Newsy muzyczne

Recenzja: Echo & The Bunnymen - "Meteorites"

Nowy, dwunasty album nowofalowych weteranów z Echo & The Bunnymen to idealna propozycja na wakacyjne wojaże.

35 lat na scenie, kilkanaście mniej lub bardziej udanych płyt i miano zespołu, którego twórczość miała wpływ na całe rzesze gitarowych kapel w latach 80. i 90. Mając taki dorobek nie trzeba już niczego nikomu udowadniać, walczyć, za to można nagrać porządną płytę dla swojej i fanów przyjemności. I takim albumem jest "Meteorites".

Płyta zadowoli wszystkich fanów Echo & The Bunnymen. Ian McCulloch i Will Sergeant stworzyli bowiem świetne, gitarowe piosenki, które z jednej strony nawiązują do najlepszych dokonań tego zespołu z lat osiemdziesiątych, a z drugiej strony czarują słuchacza fajnymi, wpadającymi w ucho melodiami. Do tego ten album ma letni, optymistyczny klimat i momentami ociera się o pop-rocka ("Is This A Breakdown?", "Lovers On The Run", "Burn It Down", "Holy Moses"). Uwagę zwraca także kompozycja "Constantinopole" brzmiąca jakby była wycięta z jednego z ostatnich albumów Killing Joke. Obecność tego utworu nie dziwi jednak, gdyż producentem "Meteorites" jest basista tego bandu - Youth.

Wydaje się, że obaj panowie tworzący trzon zespołu po przekroczeniu pięćdziesiątki odzyskali spokój ducha i po prostu cieszą się życiem oraz muzyką. Tak czy siak, "Meteorites" to niewątpliwie jedna z najlepszych płyt Echo & The Bunnymen wydanych w XXI wieku.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Budka Suflera wydała nowy singel

2020-04-09

Dziś odbyła się premiera utworu "W kinie tak jest" Budki Suflera.

Czytaj więcej...

Sosnowski z nowym klipem

2020-04-09

Sosnowski zaprezentował klip do utworu , który nosi tytuł „Jak na psy”. Utwór pochodzi z opublikowanego pod koniec lutego albumu „Tylko się nie denerwuj”.

Czytaj więcej...

Paul Weller zaprasza do Los Angeles

2020-04-09

W internecie pojawił się trailer najnowszego albumu Paula Wellera „On Sunset”. W niespełna dwuminutowej zapowiedzi artysta zaprasza nas na sentymentalną podróż do Los Angeles. Płyta ukaże się 12 czerwca.

Czytaj więcej...

Kolejna zapowiedź nowej płyty Ghostpoeta

2020-04-09

Ghostpoet zaprezentował kolejny utwór "Nowhere To Hide Now", który zwiastuje najnowsze wydawnictwo muzyka " I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep".

Czytaj więcej...

Andrzej Adamiak nie żyje

2020-04-08

Dziś w wieku 60 lat zmarł Andrzej Adamiak - wokalista, gitarzysta, autor tekstów i lider łódzkiej grupy Rezerwat.

Czytaj więcej...

Hania Rani w "F Major"

2020-04-08

Teledysk do utworu "F Major" Hani Rani został zrealizowany przez francuskiego reżysera i fotografa Neelsa Castillon'a, który specjalizuje się w pracy z tancerzami.

Czytaj więcej...

Bovska prezentuje singel "Między Nami"

2020-04-08

Bovska podaruje nam kolejny kawałek czwartego albumu „Sorrento“. Już dziś premiera singla „Między nami”.

Czytaj więcej...

Andrea Bocelli wystąpi w katedrze w Mediolanie

2020-04-08

W Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) włoski tenor i światowa ikona muzyki, Andrea Bocelli, wystąpi solo w historycznej Katedrze Duomo w Mediolanie, na zaproszenie Miasta i Katedry oraz dzięki gościnności Arcybiskupa Gianantonio Borgonovo oraz Veneranda Fabbrica del Duomo.

Czytaj więcej...

Trójmiejski duet Audree z debiutancką ep-ką

2020-04-07

Trójmiejski duet łączy muzykę dark r&b z muzyką popową oraz filmową.

Czytaj więcej...

Premiera "Męskie Granie 2019. Dogrywka" za 10 dni

2020-04-07

17 kwietnia ukaże się album "Męskie Granie. Dogrywka".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania