Newsy muzyczne

Recenzja: Deine Lakaien - "Crystal Palace"

Warto było czekać cztery lata na nowy album Deine Lakaien.

Deine Lakaien to jeden z tych wykonawców, którzy mają swój styl, którego nie zmieniają, po których wiadomo, czego się spodziewać, ale i tak zawsze warto czekać na ich kolejne płyty. Ernst Horn i Alexander Veljanov od blisko 30 lat działają na scenie dark wave, wyrobili sobie status gwiazdy tego nurtu i choć albumy przez nich wydawane nie zawsze porywały słuchaczy, to jednak nigdy nie zeszli poniżej pewnego, wysokiego poziomu. 

"Crystal Palace" to płyta, która zadowoli nawet najwybredniejszych fanów duetu. Dziesięć utworów, które trafiły na ten album stanowi smakowity koktajl przyrządzony z dynamicznych, dark wave'owych, ocierających się o industrial kompozycji i łapiących za serce ballad zaśpiewanych zbolałym głosem przez Alexandra Veljanova. I właśnie utwory takie jak "Where The Wind Don't Blow", "The Lights Of Our Street", "Eternal Sun", "Forever And A Day" stanowią o sile tego albumu. Zresztą Deine Lakaien zawsze uchodzili za mistrzów w tworzeniu romantycznego nastroju. I potwierdzają to dobitnie na "Crystal Palace".

Bardzo dobra płyta, która idealnie sprawdzi się w nadchodzące jesienne i zimowe wieczory. A jednocześnie jedna z najmocniejszych pozycji w dyskografii Deine Lakaien.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Steven Wilson sprzedał płytę za 10 tysięcy funtów

2020-11-30

Steven Wilson przygotował wyjątkowy egzemplarz swojego najnowszego albumu „THE FUTURE BITES”. Wydanie „ULTRA DELUXE BOXSET ON OBSOLETE MEDIA”, które ma tylko jedną sztukę, zostało sprzedane za 10 tys. funtów, czyli równowartość 50 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Olena walczy z jesiennym przesileniem

2020-11-30

Wokalistka i autorka tekstów Olena wydała pierwszy singel zapowiadający jej nowy drugi album, który ukaże się wiosną przyszłego roku.

Czytaj więcej...

Solomun nagrał post-punkowy singel

2020-11-30

Solomun prezentuje nowy singiel “Kreatur Der Nacht”, nagrany z grupą Isolation Berlin. Towarzyszy mu teledysk w reżyserii Fatiha Akina.

Czytaj więcej...

Damian Lange wydał debiutancki album

2020-11-29

Wokalista grup Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów wydał debiutancką płytę "Dramatematyka".

Czytaj więcej...

Zmarł Piotr Strojnowski

2020-11-28

W wieku 62 lat na zawsze odszedł Piotr Strojnowski - współzałożyciel grupy Daab i autor tekstu jednego z jej największych przebojów "Ogrodu Serce".

Czytaj więcej...

Nowy singel od Carpenter Brut

2020-11-28

Czołowy francuski przedstawiciel nurtu synth wave wydał nowy singel zatytułowany „Fab Tool”. To pierwszy premierowy materiał od premiery albumu „Leather Teeth” w 2018 roku.

Czytaj więcej...

Low Island 'W Twoich Ramionach'

2020-11-28

Brytyjska grupa wydała kolejny nowy singel - tym razem zatytułowany "In Your Arms".

Czytaj więcej...

Krakowskie Dziewczęta pełne 'Namiętności'

2020-11-27

Dziś ukazał się debiutancki album krakowskiej formacji Dziewczęta grającej w klimatach shoegaze / alternative.

Czytaj więcej...

Dziś premiera świątecznego albumu Urszuli

2020-11-27

"Cud Nadziei" to tytuł nowej świątecznej płyty Urszuli, która od dziś jest w sprzedaży.

Czytaj więcej...

Post-punkowy GLOSS wydał debiutancki singel

2020-11-27

Dziś ukazał się pierwszy singel zamieszkałego w Warszawie amerykańsko-brytyjskiego duetu GLOSS zatytułowany "PIN Number".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania