Performer” ukaże się 13 marca nakładem wytwórni DEEWEE.

Czytaj więcej...

Trzy polskie koncerty "Sinatra with Matt Dusk"

2019-11-13

Wiosną 2020 roku odbędą się trzy wyjątkowe koncerty promujące nadchodzący album Matta Duska z przebojami Franka Sinatry.

Czytaj więcej...

Lao Che zawiesza działalność

2019-11-13

Grupa Lao Che ogłosiła, że po przyszłorocznej trasie koncertowej zawiesi działalność na czas nieokreślony.

Czytaj więcej...

Frontside zaprezentował "Więzy"

2019-11-13

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk do nowej wersji kompozycji "Więzy".

Czytaj więcej...

Stefski & Hutch zdradzają "Tajemnicę"

2019-11-13

"Tajemnica" to wyjątkowo chwytliwa piosenka, która odkrywa kolejne inspiracje duetu. Tym razem usłyszymy brzmienie afroamerykańskiego funku; w prostej linii od takich pojęć jak "polish jazz", które do tej pory wydawały się obce stylistyce zespołu.

Czytaj więcej...

Daria Kowolik wydała singel "Skrzydła w pół"

2019-11-13

Daria Kowolik - najbardziej baśniowy głos trwającej właśnie jubileuszowej edycji the Voice of Poland skradła serca jurorów coverem “Bad Day” z repertuaru Daniela Powtera. Właśnie wydała singel wraz z dość odważnym wideoklipem „Skrzydła w pół” opowiadającym o zderzeniu dwóch światów.

Czytaj więcej...

Korn gwiazdą Impact Festival 2020

2019-11-12

Przyszłoroczna edycja Impact Festival odbędzie się 2 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania