Newsy muzyczne

Muzyczna społeczność uruchamia inicjatywę "Love Record Stores"

Dziś społeczność muzyczna rozpoczęła globalną inicjatywę wspierającą niezależne sklepy płytowe w czasie obecnego kryzysu związanego z koronawirusem (COVID-19).

Wiele z tych sklepów doświadcza obecnie upadku bądź zamyka już swoją działalność. Istnieją obawy, że niektóre z nich mogą nie przetrwać, jeśli nie zostaną podjęte działani, aby stymulować sprzedaż. Mając to na uwadze, wiele firm muzycznych zadeklarowało już swoje wsparcie dla nowej kampanii, która została nazwana #loverecordstores

Firmy koordynują pomysły, zasoby i mobilizują reprezentowanych przez siebie artystów do nagrywania przekazów o wsparciu dla sklepów muzycznych, które mogą być wykorzystane we wszystkich formach mediów społecznościowych. 

Muzycy, artyści, aktorzy i sławni fani muzyki na całym świecie są proszeni o nakręcenie krótkich filmików wideo mówiących na przykład o tym, co niezależne sklepy znaczą dla nich, gdzie znajduje się ich ulubiony sklep, jakie płyty i artystów pomogły im te sklepy odkryć, a co najważniejsze, zachęcających ich fanów do kontynuowania zakupów online.

Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników muzyki. Wystarczy podzielić się postem na Instagramie lub Twitterze za pomocą hashtagu #LoveRecordStores i powiedzieć, co niezależne sklepy płytowe oznaczają dla nich.

"Niezależne sklepy odegrały kluczową rolę we wspieraniu i rozwoju artystów i ich muzyki. Teraz nadszedł czas, aby firmy muzyczne i artyści, których reprezentują, zintensyfikowali działania i dali coś od siebie. Musimy wspierać te małe firmy, jeśli mają przetrwać kryzys, jednocześnie możemy odegrać dużą rolę we wprowadzaniu ich klientów w świat nowej muzyki. Artyści mogą odegrać dużą rolę w zapewnieniu przetrwania tej ważnej części naszej branży, mówiąc bezpośrednio do swoich odbiorców o znaczeniu sklepów płytowych i zachęcając fanów muzyki do dalszych zakupów w internecie” - mówi inicjator #LoveRecordSotres i dyrektor zarządzający [PIAS] Jason Rackham. 

„Zacząłem może zawodowe życie od pracy w sklepie z płytami.  Uważam je za inkubatory świetnej muzyki i  artystów. W tych niesamowitych czasach mogą nadal spełniać swoją rolę, proszę więc "odwiedź" je online, wspieraj i pomóż im przetrwać” - mówi założyciel Beggars Group Martin Mills.

"Piccadilly Records istnieje od końca lat 70-tych i przez te lata stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami, ale nic na skalę tego, z czym obecnie mamy do czynienia.  Z ciężkim sercem zamknęliśmy drzwi naszego sklepu w ten weekend. Wiemy, że będzie bardzo ciężko. Nasza strona internetowa i dział sprzedaży wysyłkowej będą działały jak zwykle, w dalszym ciągu wydawanych jest wiele płyt. Nadchodzą trudne czasy dla wszystkich, ale jeśli będziemy trzymać się razem, na pewno się uda. Bądźcie dla siebie mili, bądźcie zdrowi” - dodaje współwłaścicielka firmy Piccadilly Records w Manchesterze Laura Kennedy.

"Byłbym zagubiony bez moich ulubionych sklepów płytowych - Rough Trade, Soul Jazz, Honest Johns i wszystkich innych niezależnych.  Upewnijmy się, że wszystkie przetrwają te  dziwne czasy. Muzyka podniesie nas na duchu i ukoi nasze dusze. Dużo miłości dla wszystkich” - mówi Paul Weller. 

Kampania #loverecordstores rozpocznie się oficjalnie o 10 rano w czwartek 26 marca. 

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Restless w "Mieście Grzechu"

2020-04-03

„Miasto grzechu” to druga płyta warszawskiego zespołu rockowego Restless, która ukaże się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Nowy teledysk od Alestorm

2020-04-03

“Treasure Chest Party Quest” to pierwszy teledysk i singel Alestorm z nowego albumu, który ukaże się 29 maja.

Czytaj więcej...

Natalia Szroeder częstuje "Pestkami"

2020-04-03

Jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej powróciła z nowym singlem „Pestki”.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik wyreżyserował nowy klip Buslava

2020-04-02

Teledysk do "Boję się" (ft. OH LOU!) to nie pierwsza współpraca Buslava, Dawida Ogrodnika i Pawła Szkolika. Wcześniej wspólnie stworzyli teledysk do piosenki „Tysiąc”.

Czytaj więcej...

Bon Jovi, książę Harry i chór Invictus Games Choir w nowej wersji „Unbroken”

2020-04-02

Bon Jovi prezentuje nową wersję utworu „Unbroken”. Słyszymy w niej Invictus Games Choir, a zyski ze sprzedaży wesprą Invictus Games Foundation.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania