Newsy muzyczne

Video: Daft Punk feat. J. Casablancas - "Instant Crush"

Duet Daft Punk nagrał nowy klip z gościnnym udziałem Juliana Casablancasa z The Strokes.

Reżyserem tragicznej historii o dwóch zakochujących się figurach woskowych jest Warren Fu, artysta pracujący dla Lucas Films i twórca postaci do drugiej części sagi Gwiezdnych Wojen, m.in. Generała Grievousa. Warren reżyserował teledyski takich artystów jak Depeche Mode, The Killers, Marka Ronsona czy ‘Derezzed’ – utwór Daft Punk do soundtracku "Tron", zaprojektował też okładkę do ‘Random Access Memories’. Inspiracją do klip ‘Instant Crush’ była baśń Hansa Christiana Andersona ‘Dzielny Ołowiany Żołnierzyk’ i telewizyjny serial "Strefa Mroku" z lat 60-tych.

Twarz Juliana Casablancasa wyrzeźbiona została ręcznie w wosku i włókna szklanego przez Tony’ego Gardnera – człowieka odpowiadającego za  makijaż Michaela Jacksona w teledysku Thriller. Miał wtedy 17 lat i było to jedno z jego pierwszych dokonań, od tego czasu Tony pracował m.in. przy filmach "28 Dni Później" czy "Laleczka Chucky: Następne Pokolenie". On również jest twórcą słynnych hełmów robotów Daft Punk i pracował z zespołem przy wielu projektach, m.in. trasie Alive 2007 i filmie "Electroma". W teledysku ‘Instant Crush’ zaprojektował scenę roztapiania się figur woskowych.

Ostatni album Daft Punk ‘Random Access Memories’ ukazał się w maju b.r. i na świecie sprzedano go już w ponad 3 milionach egzemplarzy. W Polsce jest to już Platynowa Płyta. Dotychczas ukazały się z niego dwa single – ‘Lose Yourself To Dance’ i absolutny przebój tegorocznej wiosny i lata – ‘Get Lucky’. Na stronie zespołu dostępna jest specjalna reedycja płyty z winylami, portami USB, dodatkowymi materiałami graficznymi i bonusowym utworem ‘Horizon’.


Źródło: Sony Music

Pokrewne wątki:

Jacaszek wydał album "Music For Film"

2020-04-06

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła nowa płyta Jacaszka zatytułowana "Music For Film".

Czytaj więcej...

Carl Palmer wystąpi na warszawskim Summer Fog Festival

2020-04-06

Były perkusista grupy Emerson, Lake & Palmer będzie kolejną gwiazdą tegorocznej edycji Summer Fog Festival.

Czytaj więcej...

Natalia Nykiel z Berlin Music Video Award?

2020-04-06

W piątek ogłoszono nominacje do prestiżowej nagrody Berlin Music Video Awards, wśród nich w kategorii Best Song znalazł się teledysk „Volcano”! Natalia będzie konkurowała o nagrodę z takimi artystami jak Lous and The Yakuza, Dorian Electra, Ayo czy Lola Marsh.

Czytaj więcej...

Oh Wonder dodają otuchy w ramach „Home Tapes”

2020-04-06

Duet Oh Wonder w ramach nowej serii „Home Tapes” udostępnił utwór „Lonely Star”. Josephine i Anthony postanowili wydawać premierowe piosenki, które napiszą w swoim domu w południowym Londynie.

Czytaj więcej...

Modern Lies wydali singel "Za Mało"

2020-04-05

„Za mało” to kolejny utwór promujący debiutanckie wydawnictwo zespołu Moder Lies „Ekstrawertyka”.

Czytaj więcej...

The 1975 z z singlem "Jesus Christ 2005 God Bless America"

2020-04-04

The 1975 prezentuje nowy utwór „Jesus Christ 2005 God Bless America”. W kawałku gościnnie słyszymy Phoebe Bridgers.

Czytaj więcej...

Abradab, Rahim i Kleszcz prezentują #ApsikChallenge

2020-04-04

Abradab, Rahim i Kleszcz kilka dni temu stanęli przez majkami i zmierzyli się w e-cypherze. Wideo jest już dostępne na MaxFloRecTV. Numer zatytułowany jest „Apsik”. MCs udostępniają bit do niego i zapraszają do udziału w wyzwaniu.

Czytaj więcej...

Bebel Gilberto prezentuje teledysk do utworu "Deixa"

2020-04-04

Bebel Gilberto zaprezentowała nowy klip, który powstał do utworu „Deixa”. Teledysk wyreżyserował Erik Sohlström. Wideo powstało pod koniec 2019 r., a zdjęcia kręcono w The Nomad Hotel w Los Angeles.

Czytaj więcej...

Krzysia Górniak wydała nowy album "Memories"

2020-04-03

Czołowa polska gitarzystka jazzowa wydała wczoraj nową ósmą już płytę w swoim dorobku zatytułowaną "Memories".

Czytaj więcej...

The Fruitcakes prezentują teledysk "Home"

2020-04-03

The Fruitcakes prezentują nowy klip z ich najnowszego albumu. Autorką obrazu do piosenki “Home” jest trójmiejska artystka, tworząca pod pseudonimem Susie Moon.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania