Newsy muzyczne

D.A.F. W Polsce

Legenda niemieckiej elektroniki, zespół na fascynację którym powołują się między innymi muzycy Soft Cell i Pet Shop Boys, na pierwszym koncercie w naszym kraju.

D.A.F. będzie największą gwiazdą festiwalu Avant Art, który odbędzie się w dniach 2-7 października we Wrocławiu.

W ramach piątej edycji Avant Art we Wrocławiu zaprezentuje się śmietanka niemieckiej sceny awangardowej. D.A.F to niemieccy pionierzy elektropunka, EBM i wielu odmian tanecznej elektroniki. Ten istniejący już ponad trzydzieści lat zespół jest jedną z najbardziej wpływowych grup w dziejach muzyki – do inspiracji ich twórczością przyznają się tacy wykonawcy jak Soft Cell, Pet Shop Boys czy Nitzer Ebb.

Z kolei Caspar Brötzmann Massaker to gratka dla zwolenników brutalnych i brudnych gitarowych brzmień, opartych na czystej i nieskrępowanej ekspresji, improwizacji i uwolnionej pasji twórczej.

Fanów elektroniki czeka natomiast uczta z elektroniczną supergrupą - Moritz von Oswald Trio, złożoną z najważniejszych twórców i filarów berlińskiej sceny techno i dub – Moritza von Oswalda, Vladislava Delaya i Maxa Loderbauera.

Nie byłoby niemieckiej edycji bez wirtuozów nowoczesnych brzmień ze stajni Raster-Noton - jednej z najbardziej prestiżowych europejskich wytwórni, powstałej z inicjatywy trzech tuzów współczesnego dźwiękowego eksperymentu – Olafa Bendera, Carstena Nicolaia (Alva Noto) i Franka Bretschneidera. Muzyka Raster-Noton to radykalny minimalizm, glitchowe kliki i stuki, ale też stylowość, elegancja i specyficzna filozofia w podejściu do materii dźwięku. We Wrocławiu zobaczymy aż trzech reprezentantów berlińskiej wytwórni.

"Można zaryzykować stwierdzenie, że to już nie jest sam festiwal, lecz przestrzeń dla sztuki i kultury, często sztuki wykluczonej z mainstreamowego obiegu. Avant Art staje się coraz bardziej otwarty, proedukacyjny, społeczny, uliczny, interdyscyplinarny. Coraz bardziej interesuje nas też aktywność jako koproducenta i animatora sztuki – na AAF 2012 współprodukujemy kilka projektów polsko-niemieckich. To daje nam świeżość i witalność, tworzy "połączenia" i "kontynuacje", jednak Muzyka zawsze będzie dla nas najważniejsza i będzie ona obecna we wszystkich projektach, które pokażemy" – zapowiada Kostas Georgakopulos, dyrektor AAF.

AAF kontynuuje założenia poprzednich edycji, tj. multidyscyplinarność, eksperymentatorstwo, eklektyzm i nowatorstwo. Dotychczas we Wrocławiu odbyły się koncerty m.in.: The Thing, Kena Vandermarka, Pierre'a Bastiena, Phila Mintona, Zu, Marka Ribota, Blixy Bargelda, Kid606, Nihilist Spasm Band, Maji Ratkje, Arve Henriksena, Alva Noto, Radian czy The Bug; swoje performansy i spektakle zaprezentowali m.in. Pal Frenak, Verdensteatret, Stéphane Vecchione, Minimetal, MaisonDahlBonnema & Needcompany czy Gergő Borlai i Andrea Ladányi.


Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: info prasowe

Pokrewne wątki:

Jacaszek wydał album "Music For Film"

2020-04-06

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła nowa płyta Jacaszka zatytułowana "Music For Film".

Czytaj więcej...

Carl Palmer wystąpi na warszawskim Summer Fog Festival

2020-04-06

Były perkusista grupy Emerson, Lake & Palmer będzie kolejną gwiazdą tegorocznej edycji Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Natalia Nykiel z Berlin Music Video Award?

2020-04-06

W piątek ogłoszono nominacje do prestiżowej nagrody Berlin Music Video Awards, wśród nich w kategorii Best Song znalazł się teledysk „Volcano”! Natalia będzie konkurowała o nagrodę z takimi artystami jak Lous and The Yakuza, Dorian Electra, Ayo czy Lola Marsh.

Czytaj więcej...

Oh Wonder dodają otuchy w ramach „Home Tapes”

2020-04-06

Duet Oh Wonder w ramach nowej serii „Home Tapes” udostępnił utwór „Lonely Star”. Josephine i Anthony postanowili wydawać premierowe piosenki, które napiszą w swoim domu w południowym Londynie.

Czytaj więcej...

Modern Lies wydali singel "Za Mało"

2020-04-05

„Za mało” to kolejny utwór promujący debiutanckie wydawnictwo zespołu Moder Lies „Ekstrawertyka”.

Czytaj więcej...

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania