Newsy muzyczne

The Horrors Na Openerze

Brytyjczycy z The Horrors zagrają 5 lipca na gdyńskim Openerze.

"Luminous", czwarty album The Horrors ukazał się dokładnie dwa tygodnie temu i po raz kolejny nie dał łatwego zadania tym wszystkim, którzy lubią szufladkować muzykę. The Horrors wydawali się idealnym zespołem na jednorazowy hype, sami dostarczając pożywki krytykom - muzyka, wizerunek i nazwa projektu były ze sobą zbyt mocno powiązane, by nie narażać się na oskarżenia o wykreowanie. Jednak debiutancki album młodych studentów szkół artystycznych okazał się ciekawym flirtem post-punku z rockiem gotycykim. Na "Strange House" (tytuł tez nie pozostawiał złudzeń) wszystko było zatopione w horrorystycznych skojarzeniach, począwszy od brzmień klawiszy, przez wokal Farisa Badwana po oczywisty image i oprawę graficzną. Najważniejsze, że sama muzyka The Horrors nie przerażała.

Po kilku latach zespół z takim bagażem musiał podwójnie mocno walczyć o swoją pozycję. Po pierwsze, zrywając z wizerunkiem, po drugie nagrywając album, którym obronili siebie, jako dojrzałych, świadomych muzyków. "Primary Colours" z powodzeniem można uznać, za jeden z najlepszych albumów, pokazujących „jak wyjść z szufladki, i pokazać innym miejsce w szeregu”. Nie dość, że druga płyta The Horrors kończyła podsumowania 2009 na szczytach list, to zupełnie zmieniła odbiór londyńskiej grupy. Rytmiczna, psychodeliczna, odwołująca się do tradycji shoegaze’u a nawet krautrocka „Primary Colours”  znalazła godnego następcę pod postacią „Skying”. Na swoim trzecim albumie The Horrors po raz pierwszy brzmieli tak, jakby się uśmiechali. Może bez wielkiej radości, ale na pewno z nadzieją. Konkurencja znowu nie miała wiele do powiedzenia, choć The Horrors zdawali się nie patrzeć na jakiekolwiek mody. Stali się zespołem kompletnym, ale wciąż poszukującym. I taki jest też ich najnowszy album „Luminous”.

The Horrors zagrają na Main Stage w sobotę, 5 lipca.

Tegoroczny Opener potrwa od 2 do 5 lipca. Swój udział zapowiedzieli między innymi: Jack White, Pearl Jam, Lykke Li, Metronomy, Interpol, Foals, Foster the People, MGMT, Phoenix, The Black Keys, Darkside, Daughter, Banks, Haim, The Afghan Whigs, Warpaint, Bastille, Earl Sweatshirt, Pusha T, Rudimental, Julio Bashmore i Tourist.


Pokrewne wątki:

Ocean of Noise i Peter J. Birch z nowym teledyskiem

2018-05-22

Ocean of Noise wraca z nowym utworem. Tym razem Rafał Konopka, twórca projektu, ponownie zaprosił do współpracy Piotra Jana Brzezińskiego.

Czytaj więcej...

Reedycja ostatniego albumu Goldfrapp

2018-05-22

Duet Goldfrapp ogłosił premierę „Silver Eye: Deluxe Edition”. Na płycie wystąpił gościnnie Dave Gahan.

Czytaj więcej...

Conan na dwóch koncertach w Polsce

2018-05-22

Brytyjska grupa Conan Conan wystąpi 6 października we wrocławskim Firleju oraz 7 października w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Linia Nocna zagra przed HAIM w Warszawie

2018-05-22

Dużymi krokami zbliża się warszawski koncert grupy HAIM. Wiemy już, kto rozgrzeje publiczność 7 czerwca w klubie Stodoła.

Czytaj więcej...

Jack White na trasie po Polsce

2018-05-21

Jack White, czołowa postać światowej sceny rockowej, przyjedzie do Polski na cztery wyjątkowe koncerty.

Czytaj więcej...

Nine Inch Nails zapowiada nowy album

2018-05-21

22 czerwca ukaże się nowe wydawnictwo Nine Inch Nails zatytułowane "Bad Witch".

Czytaj więcej...

BAiKA przedstawiła "Nową Królową"

2018-05-21

Nowy teledysk od duetu Piotr Banach-Katarzyna Sondej promujący album "Byty Zależne". Słowo wstępne od Katarzyny Nosowskiej.

Czytaj więcej...

Solowy katalog Petera Gabriela już dostępny w Spotify

2018-05-19

Od piątku, 18 maja, w Spotify po raz pierwszy pojawiły się pełne solowe albumy Petera Gabriela.

Czytaj więcej...

The Black Queen wróci do warszawskich Hybryd

2018-05-18

26 października w warszawskich Hybrydach zaprezentuje się amerykańska grupa synthpopowa The Black Queen.

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowego albumu Jamesa Baya

2018-05-18

Trzykrotnie nominowany do nagrody GRAMMY, laureat BRIT, multiplatynowy wokalista i autor piosenek James Bay prezentuje nowy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania