Newsy muzyczne

Room 94 Wróci Do Polski

Jedna z najpopularniejszych, młodych brytyjskich grup rockowych wystąpi w kwietniu w Warszawie.

Koncert odbędzie się 18.04.2013 w warszawskim klubie Spółdzielnia CDQ (ul. Burakowska 12). Bilety w cenie 20 zł nabyć można w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu (www.room94.co.uk) oraz przed koncertem w kasie klubu. Jako support wystąpi grupa Black Radio (http://www.facebook.com/theblackradio).

ROOM 94 to czteroosobowa formacja pop-rockowa z północnego Londynu. Zespół tworzą bracia Kieran Lemon (wokal, gitara), Dean Lemon (perkusja), Sean Lemon (gitara) oraz ich przyjaciel Kit Tanton (bas). Podczas koncertów dołącza do nich również gitarzysta grupy Show It Off, Robbie Coles.

Grupa powstała w 2007 roku szybko zdobywając sobie popularność zarówno nowatorskimi kompozycjami, jak i bardzo energetycznymi występami na żywo. Podczas trzech lat intensywnego koncertowania zespół zdobył sobie wielu zagorzałych fanów, bilety na ich koncerty wyprzedawały się w ciągu kilku zaledwie dni. Popularność ROOM 94 sięgnęła poza Wyspy Brytyjskie, na ich koncertach zaczęło pojawiać się coraz więcej fanów z kontynentalnej Europy.

W przerwach pomiędzy trasami koncertowymi zespół pracował w studiu nagrywając nowy materiał, zostały zrealizowane również teledyski. Utwory ROOM 94 coraz szerzej prezentowane były przez brytyjskie media.

W sierpniu grupa zakończyła swoją ósmą trasę koncertową, bilety na którą zostały niemal całkowicie wyprzedane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zespół ma na swoim koncie trasy tak w Wielkiej Brytanii, jak i w kontynentalnej części Europy: m. in. we Francji, Belgii, Holandii czy w Niemczech. Liczba fanów grupy w portalu społecznościom Facebook wynosi obecnie ponad 50.000, a po każdym koncercie przybywa kolejnych kilkaset osób. Teledyski ROOM 94 obejrzało już ponad 1.000.000 osób.

W kwietniu 2012 roku ukazał się debiutancki album ROOM 94 Loud Noises, który promowany był  trasami koncertowymi po Europie Zachodniej, Wyspach Brytyjskich, oraz na jedynym koncercie w Polsce, który miał miejsce 21 kwietnia 2012 w Warszawie. Podczas tej imprezy muzycy spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem polskich fanów.

Album miał swoją polską premierę 17 września 2012 (MonseArt Music Management, 2012). Polska wersja wzbogacona jest w porównaniu z brytyjską o teledysk do utworu Tonight. W dniu premiery albumu zespół odwiedził Warszawę. Muzycy odwiedzili odwiedzili studio Antyradia, gdzie udzielili wywiadu dla słuchaczy rozgłośni, w salonie EMPiK przy ul. Marszałkowskiej spotkali się ze swoimi fanami, zarejestrowali materiał w studiu telewizji ITV oraz zagrali promocyjny koncert w wypełnionym do ostatniego miejsca klubie InDecks.

We wrześniu na łamach czasopism Popcorn oraz Top Guitar ukazały się artykuły o zespole. Materiał wideo z pobytu grupy w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=hdCiR3CK720.

Zarówno wspomniany Tonight, jak i drugi z utworów promujących płytę You Got It Wrong były przez wiele tygodni prezentowane przez Kerrang Radio oraz XFM Rockshow, a teledyski do nich przez stacje Kerrang TV i Scuzz TV. Serca polskich słuchaczy podbił natomiast utwór Rewind, który trafił w kwietniu 2012 roku do poczekalni listy Turbo Top Antyradia.

Na rok 2013 zespół planuje trasę po całej Europie, podczas której promowana będzie nowa płyta, nad którą obecnie pracują. Jej premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

W kwietniu 2013 ROOM 94 wystąpią w O2 Academy Islington w Londynie. Z materiału nagranego podczas występu powstanie koncertowe DVD.  

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Informacja własna

Pokrewne wątki:

"T.Cover" od wczoraj w sprzedaży

2018-11-17

Bednarek & 5 Element oraz Pola Rise promują "T.Cover".

Czytaj więcej...

Nowy singel Frontside

2018-11-17

Zespół Frontside prezentuje nowy teledysk promujący wydany we wrześniu album "Zmartwychwstanie".

Czytaj więcej...

Sofi Tukker po raz pierwszy w Polsce

2018-11-16

Nowojorski duet Sofi Tukker zagra 25 marca w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

Shining na dwóch koncertach w Polsce

2018-11-16

Norweska grupa Shining zagra w lutym dwa koncerty w Warszawie i Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Noibla z teledyskiem do "Atlantis"

2018-11-16

Klip do utworu "Atlantis" promuje album "Hesitation" krakowskiej formacji Noibla.

Czytaj więcej...

Zobacz debiutancki klip białostockiego White Noise

2018-11-16

"i Find Myself" to tytuł nowego singla białostockiej formacji White Noise.

Czytaj więcej...

Madrugada wystąpi w Warszawie

2018-11-15

20 marca w warszawskim klubie Niebo wystąpi ceniona norweska grupa Madrugada w oryginalnym składzie.

Czytaj więcej...

Dance with the Dead powróci do Warszawy

2018-11-15

Po prawie rocznej przerwie od ostatniego koncertu w Polsce jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie synthwave’u, czyli Dance With The Dead wróci do Warszawy.

Czytaj więcej...

dEUS zagra w Gdańsku

2018-11-15

Jedna z największych gwiazd belgijskiej sceny alternatywnej wystąpi 2 maja w gdańskim B90.

Czytaj więcej...

Muchy pełne "Miłości"

2018-11-14

Miłość” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Much, nad którą zespół pracuje w pierwotnym składzie: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski, Szymon Waliszewski i Stefan Czerwiński (dołączył do zespołu w 2013).

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania