Newsy muzyczne

Recenzja: Hooverphonic - "Reflection"

3 lutego ukaże się ósmy studyjny album belgijskiej formacji Hooverphonic zatytułowany "Reflection". Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Są takie zespoły, których płyty można kupować "w ciemno" ze świadomością, że nie schodzą poniżej pewnego, solidnego poziomu. Tak jest właśnie z Hooverphonic. Lata mijają, wokalistki się zmieniają, za rok minie 20 rocznica ich fonograficznego debiutu, a ekipa kierowana przez Raymonda Geertsa i Alexa Calliera nieustannie idzie naprzód ścieżką wytyczoną na poprzednich siedmiu albumach studyjnych.

Od blisko 20 lat podziwiam obu panów za umiejętność pisania uroczych melodii. Na ich bazie tworzą piosenki łączące w sobie elementy żeńskiego popu rodem z lat 70. i 80., dream popu, indie rocka. Tak jest i w tym przypadku. Co ważne: ta płyta przekonała mnie do wokalistki Noemi Wolfs. Słuchając poprzedniego krążka "The Night Before" nie byłem pewien, czy jest ona właściwą osobą w tym zespole. Moje wątpliwości rozwiało nowe wydawnictwo, na którym jej głos wpasowuje się idealnie zarówno w kompozycje dynamiczne, jak i nostalgiczne, smutne ballady. Zaletą płyty jest także powrót do brzmień analogowych. Nagrywając "Reflection" Belgowie nie korzystali z komputerów.

Fani Hooverphonic nie będą zaskoczeni tym albumem, ale czy ktoś chciałby, aby ten zespół się zmienił? Niech nagrywają dalej takie płyty jak "Reflection" i cieszą nasze uszy piękną muzyką przez kolejnych 20 lat. 

Pokrewne wątki:

Wayne Hussey na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-19

Legendarny lider grupy The Mission oraz były gitarzysta grupy The Sisters of Mercy wystąpi we wrześniu we Wrocławiu i Warszawie

Czytaj więcej...

Soap&Skin prezentuje nowy utwór

2019-03-19

Soap&Skin podzieliła się wizualizacją, która powstała do utworu “Creep”. Kompozycja pochodzi z wydanego w zeszłym roku albumu “From Gas To Solid/you are my friend”.

Czytaj więcej...

Two Door Cinema Club z nowym singlem

2019-03-19

Two Door Cinema Club powraca z nowym singlem „Talk“.

Czytaj więcej...

Foals i Stereolab na katowickim OFF Festival

2019-03-19

Chlubna przeszłość brytyjskiej muzyki, czyli Stereolab, jej znakomity dzień dzisiejszy, w postaci Foals i świetlana przyszłość, czyli Octavian, to tylko część nazw, które wzbogaciły program festiwalu.

Czytaj więcej...

Kenny Garrett na Warsaw Summer Jazz Days 2019

2019-03-19

Legendarny amerykański saksofonista jazzowy Kenny Garrett dołączył do składu tegorocznego Warsaw Summer Jazz Days.

Czytaj więcej...

Kasai zapowiada debiutancki album

2019-03-18

Grała z Brodką i Rojkiem. Teraz zapowiada swój solowy debiut utworem "Salvages".

Czytaj więcej...

Fink na dwóch koncertach w Polsce

2019-03-18

Fink wróci do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Czytaj więcej...

Reedycja debiutu Obywatela G.C. już w sprzedaży

2019-03-18

Od piątku można kupować wznowienie albumu "Obywatel G.C".

Czytaj więcej...

Ruszyła przedsprzedaż nowej płyty Lion Shepherd

2019-03-16

29 marca do sklepów trafi nowy album zespołu Lion Shepherd. Jeszcze przed oficjalną premierą, utworów z „III” będzie można posłuchać na żywo podczas koncertów grupy w Łodzi, Bydgoszczy i Gdyni. Na stronie internetowej ruszył również pre-order najnowszej płyty.

Czytaj więcej...

Urodzinowa reedycja debiutu Alphaville

2019-03-16

W tym roku mija 35 lat od ukazania się płyty "Forever Young" niemieckiej grupy Alphaville. Z tej okazji ukaże się reedycja tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania