Newsy muzyczne

Arch Enemy Zamiast W Węgorzewie Wystąpi W Warszawie

Już 13 lipca do Progresja Music Zone zawita szwedzki Arch Enemy. Zespół przyjeżdża z nowym materiałem i nową wokalistką.

Grupa założona w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów oraz Johana “Liiva” Axelssona wykonuje melodic death metal.

Po wydanym w 2001 roku albumie Wages of Sin nastąpił stopniowy wzrost popularności grupy. Kolejne jej wydawnictwa cieszyły się uznaniem fanów jak i krytyków muzycznych. Wydany w 2007 roku album Rise of the Tyrant zadebiutował na 84 miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.
Od 2014 roku zespół tworzą piosenkarka Alissa White-Gluz, gitarzyści Michael Amott i Nick Cordle, basista Sharlee D’Angelo oraz perkusista Daniel Erlandsson.

4 czerwca 2014 na rynku kazał się nowy album grupy „War Eternal”.

„Największym wyzwaniem dla mnie jest stałe doskonalenie kolejnych utworów i ich aranżacja – mówi Michael Amott o najnowszej produkcji. – Zawsze poszukuję najlepszych utworów dla Arch Enemy. Kiedy zakładałem zespół w 1995 pragnąłem stworzyć najlepszy zespół tego gatunków jaki kiedykolwiek powstał.”
Jego plany się ziściły. Grupa przez ostatnie 19 lat swojej działalności wydała 10 albumów i koncertowała po całym świecie.

Teraz dzięki White-Gluz Amott zdobył nową broń! Wokalistka jest autentyczną pochodnią na War Eternal. Bezlitosne i okrutne dźwięki, które z siebie wydaje, przechodzące w krzyki połączone z unikalnym wyglądem sprawiają, że od razu można w niej znaleźć kobietę gotową na podbój świata.
“Moim celem jest, utrzymać przy życiu Arch Enemy i sprawić by rozkwitło!” – mówi White -Gluz. – Chcę otworzyć nowy rozdział dla Arch Enemy, potężny i zróżnicowany, wszystko przy poszanowaniu fanów, pamiętając, że kochają tradycyjne Arch Enemy.”

„Jest wiele detali na tym albumie, które ekscytują mnie jako autora piosenek i gitarzystę” – przyznaje Amott. „ Przede wszystkim pokazałem się bardziej od strony gitarzysty na tym albumie i mam wrażenie, że dzięki temu osiągnąłem kolejny poziom, co jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące”.

Na 13 utworach War Eternal znajdziemy kwintesencję Arch Enemy. Jest to zarazem nostalgiczny ukłon w kierunku przeszłości (“Never Forgive, Never Forget”, “No More Regrets”), jak i wspaniały przykład na to podążanie w kierunku przyszłości (“Down to Nothing”, “Time is Black”). A przewodzi wszystkim tytułowy kawałek „War Eternal”. To w nim właśnie White-Gluz udowodniła, że należy ona do nowej generacji, podczas gdy Amott i reszta zespołu grają jakby „War Eternal” był ostatnim kawałkiem jaki mieliby zagrać w życiu. Najlepszą reklamą numeru jest fakt, że przez pierwsze 10 dni od pojawienia się na Youtubie utwór zdobył aż 1,5 mln odsłon.

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży i 95 zł w dniu koncertu

Pokrewne wątki:

Kenny Wayne Shepherd Band wyda nowy album

2019-05-24

Nowy album Kenny Wayne Shepherda zatytułowany „The Traveler” ujrzy światło dzienne 31 maja.

Czytaj więcej...

Garaż w Leeds po raz pierwszy na CD

2019-05-24

Po raz pierwszy na CD ukazał się materiał legendarnej śląskiej grupy zimnofalowej Garaż w Leeds.

Czytaj więcej...

Zobacz koncertowy klip Meli Koteluk

2019-05-24

Mela Koteluk opublikowała klip zarejestrowany podczas trasy koncertowej promującej album "Migawka".

Czytaj więcej...

Skalpel Big Band zapowiada kolejne koncerty

2019-05-24

Skalpel Big Band ogłosił cztery nowe daty koncertów. Pierwszy z nich już 19 lipca w Sopocie, pozostałe zaplanowano na jesień.

Czytaj więcej...

Pile na dwóch koncertach w Polsce

2019-05-23

Pile czyli indie-rockowy amerykański zespół sympatyzujący z Sonic Youth wróci do Polski na 2 koncerty.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło pokazał "Trofea"

2019-05-23

Dawid Podsiadło obchodzi dziś 26 urodziny i z tej okazji opublikował klip do piosenki "Trofea".

Czytaj więcej...

"The Rewind Tour in Poland" w Warszawie w listopadzie

2019-05-23

16 listopada w warszawskim Torwarze zagrają Aqua, Snap! i Technotronic.

Czytaj więcej...

tęskno prezentuje nowy singel i zapowiada letnie tournee

2019-05-23

Duet tęskno wyruszy w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

Czytaj więcej...

Opeth zdradził szczegóły nowego albumu

2019-05-23

Gwiazda warszawskiego festiwalu PROG IN PARK III - grupa Opeth, ujawniła nowe informacje dotyczące swojego trzynastego albumu.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania