Newsy muzyczne

Aga Zaryan zaprasza na dzisiejszą "Domówkę Z Dwójką"

Aga Zaryan będzie dziś bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu „Domówka z Dwójką”.

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł „Looking Walking Being”, a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. 

Znakomita wokalistka jazzowa zaśpiewa dla słuchaczy i internautów w sobotę 30 maja od godz. 19.00. Koncert transmitowany będzie na antenie Dwójki oraz – w formie wideo – na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Aga Zaryan wystąpi z Michałem Tokajem, pianistą, z którym współpracuje od swej debiutanckiej płyty „My Lullaby” wydanej w 2002 roku (jeszcze jako Agnieszka Skrzypek). – Artystka wykona dla Państwa swoje ulubione utwory wybrane specjalne na tę okazję. W programie znajdą się standardy jazzowe autorstwa Billy’ego Strayhorna i Freddiego Hubbarda – mówi Jacek Hawryluk, wicedyrektor Programu 2 Polskiego Radia i pomysłodawca cyklu.

Nie zabraknie również piosenek o popowej proweniencji, m.in Steviego Wondera oraz utworów skomponowanych do wierszy polskich poetów – Czesława Miłosza i Krystyny Krahelskiej. – Proszę się przygotować na 30 minut muzycznych wzruszeń. Intymny koncert pełen emocji, ciepła, pięknej muzyki i wzruszających tekstów. Wiosna w pełnej krasie i okazałości. Tak śpiewa tylko Ona – dodaje Jacek Hawryluk.

Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 30 maja o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.Foto: Grzegorz Szklarek
Źródło: Polskie Radio

Pokrewne wątki:

The Rookles wydadzą drugi album

2020-07-04

13 lipca do sklepów trafi nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany "Draw The Line".

Czytaj więcej...

Marszałek po raz trzeci

2020-07-04

Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Pizdudski) skrócił nazwę i rozwinął formę. Ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "III".

Czytaj więcej...

Przed czym ucieka Artur Rojek?

2020-07-04

“A miało być jak we śnie”, trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego „Kundel”, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na letnim wietrze

2020-07-04

Matt Dusk prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty i zaprasza na koncert live, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 20:00.

Czytaj więcej...

David Gilmour powrócił z nowym singlem

2020-07-03

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

Czytaj więcej...

Na Tak wciąż żyje

2020-07-03

Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję"

Czytaj więcej...

Poezja Baczyńskiego zabrzmi w rocznicę powstania

2020-07-03

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Czytaj więcej...

Muniek Staszczyk z czwartym singlem z "Syna Miasta"

2020-07-03

„Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Bluszcz znowu zakwitnie

2020-07-02

Formacja Bluszcz powraca z nowym singlem. „Mars Volta” to pierwszy utwór zwiastujący trzeci krążek zespołu.

Czytaj więcej...

Requiem Records przypomni Ziemię Mindel Würm

2020-07-02

Latem tego roku do sprzedaży trafi album zapomnianego już trójmiejskiego duetu Ziemia Mindel Würm.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania