Newsy muzyczne

Carrion Bez Wokalisty

Grzegorz "Kulavik" Kowalczyk rozstał się z radomską grupą Carrion.

Wokalista poinformował o odejściu z zespołu na swoim profilu facebookowym. Napisał tam: "9 lat i nawet spier... na do widzenia nie ma. Widocznie wystarczy wywalić ryja ze stron i po sprawie. Tylko Vikola było stać na proste: dzięki. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzi (czy jakoś tak) poznaje się po tym, jak kończą. So fuckin true"

Na odpowiedź zespołu nie trzeba było długo czekać. Pojawiła się na oficjalnej stronie Carrion:

"Oświadczamy, że wpis Grzegorza "Kulavika" Kowalczyka na jego profilu FB, dotyczący jego odejścia, to kolejna z manipulacji, z jakimi mieliśmy niejednokrotnie do czynienia.

Tak krótko…

Mimo wcześniejszych ustaleń pomiędzy zespołem Carrion, Grzegorzem Kowalczykiem, a wytwórnią MJM Music PL, które dotyczyły jego odejścia z zespołu, a które zobowiązywały go do brania udziału w promocji płyty "SARITA" oraz koncertów w okresie 3-miesięcznym od daty wypowiedzenia (wypowiedzenie złożone w m-cu maju 2012r), Grzegorz Kowalczyk postanowił jednak definitywnie zakończyć współpracę z zespołem Carrion ze skutkiem natychmiastowym.

Poprzedził ją wizytą w wytwórni dnia 08.05.2012r, o której to wizycie nikt z zespołu nie wiedział.

Swojej zmiany decyzji nie przekazał nikomu z Nas, a o wszystkim dowiedzieliśmy się z jego profilu FB.

Oczywistym było, że zespół w tym momencie, zanim wyda oświadczenie musi skontaktować się z wytwórnią, aby w jakikolwiek sposób odnieść się do tych rewelacji.

"Wywalenie ryja ze strony" jak to określił Kowalczyk, nastąpiło na jego kategoryczne żądanie, wysłane mailem do właściciela wytwórni MJM Music PL, zanim cokolwiek zostało ustalone między zespołem, a wytwórnią. Jego zapytanie brzmiało: "Mam jedno tylko pytanko: kiedy moja twarz zniknie ze stron Carrion? Chodzi mi o skład. Dlaczego nadal widnieje tam moje nazwisko?".

Cóż rzec…

Jest nam przykro, że w dalszym ciągu Grzegorz Kowalczyk próbuje manipulować innymi, stawiając siebie w roli ofiary. Przypominamy, że to była jego nieprzymuszona decyzja dotycząca odejścia z zespołu, a kto miał rację w sporze… na pewno sami niedługo ocenicie…

Nam pozostaje mimo wszystko, życzyć mu powodzenia i podziękować za te wspólne 9 lat na scenie.

KEEP ON ROCKIN'"

Grzegorz Kowalczyk jest obecnie wokalistą nowej, radomskiej grupy Back To The Lions. W jej składzie są także: basista Erik Bobella (Totentanz, ex-KSU), perkusista Piotr Matysiak (ex-Carrion) oraz gitarzyści: Krzysztof Łyźwiński (Lilith) i Marcin Limka.


Autor: Grzegorz Szklarek
Źródło Video: youtube/carrionTV

Pokrewne wątki:

Nowy zespół Rachel Goswell ze Slowdive

2019-04-19

Label Bella Union prezentuje The Soft Cavalry - nowy projekt małżeństwa Steve Clarke i Rachel Goswell ze Slowdive. Album zatytułowany "The Soft Cavalry" ukaże się 5 lipca.

Czytaj więcej...

Code Orange zagra w Warszawie

2019-04-19

14 czerwca w warszawskich Hybrydach zagra amerykańska grupa Code Orange.

Czytaj więcej...

Niemoc wyda debiut

2019-04-18

Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EP-ek, zespół zaplanował na 25 kwietnia premierę debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Baśnie".

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź nowej płyty Madonny

2019-04-18

Czternasty album studyjny w dorobku Madonny, zatytułowany „Madame X”, ukaże się 14 czerwca.

Czytaj więcej...

The Flaming Lips wydadzą nowy album

2019-04-18

Grupa The Flaming Lips ogłosiła premierę ich piętnastego albumu „King’s Mouth”. Płyta trafi na półki sklepowe 19 lipca nakładem wytwórni Bella Union.

Czytaj więcej...

Nowa płyta od Hollywood Vampires

2019-04-18

21 czerwca ukaże się drugi album supergrupy Hollywood Vampires zatytułowany "Rise". W składzie zespołu są m.in. Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry z Aerosmith.

Czytaj więcej...

Daria Zawiałow zebrała 2 tony pokarmu dla psów

2019-04-17

15 miast, 16 koncertów, 9 wyprzedanych klubów i ponad 2 tony karmy dla psów z lokalnych schronisk. Tak wygląda bilans trasy „Helsinki Tour” Darii Zawiałow.

Czytaj więcej...

Polsko-francuskie The Blind Suns na trasie po Polsce

2019-04-17

Polsko-francuskie trio The Blind Suns dowodzone przez zamieszkałą we Francji Dorotę Kuszewską, zaprezentuje się podczas tzw. francuskiego showcase’u w ramach festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu, a poza tym wystąpi w kilku innych największych miastach Polski.

Czytaj więcej...

Post-punkowa baṣnia wydała debiutancki album

2019-04-17

Ukazała się debiutancka płyta warszawskiego projektu baṣnia zatytułowana “No Falling Stars And No Wishes”.

Czytaj więcej...

Terrfic Sunday w "Amoku"

2019-04-17

Po roku milczenia Terrific Sunday prezentują nowy polskojęzyczny singel.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania