Newsy muzyczne

Video: Daft Punk feat. J. Casablancas - "Instant Crush"

Duet Daft Punk nagrał nowy klip z gościnnym udziałem Juliana Casablancasa z The Strokes.

Reżyserem tragicznej historii o dwóch zakochujących się figurach woskowych jest Warren Fu, artysta pracujący dla Lucas Films i twórca postaci do drugiej części sagi Gwiezdnych Wojen, m.in. Generała Grievousa. Warren reżyserował teledyski takich artystów jak Depeche Mode, The Killers, Marka Ronsona czy ‘Derezzed’ – utwór Daft Punk do soundtracku "Tron", zaprojektował też okładkę do ‘Random Access Memories’. Inspiracją do klip ‘Instant Crush’ była baśń Hansa Christiana Andersona ‘Dzielny Ołowiany Żołnierzyk’ i telewizyjny serial "Strefa Mroku" z lat 60-tych.

Twarz Juliana Casablancasa wyrzeźbiona została ręcznie w wosku i włókna szklanego przez Tony’ego Gardnera – człowieka odpowiadającego za  makijaż Michaela Jacksona w teledysku Thriller. Miał wtedy 17 lat i było to jedno z jego pierwszych dokonań, od tego czasu Tony pracował m.in. przy filmach "28 Dni Później" czy "Laleczka Chucky: Następne Pokolenie". On również jest twórcą słynnych hełmów robotów Daft Punk i pracował z zespołem przy wielu projektach, m.in. trasie Alive 2007 i filmie "Electroma". W teledysku ‘Instant Crush’ zaprojektował scenę roztapiania się figur woskowych.

Ostatni album Daft Punk ‘Random Access Memories’ ukazał się w maju b.r. i na świecie sprzedano go już w ponad 3 milionach egzemplarzy. W Polsce jest to już Platynowa Płyta. Dotychczas ukazały się z niego dwa single – ‘Lose Yourself To Dance’ i absolutny przebój tegorocznej wiosny i lata – ‘Get Lucky’. Na stronie zespołu dostępna jest specjalna reedycja płyty z winylami, portami USB, dodatkowymi materiałami graficznymi i bonusowym utworem ‘Horizon’.


Źródło: Sony Music

Pokrewne wątki:

Kuba Płużek wydał 'Book of Resonance'

2021-02-27

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych muzyków polskiej sceny jazzowej, finalista Montreux Piano Competition, brał udział w wielu najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursach muzycznych. Właśnie wydał nowy album "Book Of Resonance".

Czytaj więcej...

Sebastian Krajewski zaprezentował 'Niebo W Kamieniu'

2021-02-27

Ukazał się nowy album cenionego kompozytora i pieśniarza Sebastiana Krajewskiego.

Czytaj więcej...

Nowy singel od Marianne Faithfull i Warrena Ellisa

2021-02-27

Ukazał się kolejny singel zapowiadający płytę "She Walks In Beauty" Marianne Faithfull.

Czytaj więcej...

Arek Jakubik wspomina młodość

2021-02-26

Poznaliśmy kolejny singiel i kolejny teledysk Dr Misio z płyty „Strach XXI wieku”.

Czytaj więcej...

Can wyda koncertowy album

2021-02-26

Mute i Spoon Records z dumą ogłaszają pierwszy z serii długo oczekiwanych albumów koncertowych, „Can: Live in Stuttgart 1975”, który ukaże się na winylu, CD i w wersji cyfrowej 28 maja.

Czytaj więcej...

Nick Cave i Warren Ellis wydali nową płytę

2021-02-25

NICK CAVE i WARREN ELLIS wydali z zaskoczenia nowy album zatytułowany „Carnage”. Płyta dostępna jest na platformach streamingowych, a w formacie CD i na vinylu ukaże się 28 maja.

Czytaj więcej...

Krzysztof Lenczowski Trio wyda 'Lost Journey'

2021-02-25

15 marca ukaże się nowa płyta wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego znanego z Atom String Quartet.

Czytaj więcej...

Dawid Grzelak zaprasza nas do 'Snu'

2021-02-25

Dawid Grzelak zaprasza nas do swojego filmowego świata.

Czytaj więcej...

Mela Koteluk i Kwadrofonik między 'Drzewami'

2021-02-25

"Drzewa” to drugi singiel promujący album “Astronomia poety. Baczyński” Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik, który ukazał się 24 lipca 2020 z okazji 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Ukazał się klip do utworu zrealizowany w wyjątkowych sceneriach Puszczy Karpackiej.

Czytaj więcej...

Tricky w remiksie trentemøllera

2021-02-24

Tricky anonsuje nową EP ‘Fall To Pieces Remixes’ z remiksami takich artystów jak trentemøller, Kahn, LA Timpa i Lafawndah.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania