Newsy muzyczne

Niezwykły Koncert 1984 W Łodzi

Niezwykłe wydarzenie 24 maja w łódzkim klubie DOM.

24 maja w łódzkim klubie Dom zagra legenda nowej fali – zespół 1984. Dołączy do nich wyjątkowy projekt Szepty I Krzyki oraz dobrze znany w Łodzi zespół Little White Lies. To eksperymentalne wydarzenie, bo fundusze zbiera społeczność skupiona w portalu MegaTotal.pl.

Łódzki koncert jest wydarzeniem eksperymentalnym, bo jego współorganizatorami jest społeczność www.megatotal.pl. Każdy zarejestrowany może dorzucić swój grosik. Udziałowiec zasilający konto wydarzenia megatotalową walutą czyli tzw. megacentami - minimum 100 (10 zł = 242 Megacenty) - wchodzi na imprezę za darmo. Organizatorzy przewidują ponadto nagrody i inne bonusy, w tym możliwość poprowadzenia imprezy. 

Ceny biletów:

W PRZEDSPRZEDAŻY - 10 zł  W DNIU KONCERTU - 15 zł, studenci po okazaniu legitymacji 10 zł.

1984

Grupa powstała w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy, m.in. Piotra Mizernego Liszcza. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 2006 roku Piotr Liszcz zaprosił do współpracy Roberta Tutę (Agresiva 69, NOT, Bielas i Marynarze). Efektem tej współpracy jest płyta „4891” wydana w 2007 roku.

Obecnie muzycy ponownie zaszyli się w studiu, by zarejestrować materiał na kolejną płytę. Część materiału już będziemy mogli usłyszeć na najbliższych koncertach.

1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?.

Szepty I Krzyki

Szepty i Krzyki, to tytuł płyty, którą współtworzą muzycy zespołów: iNNi oraz Projekt LR. Część tego składu zobaczymy na scenie w Łodzi i Warszawie, podczas koncertów „Radio niebieskie oczy heleny”. Na wydawnictwo złoży się nie tylko CD, ale także tomik poetycki zwizualizowany, m.in. przez Marcina Satie Novaka, Patrycję Kotecką i Annę Szałkowską. Płyta jest próbą syntezy tego co obie formacje na co dzień tworzą - od nowej fali, po industrial i electro - do tekstów Artura Szuby. Będzie to kolekcjonerska edycja, a każdy egzemplarz będzie ręcznie numerowany. Autorem okładki jest Marcin Satie Novak.

Fundusze na to wydawnictwo również zebrała społeczność skupiona w portalu MegaTotal.pl. gdzie iNNi i Projekt LR już wcześniej wydali swoje płyty.

Little White Lies

Spotkali się raz na sali prób, żeby odreagować i narobić trochę hałasu dla zabawy. Po dwóch butelkach wina dorwali się do sprzętu i zaczęli improwizować. Ku ich zdziwieniu, bałagan jaki tworzyli kształtował się w spójną całość. Tej nocy powstał pomysł na Little White Lies – czyli minimalizm i energia w jednym. Od 2011 pracowali nad materiałem, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste, monotonne bity, szybkie tempo, dwa ekspresyjne wokale, za1duch i erotyczne napięcie – tyle im potrzeba aby uwieść publikę..

Ich debiutancki album "Devils In Disguise" nagrany i wyprodukowany przez Pawła Cieślaka (m.in. Tryp, Fonovel) w „Hasselhoff Studio”, wydany przez warszawską oficynę FYH!Records ukazał się pod koniec 2012 roku. W marcu 2013 „Devils In Disguise” otrzymało tytuł najlepszej łódzkiej płyty roku w plebiscycie Gazety Wyborczej Co Jest Grane.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Bovska w nowym modelu Sofixów

2020-06-06

Wczoraj swoja premierę miała wersja limitowana butów Sofix & Bovska Sorrento Edition. Projekt jest połączony z nowym wydawnictwem Bovskiej czyli albumem „Sorrento”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują Live Sessions

2020-06-06

Tides From Nebula przygotowali specjalny materiał w postaci Live Sessions.

Czytaj więcej...

Limahl ciągle zakochany

2020-06-05

Dziś ukazał się nowy singel Limahla zatytułowany "Still In Love".

Czytaj więcej...

Erasure po raz osiemnasty

2020-06-05

W sierpniu ukaże się nowy album duetu Erasure zatytułowany "The Neon".

Czytaj więcej...

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania