Newsy muzyczne

Tomahawk We Wrocławiu

Mike Patton i grupa Tomahawk wystąpią 22 lipca we Wrocławiu.

Koncert odbędzie się w ramach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale. Koncert w klubie festiwalowym będzie częścią europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk "Oddfellows" wydaną po sześciu latach przerwy.

Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike'a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas).

Dotychczasowe nagrania i koncerty zespołu pokazały, że Tomahawk jest pełnoprawną grupą, w której artysta eksploruje zupełnie nowe muzyczne terytoria – w utworach Tomahawka usłyszeć można jednocześnie klasyczny hard rock, jak i zdecydowanie bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art rocka (nie bez kozery niektóre utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson). Tu metal łączy się z post rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej potrafi wejść w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu.

Po kilku latach przerwy, w trakcie której muzycy Tomahawk pracowali nad innymi projektami, fani formacji doczekali się wreszcie ich czwartego albumu. Członkowie zespołu zapowiadali Oddfellows dość tajemniczo: "To z jednej strony ciemny i klaustrofobiczny album, ale znajdziecie tu także przebłyski światła i dźwięki nieco bardziej przestronne. Sam proces tworzenia krążka wydaje się być bardzo organiczny: nagrywamy wszystko na setkę w studio, siedzimy wszyscy razem w jednym pokoju i gramy. Jak Odd Fellows, w rzeczy samej". 

Przypomnijmy, że Patton pojawi się tydzień wcześniej w Warszawie, gdzie 15 lipca weźmie udział w koncercie urodzinowym Johna Zorna. Info o tej imprezie TUTAJ

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: informacja prasowa

Pokrewne wątki:

Bovska w nowym modelu Sofixów

2020-06-06

Wczoraj swoja premierę miała wersja limitowana butów Sofix & Bovska Sorrento Edition. Projekt jest połączony z nowym wydawnictwem Bovskiej czyli albumem „Sorrento”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują Live Sessions

2020-06-06

Tides From Nebula przygotowali specjalny materiał w postaci Live Sessions.

Czytaj więcej...

Limahl ciągle zakochany

2020-06-05

Dziś ukazał się nowy singel Limahla zatytułowany "Still In Love".

Czytaj więcej...

Erasure po raz osiemnasty

2020-06-05

W sierpniu ukaże się nowy album duetu Erasure zatytułowany "The Neon".

Czytaj więcej...

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania