Newsy muzyczne

Shakira Nagrywała W Gdańsku

Shakira nagrywała w ostatnich dniach w Radiu Gdańsk utwory do swojej najnowszej płyty.

Prezes Radia Gdańsk Lech Parell powiedział w piątek PAP, że kolumbijska gwiazda wraz z ekipą przebywała w studiach nagraniowych przez prawie tydzień. Podkreślił, że „rozgłośnia obiecała artystce całkowitą dyskrecję”.

Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk jest uważane za jedno z najlepszych w północnej Polsce. „Konsoleta legendarnej marki SSL gwarantuje charakterystyczne i bardzo poszukiwane brytyjskie brzmienie” – tłumaczył inżynier dźwięku Tomasz Cybula z Radia Gdańsk.

Parell poinformował, że gwiazda „pracowała w różnych porach, unikając rozgłosu wokół swojej osoby”. „Ostatniego dnia planowanych nagrań (w minioną środę – PAP), jak część mediów dowiedziała się już, że Shakira nagrywa w radiu, to w ogóle nie przyjechała do studia” - powiedział.

Parell powiedział, że studio było do dyspozycji Shakiry przez całą dobę i artystka mogła pracować w wybranych przez siebie godzinach. Do jej dyspozycji były różne udogodnienia, m.in. miejsce do ćwiczeń fizycznych czy stół do ping-ponga.

Szef rozgłośni powiedział, że „Shakira i jej ekipa sami znaleźli studio i w sprawie jego wynajęcia najpierw zwrócili się incognito”. Gwiazda ujawniła się dopiero wtedy, gdy okazało się, że w określonym terminie studio jest zajęte. W tym samym czasie w studio miał nagrywać płytę zespół No Limits. „To dzięki uprzejmości tego zespołu, który zgodził się przesunąć swoją sesję nagraniową, udało się znaleźć termin dla Shakiry” – dodał.

Radio zagwarantowało Shakirze także hiszpańsko- i anglojęzycznego tłumacza, którym była mezzosopranistka Monika Czalej-Pujol.

Parell powiedział, że „piosenkarka i jej ekipa byli bardzo zadowoleni z pracy w gdańskiej rozgłośni". „Jej menedżerka przekazała nam, że Shakirze odpowiadała akustyka studiów nagraniowych oraz profesjonalna obsługa techniczna” – pochwalił się.

Zapewnił, że „umowa podpisana z Shakirą była standardową stosowaną przy wynajęciu studia, bez dodatkowych warunków”.

Album ukaże się jeszcze w tym roku.

Shakira przyjechała do Polski 10 czerwca, kiedy w Gdańsku odbył się pierwszy mecz z udziałem drużyny Hiszpanii, w której gra jej narzeczony Gerard Pique. Gwiazda wraz z innymi żonami i narzeczonymi piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego m.in. wypoczywała w Juracie.

Autor: Grzegorz Szklarek
Foto: oficjlana strona artystki
Źródło: Polska Agencja Prasowa

Pokrewne wątki:

Kuba Płużek wydał 'Book of Resonance'

2021-02-27

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych muzyków polskiej sceny jazzowej, finalista Montreux Piano Competition, brał udział w wielu najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursach muzycznych. Właśnie wydał nowy album "Book Of Resonance".

Czytaj więcej...

Sebastian Krajewski zaprezentował 'Niebo W Kamieniu'

2021-02-27

Ukazał się nowy album cenionego kompozytora i pieśniarza Sebastiana Krajewskiego.

Czytaj więcej...

Nowy singel od Marianne Faithfull i Warrena Ellisa

2021-02-27

Ukazał się kolejny singel zapowiadający płytę "She Walks In Beauty" Marianne Faithfull.

Czytaj więcej...

Arek Jakubik wspomina młodość

2021-02-26

Poznaliśmy kolejny singiel i kolejny teledysk Dr Misio z płyty „Strach XXI wieku”.

Czytaj więcej...

Can wyda koncertowy album

2021-02-26

Mute i Spoon Records z dumą ogłaszają pierwszy z serii długo oczekiwanych albumów koncertowych, „Can: Live in Stuttgart 1975”, który ukaże się na winylu, CD i w wersji cyfrowej 28 maja.

Czytaj więcej...

Nick Cave i Warren Ellis wydali nową płytę

2021-02-25

NICK CAVE i WARREN ELLIS wydali z zaskoczenia nowy album zatytułowany „Carnage”. Płyta dostępna jest na platformach streamingowych, a w formacie CD i na vinylu ukaże się 28 maja.

Czytaj więcej...

Krzysztof Lenczowski Trio wyda 'Lost Journey'

2021-02-25

15 marca ukaże się nowa płyta wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego znanego z Atom String Quartet.

Czytaj więcej...

Dawid Grzelak zaprasza nas do 'Snu'

2021-02-25

Dawid Grzelak zaprasza nas do swojego filmowego świata.

Czytaj więcej...

Mela Koteluk i Kwadrofonik między 'Drzewami'

2021-02-25

"Drzewa” to drugi singiel promujący album “Astronomia poety. Baczyński” Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik, który ukazał się 24 lipca 2020 z okazji 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Ukazał się klip do utworu zrealizowany w wyjątkowych sceneriach Puszczy Karpackiej.

Czytaj więcej...

Tricky w remiksie trentemøllera

2021-02-24

Tricky anonsuje nową EP ‘Fall To Pieces Remixes’ z remiksami takich artystów jak trentemøller, Kahn, LA Timpa i Lafawndah.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania