Newsy muzyczne

Destructive Daisy Przed Mudhoney W Warszawie

28 maja w warszawskiej Stodole wystąpi amerykańska grupa Mudhoney. Poznaliśmy nazwę supportu.

Przed muzykami z Seattle wystąpi polski zespół Destructive Daisy. Ta kapela, to naprawdę ładne kwiatki z niszczycielską mocą. W jej skład wchodzą wokalistka Audri Roos, gitarzystka Magda Dams, basistka Kleo Malinowska,oraz perkusistka Ada Dobrowolska. Współpraca między nimi rozpoczęła się w Gdyni w 2011, a w zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP. Dziewczyny dają czadu w klimatach grunge i garage punk, inspirując się brzmieniami Seattle i Riot Grrrls. Ogląda się je na scenie z wielką przyjemnością, a słucha z jeszcze większą.

Zespół Mudhoney po czterech latach wraca do Europy z kolejną trasą koncertową. Kapela zagości w wielu krajach, między innymi w Polsce na scenie warszawskiego klubu Stodoła.

Bilety w cenie:
89 pln/119 pln (balkon) - przedsprzedaż, 99 pln/129 pln (balkon) w dniu koncertu do kupienia od 18-go stycznia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club). Sprzedaż internetowa: Ebilet ( http://www.ebilet.pl/ ), Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim ( www.eventim.pl).

Ten czteroosobowy zespół, w którego skład początkowo wchodzili: Mark Arm, Steve Turner, Dan Peters i Matt Lukin, powstał w 1988 roku, choć muzycy zaczęli współpracować ze sobą już na początku lat 80-tych. Mudhoney był tylko jednym z ich licznych wspólnych projektów, a muzycy nie przewidywali, że przetrwa dłużej niż pół roku. Dodając do punkowo-metalowej formuły utrzymywanej w poprzednich zespołach nieco garażowej butności typowej dla lat 60-tych i dużej porcji scenicznej dzikości, Mudhoney stał się jednym z zespołów, które przyczyniły się w latach 90-tych do powstania i rozwoju ruchu grunge. Mimo niewielkich sukcesów na ojczystej ziemi w początkach swej działalności, w 1989 roku zespół wyruszył do Europy z trasą koncertową. Z miejsca podbili serca brytyjskiej publiczności, pozostając na listach przebojów przez większą część roku. Nie tracąc czasu kapela wyruszyła w koleją trasę, która tym razem zdobyła ogromy rozgłos w prasie, ściągając na koncerty tłumy fanów.

Mimo kryzysu związanego z odejściem jednego z członków zespołu pod koniec lat 90-tych, zespół nie zawiesił działalności, a na gitarze basowej Matta Lukina zastąpił Guy Maddison, z którym Mark Arm współpracował również przy innych projektach.

Zespół ma w swym dorobku osiem albumów studyjnych, z czego ostatni, który ukazał się w 2008 roku, powraca do surowych korzeniu z początków działalności kapeli.

Mudhoney zagrało w Warszawie po raz pierwszy 16 października 2009 roku. Koncert odbył się w klubie Proxima.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Cat Power zapowiada nowy album

2018-07-19

Wokalistka, autorka piosenek, muzyk i producent Chan Marshall (znana jako Cat Power) wyda nowy album "Wanderer".

Czytaj więcej...

Overkill na dwóch koncertach w Polsce

2018-07-19

Overkill przyjedzie do naszego kraju w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak.

Czytaj więcej...

Kasia Kowalska wystąpi w warszawskiej Stodole

2018-07-19

25 listopada w klubie Stodoła zaśpiewa Kasia Kowalska. Popularna artystka wystąpi w Warszawie w ramach jubileuszowej trasy „Kasia 25 Kowalska”.

Czytaj więcej...

Slade, The Sweet i Creedence Clearwater Revived w Warszawie

2018-07-19

23 października w warszawskiej hali Torwar odbędzie się impreza Warsaw Rock Night.

Czytaj więcej...

Aga Dyk z nowym klipem

2018-07-19

Wokalistka zespołu Brathanki zaprezentowała wideo do utworu "Kropla Rosy".

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Tremonti w większym klubie

2018-07-19

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zespołu Tremonti zaplanowany na 29 lipca w warszawskim klubie Hybrydy został przeniesiony do klubu Proxima. Bilety zachowują ważność.

Czytaj więcej...

Brytyjski duet Seafret zagra w Polsce

2018-07-19

Brytyjska grupa zagra 12 października w poznańskiej Tamie, 13 października w warszawskiej Proximie i 14 października w krakowskim klubie Kwadrat.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Riverside

2018-07-18

Poznaliśmy okładkę i tracklistę albumu "Wasteland" Riverside, który ukaże się 28 września.

Czytaj więcej...

"Korporacyjny" klip Jacka White'a

2018-07-18

Jack White ogłosił premierę teledysku do "Corporation" - piosenki pochodzącej z jego trzeciego solowego albumu "Boarding House Reach".

Czytaj więcej...

Nowy klip od Decapitated

2018-07-18

Decapitated zaprezentowali nowy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania