Newsy muzyczne

Szczegóły nowego albumu Solomuna

Solomun na wiosnę 2021 zapowiada swój drugi album, zatytułowany "Nobody Is Not Loved” - wydawnictwo ukaże się 14 maja 2021.

Płytowy debiut artysty „Dance Baby” sprzed ponad 11 lat  producent stworzył niemal w całości samodzielnie; na swój drugi krążek bośniacki artysta, który dorastał w Hamburgu, zaprosił wielu ekscytujących gości takich jak Jamie Foxx, Planningtorock, Zoot Woman, ÄTNA, Anne Clark, Isolation Berlin i Tom Smith. 

Płyta "Nobody Is Not Loved" zaskakuje bogactwem muzycznych inspiracji. Solomun, który ma swoje korzenie w undergroundowej scenie didżejskiej, uwolnił się od przymusu tworzenia utworów przeznaczonych wyłącznie do klubów i otworzył się na różne wpływy. Echa indie-electroniki i synthpopu, nowej fali i post-punka oraz taneczne rytmy składają się na różnorodny, ale spójny, odważny i szczery album. Dzięki temu „Nobody Is Not Loved" to płyta, której świetnie się słucha! Autorem zdjęcia na okładce wydawnictwa jest wybitny fotograf Andreas Gursky.

W ciągu 11 lat pomiędzy dwoma albumami, Solomun wyprodukował 24 własne krążki i stworzył  ponad 50 remiksów (dla artystów takich jak Depeche Mode, Leonard Cohen, Jon Hopkins, Jamiroquai, Moderat, Interpol, Editors, Foals i Lana Del Rey). Zagrał też – jako DJ -  na najważniejszych festiwalach na świecie (m.in. Coachella, Tomorrowland, Time Warp, etc.), organizował własne imprezy (nawet dla 30.000 osób), jego rezydencja "Solomun +1"  w klubie Pacha na Ibizie stała się legendarna, podobnie jak  występ w cyklu „Boiler Room” - jeden z najczęściej odtwarzanych setów didżejskich w historii.

1.Ocean feat. Jamie Foxx

2. Home

3. Your Love Gives Me Gravity feat. Planningtorock 

4. The Center Will Not Hold

5. Out Of Focus feat. Zoot Woman

6. Tuk Tuk feat. ÄTNA

7. Never Sleep Again

8. Take Control feat. Anne Clark

9. Kreatur der Nacht feat. Isolation Berlin

10. Wadim

11. Prospect feat. ÄTNA

12. Night Travel feat. Tom Smith 

 

Pokrewne wątki:

Van Morrison zapowiada nową płytę

2021-03-03

Van Morrison zapowiada swój 42 krążek album. „Latest Record Project: Volume 1” ukaże się 7 maja i będzie to jego najbardziej dynamiczna płyta od lat.

Czytaj więcej...

Dystopijny świat Brodki

2021-03-03

Do sieci trafił właśnie teledysk do pierwszego singla zatytułowanego „Game Change” z nadchodzącego autorskiego albumu Brodki.

Czytaj więcej...

'Zaplątana' Hey J

2021-03-03

„Zaplątani” to drugi po „Na Nowo” singel zwiastujący nową ep-kę Hey J „Na Nowo”. Premiera płyty jest zapowiedziana na 8 marca.

Czytaj więcej...

Max Bravura zaprezentował 'Myśliwych'

2021-03-03

Niespełna miesiąc po premierze albumu „Too Bravura” Max Bravura prezentuje teledysk do singla „Myśliwi’. To kolejna okazja by przenieść się w unikalny świat Maćka Wachowiaka i jego współpracowników.

Czytaj więcej...

Sonar wyda 'S3'

2021-03-02

Nowa płyta duetu Sonar zatytułowana "S3" ukaże się 23 kwietnia.

Czytaj więcej...

Klaudia Szafrańska robi 'Intro'

2021-03-02

Wokalistka grupy xxanaxx zapowiada solową płytę.

Czytaj więcej...

Jaromir Nohavica na Międzynarodowy Dzień Kobiet

2021-03-02

Bard z Ostrawy przygotował niespodziankę dla miłośniczek swojej twórczości.

Czytaj więcej...

Paul Weller zapowiada kolejną płytę

2021-03-01

Niecały rok po wydaniu albumu "On Sunset" Paul Weller szykuje premierę kolejnej płyty studyjnej.

Czytaj więcej...

Batushka wydała 'Pismo I'

2021-03-01

Batushka nie zwalnia tempa, pół roku po wydaniu ostatniego studyjnego materiału powróci z nowym mini albumem i jak to w przypadku tego zespołu bywa z nową opowieścią o tytule: "ЦАРЮ НЕБЕСНЫЙ" / "CARJU NIEBIESNYJ"/ "HEAVENLY KING".

Czytaj więcej...

Echo ma 'Deja Vu'

2021-03-01

Zofia Nowakowska, wokalistka nowego na polskiej scenie muzycznej zespołu ECHO prezentuje singel "Deja vu", zapowiadający nadchodzącą płytę. Autorem tekstu jest Piotr Bukartyk.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania