Newsy muzyczne

Druga Płyta Andrzeja Grabowskiego

18 czerwca do sklepów trafi nowy album aktora Andrzeja Grabowskiego "Cudne Jest Nudne".

Tym razem Andrzej Grabowski postawił na spójność materiału, dlatego o napisanie wszystkich tekstów poprosił swojego przyjaciela, wszechstronnie utalentowanego artystę Jana Wołka. Niezwykle trafne, często bardzo ironiczne teksty wywołują uśmiech na ustach, ale też zmuszają do zadumy. Jedno jest pewne – już wkrótce będzie cytowała je cała Polska. Jan Wołek jest również autorem okładki albumu „Cudne jest nudne”. Świetne słowa doskonale uzupełnia inspirowana bałkańskimi i słowiańskimi brzmieniami muzyka autorstwa Krzysztofa Niedźwieckiego. Odpowiedzialny również za poprzednią płytę Grabowskiego producent, ma niebywały dar wydobywania z aktora emocji piosenkarskich oraz do komponowania utworów, które aktor nie tylko wykonuje z lekkością, ale też czyni z nich zapadające w pamięć, ciekawe historie.

Przygodę z muzyką Andrzej Grabowski rozpoczął niespodziewanie w 2008 roku, kiedy został zaproszony do udziału w projekcie poświęconym Maklakiewiczowi i Himilsbachowi, zatytułowanym "Jest dobrze-piosenki niedokończone". Tytułowy utwór z krążka, w wykonaniu Andrzeja Grabowskiego, był singlem promocyjnym płyty i zawędrował na pierwsze miejsce kultowej listy Trójki, goszcząc na niej 27 tygodni, co było ewenementem w tego rodzaju muzyce. Z pewnością pomógł oryginalny styl Grabowskiego, który porusza się gdzieś pomiędzy piosenką aktorską (minimalnie interpretując tekst), a klimatami Toma Waitsa, Boba Dylana, słowem piosenki autorskiej, wykonanej przez doświadczony i mocno zdarty głos dorosłego faceta. Zachęcony sukcesem utworu Grabowski, postanowił nagrać materiał na płytę. Efektem był wydany w 2010r. album „Mam prawo...Czasami...Banalnie...". Teraz czas na kontynuację, którą jest album „Cudne jest nudne”.

11 czerwca płyta będzie dostępna w serwisie WIMP. Natomiast poniżej można wysłuchać fragmentu albumu:

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: Universal Music Poland

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania