Newsy muzyczne

Sarah Blasko W Warszawie

25 kwietnia w warszawskim klubie Hybrydy wystąpi jedna z najbardziej cenionych, australijskich wokalistek Sarah Blasko.

37-letnia Blasko rozpoczęła karierę solową w 2002 roku. W 2007 roku zdobyła nagrodę „Najlepsza popowa publikacja” na ARIA Music Awards za album „What the Sea Wants, the Sea Will Have”, który zadebiutował na 7 miejscu na ARIA Albums Chart. Jej kolejny krążek „As Day Follows Night” osiągnął 5 miejsce na ARIA Albums Chart i przyniósł Sarze nagrodę dla „Najlepszej Artystki” na 2009 ARIA Awards. Podczas gali rozdania nagród Blasko wykonała utwór "All I Want". Jej ostatni album "I Awake" powstał między innymi w Sofii i w jego nagrywaniu udział wzięła Bułgarska Orkiestra Symfoniczna. Płyta ukazła się w październiku ubiegłego roku.Sarah urodziła się w Sydney w 1976, na krótko po tym jak jej rodzina przeniosła się z francuskojęzycznej wyspy Réunion, gdzie jej rodzice byli chrześcijańskimi misjonarzami. Po przyjeździe do Australii jej rodzice często zmieniali Kościoły, gdzie Sarah śpiewała z matką, w końcu jednak osiedlili się przy Kościele Zielonoświątkowym w Sydney, który z czasem został nazwany Hillsong. Jej matka była pielęgniarką, a ojciec nauczycielem z węgiersko-niemieckimi korzeniami. W czasie liceum Sarah i jej starsza siostra Kate stworzyły grupę jazzowo-bluesową. W wieku 15 lat, Sarah była przejęta apokaliptyczną wiadomością końca świata i powrotem Chrystusa i ostatecznie opuściła Kościół w ostatnim roku szkoły średniej. Nie brała profesjonalnych lekcji śpiewu przed 19 rokiem życia, kiedy to zaczęła grać na gitarze. Ukończyła studia na kierunku literatury angielskiej i filmu.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania