Newsy muzyczne

Solomun i ÄTNA robią 'Tuk Tuk'

Solomun łączy siły z młodym duetem ÄTNA na singlu „Tuk Tuk”. Brawurowa, taneczna piosenka i efektowny teledysk zapowiadają album "Nobody Is Not Loved".

Napędzany wibrującym beatem i porywający wokalem Inéz z ÄTNA, utwór „Tuk. Tuk,” przekracza gatunkowe granice i wyostrza apetyty na autorski krążek Solomuna.

Piosence towarzyszy ekscytujący teledysk, w którym Inéz wciela się w rolę zabójcy. Video inspirowane jest japońskimi filmami sukeban.

"Nobody Is Not Loved" - kto w ogóle odważyłby się na takie stwierdzenie? Nabiera ono sensu w odniesieniu do muzyki, która posiada moc jednoczenia ludzi. Teledysk „Tuk Tuk” metaforycznie przekazuje ideę, która kryje się za tytułem nadchodzącego albumu Solomuna. Na przestrzeni dziejów muzyka była niewłaściwie eksploatowana, atakowana lub całkowicie zakazana - ale zawsze udowadniała swą siłę. Tego ducha walki uosabia w video postać grana przez Inéz.

„Nagrywanie 'Tuk Tuk' z Mladenem było niezłą przygodą! Od razu zakochałam się w głębokim napędzie jego tropikalnego, soczystego beatu i basowych glissandach. Kiedy piszę piosenkę, lubię podróżować, a w 'Tuk Tuk' odnalazłem siebie jako wielkiego szefa, którego nikt nie może pokonać.” - mówi wokalistka ÄTNA.

ÄTNA to jeden z najbardziej ekscytujących duetów na niemieckiej scenie. Inéz i Demian Kappenstein razem tworzą muzykę, która płynnie łączy art-pop i futurystyczną indietronikę, a brzmienie ich debiutanckiego krążka "Made By Desire" (2020) / Humming Records)  zostało porównane do spotkania Fever Ray z Grimes w londyńskiej Royal Opera House.

Singiel „Tuk Tuk” ukazuje się nakładem nowej wytwórni płytowej NINL, którą Solomun uruchomił w ubiegłym roku w reakcji na Covid i zamknięcie klubów,  Jego nowy imprint naturalnie stał się platformą prezentacji jego premierowych produkcji oraz drugiego albumu „Nobody Is Not Loved”, który ukaże się 14 maja 2021 roku. Na płytę trafią single "Home”, "Kreatur der Nacht", a także "Tuk Tuk" oraz utwory nagrane  z Jamie’m Foxxem, Planningtorock, Zoot Woman, Anne Clark, Isolation Berlin i Tomem Smithem.

Przypomnijmy, że uznany na całym świecie artysta ma na koncie także album  "Dance, Baby" w 2009 roku, a także kilkadziesiąt singli i remiksów  (Depeche Mode, Leonard Cohen, Jon Hopkins, Jamiroquai, Moderat, Interpol, Editors, Foals i Lana Del Rey) . Solomun występował też na wielu znanych na całym świecie festiwalach, takich jak Coachella, Tomorrowland i Time Warp.Foto: Niels Freidel
Źródło: No Paper Records

Pokrewne wątki:

The Black Keys zapowiada nową płytę

2021-04-15

14 maja duet The Black Keys wyda dziesiąty studyjny album. Płyta zatytułowana "Delta Kream" będzie powrotem zespołu do korzeni.

Czytaj więcej...

Sound'n'Grace w duecie z Kamilem Bednarkiem

2021-04-15

Po krótkiej przerwie Sound’n’Grace wracają z kolejną muzyczną nowością. Stworzony we współpracy z Kamilem Bednarkiem utwór ’’Nasz Ślad’’ pochodzi z ostatniego albumu zespołu o nazwie ’’Początek’’.

Czytaj więcej...

Aneta Figiel i Starsi Panowie dwaj

2021-04-15

Wczoraj ukazała się płyta "Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia".

Czytaj więcej...

Kondraccy grają kocią muzykę

2021-04-15

"Cats Symphony" to kolejny singel z nowej płyty Kondrackich "Życie Roju".

Czytaj więcej...

'Przedostatni' nowy singel Piaska

2021-04-15

„Przedostatni“ to zwiastun nowej płyty Andrzeja Piasecznego "50/50".

Czytaj więcej...

'Sabotage' Black Sabbath w wersji super deluxe

2021-04-15

Szósty album legendarnej grupy ukaże się ponownie w wersji Super Deluxe. Premiera - 11 czerwca.

Czytaj więcej...

Dave Grohl gościem Micka Jaggera

2021-04-14

Ukazał się solowy numer Micka Jaggera zatytułowany „Eazy Sleazy”. Gościnnie w kawałku pojawił się Dave Grohl.

Czytaj więcej...

Stach Bukowski i KIWI na 'Chłodno'

2021-04-14

Stach Bukowski nagrał nowy singel "Chłodno" z gościnnym udziałem KIWI.

Czytaj więcej...

Katatonia i Sólstafir na wspólnym koncercie w Warszawie

2021-04-14

Katatonia i Sólstafir połączą siły, by w styczniu przyszłego roku ruszyć we wspólną trasę „Twilight Burials Europe & UK Tour 2022”. Co-headlinerskie tournée zespołów będzie promować ich premierowe wydawnictwa i 25 stycznia zawita do warszawskiej Stodoły.

Czytaj więcej...

Liz Phair wróciła po 11 latach

2021-04-14

Amerykańska wokalistka i gitarzystka Liz Phair nagrała pierwszą od 11 lat płytę studyjną z autorskim materiałem.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania