Newsy muzyczne

Wishlake wydał singel "Love War"

Artysta warszawskiego labelu Nextpop przerywa milczenie melancholijną balladą, romansującą zarówno ze współczesnym trapem, jak i z harmoniami wyjętymi z dorobku grupy Queen.

Utworowi towarzyszy animowane lyric video autorstwa samego twórcy i zaprzyjaźnionych artystów, opowiadające historię żołnierza powracającego z wojny.

Na surrealistyczny obraz składają się m.in. zdjęcia z prywatnego albumu rodzinnego artysty czy rysunki pochodzące z okresu dzieciństwa. 

Wishlake to nowy pseudonim artystyczny Kamila Zawiślaka, producenta, wokalisty, kompozytora i pianisty, znanego wcześniej jako Milky Wishlake. Artysta wyróżnia się wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W swojej twórczości łączy pop, elektronikę i neo-soul.

Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego w Rotterdamie. Laureat wielu nagród, między innymi: II nagrody Instant Composition na Transatlantyk Festival 2018, pierwszej nagrody Muzyka na Plan w 2018 roku.

Jako Milky Wishlake wydał EP „Five Contemporary Songs” (2014) i album “Wait For Us” (2016). Jako wszechstronny artysta Kamil Zawiślak, jest częścią jazzcore’owego Quantum Trio (niedawno zespół wydał album “Red Fog”), z którym otrzymał nagrodę Grand Prix konkursu Jazz Juniors w 2017 roku w Krakowie.Źródło: NextPop

Pokrewne wątki:

Woodkid wróci do Warszawy po 7 latach

2019-12-11

Francuski wokalista, producent i reżyser Woodkid zaprezentuje się 19 maja w warszawskiej Stodole. Będzie to jego pierwszy od 7 lat koncert w stolicy.

Czytaj więcej...

The Game wystąpi w Warszawie

2019-12-11

Słynny amerykański raper zapowiedział występ w warszawskiej Progresji, który odbędzie się 28 lutego. Będzie to jego ostatni koncert w Polsce.

Czytaj więcej...

The 1975 powróci do Warszawy

2019-12-11

Brytyjska grupa przyjedzie 21 października do warszawskiego klubu Stodoła.

Czytaj więcej...

Flogging Molly na dwóch koncertach w Polsce

2019-12-11

Irlandzko-amerykańska grupa Flogging Molly wystąpi 21 lipca w warszawskiej Proximie i 22 lipca w krakowskim Kwadarcie.

Czytaj więcej...

Marcin Pająk zapowiada oficjalną premierę drugiej płyty

2019-12-11

Mieszkający w Wielkiej Brytanii polski gitarzysta Marcin Pająk wyda 31 stycznia swój drugi album "Other Side".

Czytaj więcej...

Jonathan Wilson wyda nową płytę

2019-12-11

Jonathan Wilson ogłosił szczegóły premiery najnowszego krążka „Dixie Blur”. Album trafi do sprzedaży 6 marca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Legumina powróciła po 2 latach

2019-12-11

Dwa lata po premierze debiutanckiego albumu “Something Pasty and Probably Yellow” Legumina powraca z nowym singlem i pierwszym w swej mikro historii w pełni profesjonalnym klipem.

Czytaj więcej...

Marie Fredriksson z Roxette nie żyje

2019-12-10

61-letnia szwedzka wokalistka zmarła wczoraj po długoletniej ciężkiej chorobie.

Czytaj więcej...

Of Monsters and Men zagra w Warszawie

2019-12-10

Bardzo popularna islandzka grupa zagra 7 lipca w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Kontaur zapowiada drugą ep-kę

2019-12-10

W drugiej połowie stycznia do sprzedaży trafi drugie wydawnictwo w dyskografii śląskiej grupy Kontaur zatytułowane "Fragile Bonds".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania