Newsy muzyczne

The Damned Po Raz Drugi W Polsce

Brytyjska legenda horror punka The Damned powróci do Polski po 10 latach.

The Damned wystąpi 21 września w gdańskim klubie B90. Supportem będzie Apteka. Przedsprzedaż: 55 zł / w dniu koncertu: 65 zł. Bilety dostępne w sprzedaży online: http://tickets.soundrive.pl/ 

The Damned

Minęło 35 lat, a niesłabnąca fala chętnych zobaczenia The Damned na żywo jest ciągle porównywalna z wirującą energią uwolnioną dawno temu w jakiejś zapomnianej budzie, pełnej spoconych młodych ludzi. Kiedy w 1974 roku Ray Burns i Chris Millar spotkali się, pracując na zapleczu Croydon Fairfield Hall, z pewnością nie myśleli o bogatej dyskografii i niezliczonych, wspaniałych koncertach, łączących czystą rockową energię, wspaniałe sceniczne wyczucie i specyficzne poczucie humoru. Burns i Millar, w kolejnych latach bardziej znani jako Captain Sensible (gitarzysta / wokalista) i szaleńczy perkusista, Rat Scabies, pozostawali w kontakcie, jednocześnie próbując zaistnieć na nudnej londyńskiej scenie muzycznej połowy lat 70. Sytuacja nieco zmieniła się, kiedy Scabies trafił na jakiś czas do London SS – punkowej grupy o bardzo ruchomym składzie, przez który przewinęli się prawie wszyscy znani muzycy punkowi. Tam spotkał gitarzystę Briana Jamesa, jednocześnie uczestnicząc w projekcie nadzorowanym przez Malcolma McLarena. Scabies, obsesyjnie słuchający New York Dolls i Alice Coopera, sam próbował stworzyć kapelę. Wtedy też trafił na wokalistę Dave`a Vaniana. Ten ostatni, pracując jako grabarz, zasłynął śpiewając „I Love the Dead” i „Dead Babies”. Jednak bez względu na środowisko z którego się wywodził, Vanian okazał się świetnym frontmanem. Po tym, jak Scabies skontaktował Sensible z Jamesem i Vanianem, można powiedzieć, że narodziło się the Damned. Sensible zaczął grać na basie, a James na gitarze, pisząc jednocześnie teksty. Chociaż to Sex Pistols stała się najbardziej znaną z londyńskich grup punkowych, to właśnie the Damned wydała w 1976 roku pierwszy punkowy singiel – „New Rose”, i w 1977 pierwszy punkowy album „Damned, Damned, Damned”. Obie płyty, wyprodukowane przez Nicka Lowe`a, stanowiły prawdziwą eksplozję czystej energii, która mogła czasem sprawiać wrażenie prymitywnej, ale nigdy nudnej. Grupa, supportująca Sex Pistols podczas ich brytyjskiego tournee, została wyrzucona z tej trasy po zaledwie jednym wspólnym występie. The Damned powetowali to sobie, występując jako suport T.Rex na ich ostatniej trasie koncertowej. Chwilę później, muzycy znowu zagrali wszystkim na nosach wyjeżdżając, jako pierwsza brytyjska kapela punkowa, na tournee po Stanach Zjednoczonych. 

Pierwszy raz The Damned wystąpili w Polsce w kwietniu 2003 roku. Zagrali wówczas w warszawskim klubie Proxima. 

Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło: informacja organizatora

Pokrewne wątki:

Cat Power zapowiada nowy album

2018-07-19

Wokalistka, autorka piosenek, muzyk i producent Chan Marshall (znana jako Cat Power) wyda nowy album "Wanderer".

Czytaj więcej...

Overkill na dwóch koncertach w Polsce

2018-07-19

Overkill przyjedzie do naszego kraju w towarzystwie Destruction, Flotsam And Jetsam oraz Meshiaak.

Czytaj więcej...

Kasia Kowalska wystąpi w warszawskiej Stodole

2018-07-19

25 listopada w klubie Stodoła zaśpiewa Kasia Kowalska. Popularna artystka wystąpi w Warszawie w ramach jubileuszowej trasy „Kasia 25 Kowalska”.

Czytaj więcej...

Slade, The Sweet i Creedence Clearwater Revived w Warszawie

2018-07-19

23 października w warszawskiej hali Torwar odbędzie się impreza Warsaw Rock Night.

Czytaj więcej...

Aga Dyk z nowym klipem

2018-07-19

Wokalistka zespołu Brathanki zaprezentowała wideo do utworu "Kropla Rosy".

Czytaj więcej...

Warszawski koncert Tremonti w większym klubie

2018-07-19

W związku z ogromnym zainteresowaniem koncert zespołu Tremonti zaplanowany na 29 lipca w warszawskim klubie Hybrydy został przeniesiony do klubu Proxima. Bilety zachowują ważność.

Czytaj więcej...

Brytyjski duet Seafret zagra w Polsce

2018-07-19

Brytyjska grupa zagra 12 października w poznańskiej Tamie, 13 października w warszawskiej Proximie i 14 października w krakowskim klubie Kwadrat.

Czytaj więcej...

Szczegóły nowej płyty Riverside

2018-07-18

Poznaliśmy okładkę i tracklistę albumu "Wasteland" Riverside, który ukaże się 28 września.

Czytaj więcej...

"Korporacyjny" klip Jacka White'a

2018-07-18

Jack White ogłosił premierę teledysku do "Corporation" - piosenki pochodzącej z jego trzeciego solowego albumu "Boarding House Reach".

Czytaj więcej...

Nowy klip od Decapitated

2018-07-18

Decapitated zaprezentowali nowy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania