Newsy muzyczne

Norah Jones z nowym utworem „Were You Watching?”

Norah Jones wypuszcza kolejny singiel zatytułowany „Were You Watching?” z nadchodzącego albumu „Pick Me Up Off The Floor” (premiera 12.06.2020 / Blue Note Records).

W tym utworze usłyszymy Norah Jones śpiewającą i grającą na fortepianie w towarzystwie basisty Christophera Thomasa, perkusisty Briana Blade’a i skrzypaczki Mazz Swift, która także zaśpiewa w chórkach razem z Ruby Amanfu i Samem Ashworth. Słowa piosenki zostały napisane przez Jones wspólnie z przyjaciółką i poetką Emily Fiskio, która zainspirowała wcześniej Norah do tworzenia własnej poezji. Kilka z tych poetyckich tekstów Norah umieściła na swoim najnowszym albumie jako teksty do utworów (np. do ostatniego singla „How I Weep”).
 
Jones nie miała zamiaru nagrywać kolejnej płyty. Po zakończonej trasie promującej wydany w 2016 roku album „Day Breaks” — będący jej powrotem do jazzu i gry na fortepianie na pierwszym planie — postanowiła wejść na nowe terytorium, nagrywając serię krótkich sesji ze stale zmieniającym się składem współpracowników.
 
Zaowocowało to wydaniem singli w różnych muzycznych odsłonach (z Mavis Staples, Rodrigo Amarante, Thomasem Bartlettem, Tarrioną Tank Ball i innymi). Piosenki sesyjne, coraz bardziej formowały się w to, czego w pierwotnym zamiarze artystka chciała uniknąć — w album. Ale „Pick Me Up Off The Floor” nie jest jakimś niespójnym kolażem. Norah Jones znakomicie połączyła te elementy poprzez charakterystyczny groove jej tria, teksty konfrontujące stratę i zapowiadające nadzieję, oraz chwilami mroczny klimat.
 


Źródło: Universal Music Polska

Pokrewne wątki:

Aga Zaryan zaprasza na dzisiejszą "Domówkę Z Dwójką"

2020-05-30

Aga Zaryan będzie dziś bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu „Domówka z Dwójką”.

Czytaj więcej...

Psychodeliczny klip od Inhaler

2020-05-30

Zespół Inhaler opublikował klip do najnowszego singla „Falling In”. Za stworzenie wideo odpowiadają filmowiec i były basista Jesus & Mary Chain, Douglas Hart oraz Antony Genn.

Czytaj więcej...

KAMP! z nowym singlem "Play Me Dirty"

2020-05-29

Łódzkie trio KAMP! zaprezentowało pierwszy z zaplanowanych na ten rok singli.

Czytaj więcej...

Katalog PJ Harvey wznowiony na winylach

2020-05-29

UMC/Island oraz Beggars ogłaszają reedycje katalogu PJ Harvey (w tym dwa albumy nagrane z Johnem Parishem). Wydawnictwa będą ukazywały się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Czytaj więcej...

Holding Absence wystąpi w Warszawie

2020-05-29

Brytyjczycy z post-hardcore’owego zespołu Holding Absence ogłosili nowy termin europejskiej trasy koncertowej, w ramach której zagrają także 25 lutego w warszawskiej Hydrozagadce

Czytaj więcej...

Patryk Pietrzak z debiutanckim solowym singlem

2020-05-29

Prezentujemy pierwszy utwór zapowiadający solowy projekt Patryka Pietrzaka, wokalisty i gitarzysty łódzkiego zespołu Ted Nemeth.

Czytaj więcej...

Yaszczuk wyda debiutancką ep-kę

2020-05-28

19 czerwca do sklepów trafi debiutancka płyta warszawskiego aktora, songwritera i wokalisty Yaszczuka zatytułowana "Y".

Czytaj więcej...

Baasch w "Brokacie"

2020-05-28

Baasch, po rocznej przerwie, wraca z zapowiedzią nowego materiału. Pierwszy singiel pt. „Brokat” to konsekwentna kontynuacja charakterystycznego stylu artysty, jednak w bardziej tanecznej, rytmicznej wersji.

Czytaj więcej...

Natalia Kukulska uderza w "Czułe Struny"

2020-05-28

Natalia Kukulska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu.

Czytaj więcej...

Felicjan Andrzejczak w nowym singlu Budki Suflera

2020-05-28

Dziś odbyła się premiera nowego singla Budki Suflera "Niebo Co Dzień". Jest to zapowiedź wspólnej płyty Felicjana Andrzejczaka i Budki Suflera.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania