Newsy muzyczne

Max Bravura powrócił z nowym singlem

Po świetnie przyjętym występie na Spring Breaku w 2017 słuch o nich zaginął. 3 lata od występu w poznańskim CK Zamek grupa Max Bravura powraca z nowym singlem. Przegrupowani, bardziej świadomi, głodni reakcji odbiorców.

Po premierze EP’ki „How Bravura” wystąpili kilkadziesiąt razy w całej Polsce. Koncepcja zespołu wymagała jednak redefinicji. Nowa płyta jest kontynuacją drogi obranej przy pierwszym wydawnictwie, ale wycieczką kierują już dużo bardziej świadomi przewodnicy.  Nadal pierwsze skrzypce odgrywa tu założyciel grupy Maciek Wachowiak (wcześniej m.in. electro-popowy Slutocaster), ale chętnie dzieli się twórczym polem ze swoimi kompanami. Płyta „Too Bravura” to autorska propozycja gitarowo-syntezatorowego grania, pełna nawiązań do rockowej alternatywy sprzed lat, neo-psychodelii i shoegaze’u.

Pierwszą zapowiedzią jest utwór „Mostly 4 Fun”, który dobrze oddaje ducha całego materiału. Syntezatorowe pasaże uzupełnia energiczne rockowe granie i melodyjny refren. 

To jest piosenka o poszukiwaniu remedium na self-hate i brak odwagi, ucieczka w przyjemności, przed którą ciężko się powstrzymać. Kontakt z samym sobą i swoimi emocjami jest bardzo ważny i na to chcieliśmy zwrócić uwagę, również poprzez łączenie skrajności (ciszy i hałasu, szeptu i krzyku. Utwór nagraliśmy w całości w organiczny sposób. Sprawne ucho usłyszy pewnie zajawki Arcade Fire czy LCD Sounsystem - zapowiadają muzycy.

Album „Too Bravura” ma się ukazać własnym sumptem na początku 2021 roku.

Max Bravura to projekt założony przez Macieja Wachowiaka, wokalistę znanego z elektropopowej formacji Slutocasters (kojarzonej m.in. z obecności na soundtracku filmu Hardkor Disko Krzysztofa Skoniecznego). W swojej twórczości, której rdzeń stanowi ekspansywne brzmienie gitar i syntezatorów, grupa łączy rock'n'rolla, crossoverowy eklektyzm oraz teksty śmiało prowadzące słuchacza na manowce ludzkiej natury. Zespół zadebiutował świetnie przyjętą EP-ką How Bravura, premierze której towarzyszyło kilkadziesiąt koncertów zagranych w całej Polsce. W 2017 byli jednym z objawień poznańskiego Spring Breaka. Ale to nie był jeszcze TEN moment. Po trzech latach twórczych eksploracji, redefinicji stylu i roszad w składzie, Wachowiak i spółka prezentują  album „Too Bravura". Osiem premierowych nagrań przenosi nas w świat brudnych gitar, syntezatorów, psychodelii i złotych czasów rodzimej alternatywy.Foto: Filip Zubowski
Źródło: TBA Music

Pokrewne wątki:

The Black Keys zapowiada nową płytę

2021-04-15

14 maja duet The Black Keys wyda dziesiąty studyjny album. Płyta zatytułowana "Delta Kream" będzie powrotem zespołu do korzeni.

Czytaj więcej...

Sound'n'Grace w duecie z Kamilem Bednarkiem

2021-04-15

Po krótkiej przerwie Sound’n’Grace wracają z kolejną muzyczną nowością. Stworzony we współpracy z Kamilem Bednarkiem utwór ’’Nasz Ślad’’ pochodzi z ostatniego albumu zespołu o nazwie ’’Początek’’.

Czytaj więcej...

Aneta Figiel i Starsi Panowie dwaj

2021-04-15

Wczoraj ukazała się płyta "Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia".

Czytaj więcej...

Kondraccy grają kocią muzykę

2021-04-15

"Cats Symphony" to kolejny singel z nowej płyty Kondrackich "Życie Roju".

Czytaj więcej...

'Przedostatni' nowy singel Piaska

2021-04-15

„Przedostatni“ to zwiastun nowej płyty Andrzeja Piasecznego "50/50".

Czytaj więcej...

'Sabotage' Black Sabbath w wersji super deluxe

2021-04-15

Szósty album legendarnej grupy ukaże się ponownie w wersji Super Deluxe. Premiera - 11 czerwca.

Czytaj więcej...

Dave Grohl gościem Micka Jaggera

2021-04-14

Ukazał się solowy numer Micka Jaggera zatytułowany „Eazy Sleazy”. Gościnnie w kawałku pojawił się Dave Grohl.

Czytaj więcej...

Stach Bukowski i KIWI na 'Chłodno'

2021-04-14

Stach Bukowski nagrał nowy singel "Chłodno" z gościnnym udziałem KIWI.

Czytaj więcej...

Katatonia i Sólstafir na wspólnym koncercie w Warszawie

2021-04-14

Katatonia i Sólstafir połączą siły, by w styczniu przyszłego roku ruszyć we wspólną trasę „Twilight Burials Europe & UK Tour 2022”. Co-headlinerskie tournée zespołów będzie promować ich premierowe wydawnictwa i 25 stycznia zawita do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Liz Phair wróciła po 11 latach

2021-04-14

Amerykańska wokalistka i gitarzystka Liz Phair nagrała pierwszą od 11 lat płytę studyjną z autorskim materiałem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania