Newsy muzyczne

Solowy Debiut Johnny'ego Marra

Już w najbliższy poniedziałek do sklepów trafi debiutancki, solowy album Johnny'ego Marra zatytułowany "The Messenger".

Współtworzył legendę The Smiths, nagrywał chociażby z Modest Mouse, The Cribs, The The, a także jako Johnny Marr & The Healers. Teraz wspaniały gitarzysta i kompozytor Johnny Marr powraca pod własnym nazwiskiem ze znakomitą płytą solową.

Brzmienia gitary Johnny'ego nie sposób pomylić z żadną innym. Charakterystyczne brzmienie jego Rickenbackera stanowiło fundament rockowego brzmienia rodem z Manchesteru i stało się inspiracją dla artystów z kręgu niezależnego rocka oraz brit popu. To, co Johnny ma do zaoferowania najlepszego jako gitarzysta i kompozytor znalazło oczywiście odzwierciedlenie na jego pierwszej płycie solowej.

W 12 piosenkach z "The Messenger" słychać typowy dla Marra niezależny, melancholijny rock z chwytliwością godną największych popowych przebojów. Jest niesamowita, wciągająca atmosfera, przestrzeń, nowowczesne, lecz nieplastikowe brzmienie. Generalnie, synteza tego wszystkiego, co Johnny tworzył w czasach The Smiths oraz w późniejszej karierze. A nad wszystkim unosi się ciekawy, czasami lekko rozmarzony wokal artysty.

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Warner Music Poland

Pokrewne wątki:

Pożegnalna płyta Patti Yang

2019-08-17

Album “War on Love” Patti Yang ukaże się w listopadzie tego roku.

Czytaj więcej...

David Keenan przyjedzie do Warszawy

2019-08-16

David Keenan, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Irlandii w ostatnich latach, na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Tashi Wada Group Feat. Julia Holter & C. Fogel w Warszawie

2019-08-16

11 września, na jedynym w Polsce koncercie, w warszawskim Pardon, To Tu wystąpi pochodzący z Los Angeles zespół, przedstawiający nurt muzyki eksperymentalnej, ambientowej, minimalistycznej, dronowej, oparty na muzyce mikrotonalnej.

Czytaj więcej...

Zobacz oldschoolowy teledysk Pezeta

2019-08-16

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki Klasycznej” czy „Muzyki Poważnej”.

Czytaj więcej...

Peter Murphy miał atak serca

2019-08-16

Były wokalista brytyjskiej grupy Bauhaus przeszedł atak serca przed koncertem w nowojorskim Le Poisson Rouge.

Czytaj więcej...

Londyńska wystawa z okazji 40 lat albumu "London Calling" The Clash

2019-08-14

Muzeum Londynu będzie gospodarzem ekskluzywnej ekspozycji The Clash: London Calling. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 eksponatów z archiwum zespołu.

Czytaj więcej...

Zmarł Cezary Szlązak

2019-08-14

W wieku 72 lat po ciężkiej chorobie zmarł Cezary Szlązak z grupy 2+1.

Czytaj więcej...

Akustyczna trasa grupy LemON

2019-08-14

Jesienią LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Czytaj więcej...

Agnieszka Chylińska zagra jubileuszowe tournee

2019-08-14

„WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!” to nazwa tournee Agnieszki Chylińskiej podczas której Artystka będzie świętowała ćwierćwiecze pracy artystycznej.

Czytaj więcej...

Sóley na trasie po Polsce

2019-08-13

Islandzka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Sóley wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania