Newsy muzyczne

Trzy Gwiazdy Dziś W Polsce

Grupy Toto, Portishead i Sigur Rós wystąpią dziś w Polsce.

Grupa Toto zaprezentuje się w łódzkiej Atlas Arenie. Start o godzinie 20. Jak już informowaliśmy, koncert zostanie zarejestrowany z myślą o koncertowtm DVD. Koncert odbędzie się w ramach trasy zorganizowanej dla uczczenia 35-lecia zespołu. Będzie to druga wizyta Toto w Polsce. Pierwsza miała miejsce w lutym 1999 roku, kiedy to zespół wystąpił dwukrotnie w warszawskiej Sali Kongresowej.

Portishead zagra w Krakowie, w nowohuckiej hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Początek o godzinie 20. Będzie to zapowiedź tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum: Jak podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, trudno wyobrazić sobie lepszą zapowiedź festiwalu: "Po raz pierwszy w historii Sacrum Profanum, po dziesięciu zorganizowanych już edycjach, zdecydowaliśmy się zmodyfikować formułę wydarzenia. Festiwal Scarum Profanum ((14-21 września) zapowiadamy już nie tylko kampanią promocyjną. Teraz zapraszają na niego gwiazdy światowego formatu". Muzycy Portishead pracują teraz nad swoją czwartą studyjną płytą.

Sigur Rós wystąpi o godzinie 20 w amfiteatrze w warszawskim Parku Sowińskiego. Koncert będzie promował nową płytę Islandczyków zatytułowaną "Kveikur". Album ukazał się tydzień temu. Będzie to drugi koncert Islandczyków w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Zagrali tam już 20 sierpnia 2008 roku. Grupa wystąpiła we wrześniu ubiegłego roku w Krakowie, w ramach festiwalu Sacrum Profanum.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: Sigur Ros

Pokrewne wątki:

The Rookles wydadzą drugi album

2020-07-04

13 lipca do sklepów trafi nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany "Draw The Line".

Czytaj więcej...

Marszałek po raz trzeci

2020-07-04

Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Pizdudski) skrócił nazwę i rozwinął formę. Ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "III".

Czytaj więcej...

Przed czym ucieka Artur Rojek?

2020-07-04

“A miało być jak we śnie”, trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego „Kundel”, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na letnim wietrze

2020-07-04

Matt Dusk prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty i zaprasza na koncert live, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 20:00.

Czytaj więcej...

David Gilmour powrócił z nowym singlem

2020-07-03

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

Czytaj więcej...

Na Tak wciąż żyje

2020-07-03

Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję"

Czytaj więcej...

Poezja Baczyńskiego zabrzmi w rocznicę powstania

2020-07-03

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Czytaj więcej...

Muniek Staszczyk z czwartym singlem z "Syna Miasta"

2020-07-03

„Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Bluszcz znowu zakwitnie

2020-07-02

Formacja Bluszcz powraca z nowym singlem. „Mars Volta” to pierwszy utwór zwiastujący trzeci krążek zespołu.

Czytaj więcej...

Requiem Records przypomni Ziemię Mindel Würm

2020-07-02

Latem tego roku do sprzedaży trafi album zapomnianego już trójmiejskiego duetu Ziemia Mindel Würm.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania