Newsy muzyczne

Room 94 Wróci Do Polski

Jedna z najpopularniejszych, młodych brytyjskich grup rockowych wystąpi w kwietniu w Warszawie.

Koncert odbędzie się 18.04.2013 w warszawskim klubie Spółdzielnia CDQ (ul. Burakowska 12). Bilety w cenie 20 zł nabyć można w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu (www.room94.co.uk) oraz przed koncertem w kasie klubu. Jako support wystąpi grupa Black Radio (http://www.facebook.com/theblackradio).

ROOM 94 to czteroosobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu. Zespół tworzą bracia Kieran Lemon (wokal, gitara), Dean Lemon (perkusja), Sean Lemon (gitara) oraz ich przyjaciel Kit Tanton (bas). Podczas koncertów dołącza do nich również gitarzysta grupy Show It Off, Robbie Coles.

Grupa powstała w 2007 roku szybko zdobywając sobie popularność zarówno nowatorskimi kompozycjami, jak i bardzo energetycznymi występami na żywo. Podczas trzech lat intensywnego koncertowania zespół zdobył sobie wielu zagorzałych fanów, bilety na ich koncerty wyprzedawały się w ciągu kilku zaledwie dni. Popularność ROOM 94 sięgnęła poza Wyspy Brytyjskie, na ich koncertach zaczęło pojawiać się coraz więcej fanów z kontynentalnej Europy.

W przerwach pomiędzy trasami koncertowymi zespół pracował w studiu nagrywając nowy materiał, zostały zrealizowane również teledyski. Utwory ROOM 94 coraz szerzej prezentowane były przez brytyjskie media.

W sierpniu grupa zakończyła swoją ósmą trasę koncertową, bilety na którą zostały niemal całkowicie wyprzedane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zespół ma na swoim koncie trasy tak w Wielkiej Brytanii, jak i w kontynentalnej części Europy: m. in. we Francji, Belgii, Holandii czy w Niemczech. Liczba fanów grupy w portalu społecznościom Facebook wynosi obecnie ponad 50.000, a po każdym koncercie przybywa kolejnych kilkaset osób. Teledyski ROOM 94 obejrzało już ponad 1.000.000 osób.

W kwietniu 2012 roku ukazał się debiutancki album ROOM 94 Loud Noises, który promowany był  trasami koncertowymi po Europie Zachodniej, Wyspach Brytyjskich, oraz na jedynym koncercie w Polsce, który miał miejsce 21 kwietnia 2012 w Warszawie. Podczas tej imprezy muzycy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem polskich fanów.

Album miał swoją polską premierę 17 września 2012 (MonseArt Music Management, 2012). Polska wersja wzbogacona jest w porównaniu z brytyjską o teledysk do utworu Tonight. W dniu premiery albumu zespół odwiedził Warszawę. Muzycy odwiedzili odwiedzili studio Antyradia, gdzie udzielili wywiadu dla słuchaczy rozgłośni, w salonie EMPiK przy ul. Marszałkowskiej spotkali się ze swoimi fanami, zarejestrowali materiał w studiu telewizji ITV oraz zagrali promocyjny koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie InDecks.

We wrześniu na łamach czasopism Popcorn oraz Top Guitar ukazały się artykuły o zespole. Materiał wideo z pobytu grupy w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=hdCiR3CK720.

Zarówno wspomniany Tonight, jak i drugi z utworów promujących płytę You Got It Wrong były przez wiele tygodni prezentowane przez Kerrang Radio oraz XFM Rockshow, a teledyski do nich przez stacje Kerrang TV i Scuzz TV. Serca polskich słuchaczy podbił natomiast utwór Rewind, który trafił w kwietniu 2012 roku do poczekalni listy Turbo Top Antyradia.

Na rok 2013 zespół planuje trasę po całej Europie, podczas której promowana będzie nowa płyta, nad którą obecnie pracują. Jej premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

W kwietniu 2013 ROOM 94 wystąpią w O2 Academy Islington w Londynie. Z materiału nagranego podczas występu powstanie koncertowe DVD.  

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Informacja własna

Pokrewne wątki:

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Damian Maliszewski nakręcił klip na Malcie

2018-06-18

Utwór "Kochaj" to nowy singel Damiana Maliszewskiego.

Czytaj więcej...

OMD wyda książkę na 40 urodziny

2018-06-18

W tym roku brytyjski duet OMD obchodzi 40 urodziny. Z tej okazji w listopadzie ukaże się książka "Pretending To See The Future".

Czytaj więcej...

Watain przyjedzie do Warszawy

2018-06-16

Szwedzka gwiazda black metalu Watain zawita 4 listopada do warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Passenger zapowiada nowy album

2018-06-16

"Runaway" to tytuł nowego albumu Passnegera, który ukaże się 31 sierpnia.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło w największych halach Polski

2018-06-15

W październiku, listopadzie i grudniu Dawid Podsiadło zagra pięć koncertów w największych halach naszego kraju.

Czytaj więcej...

Portugal.The Man za 10 dni w Warszawie

2018-06-15

25 czerwca w warszawskim Palladium odbędzie się pierwszy polski koncert amerykańskiej grupy Portugal.The Man.

Czytaj więcej...

Algiers zagra w Poznaniu

2018-06-15

Po trzech znakomicie przyjętych ubiegłorocznych koncertach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, amerykańska grupa Algiers powróci do stolicy Wielkopolski.

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowego albumu Stuarta A.Staplesa

2018-06-15

Wokalista brytyjskiej grupy Tindersticks wydał dziś pierwszy od 13 lat solowy album studyjny zatytułowany "Arrhythmia".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania