Newsy muzyczne

Destructive Daisy Przed Mudhoney W Warszawie

28 maja w warszawskiej Stodole wystąpi amerykańska grupa Mudhoney. Poznaliśmy nazwę supportu.

Przed muzykami z Seattle wystąpi polski zespół Destructive Daisy. Ta kapela, to naprawdę ładne kwiatki z niszczycielską mocą. W jej skład wchodzą wokalistka Audri Roos, gitarzystka Magda Dams, basistka Kleo Malinowska,oraz perkusistka Ada Dobrowolska. Współpraca między nimi rozpoczęła się w Gdyni w 2011, a w zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP. Dziewczyny dają czadu w klimatach grunge i garage punk, inspirując się brzmieniami Seattle i Riot Grrrls. Ogląda się je na scenie z wielką przyjemnością, a słucha z jeszcze większą.

Zespół Mudhoney po czterech latach wraca do Europy z kolejną trasą koncertową. Kapela zagości w wielu krajach, między innymi w Polsce na scenie warszawskiego klubu Stodoła.

Bilety w cenie:
89 pln/119 pln (balkon) - przedsprzedaż, 99 pln/129 pln (balkon) w dniu koncertu do kupienia od 18-go stycznia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club). Sprzedaż internetowa: Ebilet ( http://www.ebilet.pl/ ), Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim ( www.eventim.pl).

Ten czteroosobowy zespół, w którego skład początkowo wchodzili: Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters i Matt Lukin, powstał w 1988 roku, choć muzycy zaczęli współpracować ze sobą już na początku lat 80-tych. Mudhoney był tylko jednym z ich licznych wspólnych projektów, a muzycy nie przewidywali, że przetrwa dłużej niż pół roku. Dodając do punkowo-metalowej formuły utrzymywanej w poprzednich zespołach nieco garażowej butności typowej dla lat 60-tych i dużej porcji scenicznej dzikości, Mudhoney stał się jednym z zespołów, które przyczyniły się w latach 90-tych do powstania i rozwoju ruchu grunge. Mimo niewielkich sukcesów na ojczystej ziemi w początkach swej działalności, w 1989 roku zespół wyruszył do Europy z trasą koncertową. Z miejsca podbili serca brytyjskiej publiczności, pozostając na listach przebojów przez większą część roku. Nie tracąc czasu kapela wyruszyła w koleją trasę, która tym razem zdobyła ogromy rozgłos w prasie, ściągając na koncerty tłumy fanów.

Mimo kryzysu związanego z odejściem jednego z członków zespołu pod koniec lat 90-tych, zespół nie zawiesił działalności, a na gitarze basowej Matta Lukina zastąpił Guy Maddison, z którym Mark Arm współpracował również przy innych projektach.

Zespół ma w swym dorobku osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, który ukazał się w 2008 roku, powraca do surowych korzeniu z początków działalności kapeli.

Mudhoney zagrało w Warszawie po raz pierwszy 16 października 2009 roku. Koncert odbył się w klubie Proxima.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Tulia wystąpi podczas meczu NBA

2018-12-10

Zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata - POLISH NBA STAR oraz na zaproszenie NBA, jak również zespołu Los Angeles Clippers, w którego barwach gra polski koszykarz, wystąpi dwukrotnie podczas meczu LA Clippers vs. Orlando Magic.

Czytaj więcej...

Monster Truck wróci do Warszawy

2018-12-10

Kanadyjska formacja Monster Truck zagra 14 maja w warszawskiej Hydrozagadce.

Czytaj więcej...

Xiu Xiu wróci do Polski

2018-12-10

Projekt multi-intrumentalisty Jamiego Stewarta wystąpi 7 marca w warszawskim Pogłosie oraz 8 marca w krakowskim Re.

Czytaj więcej...

Sarah Brightman zaśpiewa w Warszawie

2018-12-10

Sarah Brightman pojawi się ponownie w Polsce ze swoim najnowszym, solowym projektem i płytą "HYMN".

Czytaj więcej...

Lightning Bolt na dwóch koncertach w Polsce

2018-12-09

Amerykańska noise-rockowa grupa Lightning Bolt wystąpi w styczniu na dwóch koncertach w naszym kraju.

Czytaj więcej...

1919 powróciło z nowym klipem

2018-12-09

Istniejąca z przerwami od 1980 roku brytyjska post-punkowa formacja 1919 zapowiada trzeci album studyjny.

Czytaj więcej...

Dream Theater z nowym teledyskiem

2018-12-08

Amerykańska grupa prog-metalowa Dream Theater zaprezentowała video zapowiadające jej nowy album, który ukaże się 22 lutego.

Czytaj więcej...

Nowy klip Blue Cafe

2018-12-08

Blue Cafe prezentuje nowy singiel promujący ich nową płytę “Double Soul”. Do piosenki “Reflection” powstał też teledysk.

Czytaj więcej...

Tauron Life Festival Oświęcim 2019 odwołany

2018-12-07

Przyszłoroczna edycja imprezy nie odbędzie się. Najprawdopodobniej oznacza to jej definitywny koniec.

Czytaj więcej...

Hocico przyjedzie do Warszawy

2018-12-07

Kultowy meksykański duet electro-industrialny Hocico jest kolejną gwiazdą czwartej edycji Warsaw Dark Electro Festival.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania