Newsy muzyczne

Recenzja: New Model Army - "Between Wine & Blood"

Bardzo udane post-scriptum do wydanego w ubiegłym roku albumu "Between Dog & Wolf".

Płyta "Between Dog & Wolf" nie tylko należy do najlepszych wydawnictw w dyskografii New Model Army, ale stała się także sporym sukcesem komercyjnym, oczywiście na miarę tego zespołu. Nie dziwi mnie więc, że zespół postanowił kuć żelazo póki gorące i sprezentował fanom prezent w postaci dwupłytowego albumu "Between Wine & Blood".

Na pierwszym krążku znalazło się sześć premierowych utworów studyjnych, zaś na drugim - wybrane kompozycje z poprzedniego albumu w wersjach koncertowych. Nowe piosenki, być może, mają swoje korzenie w sesjach nagraniowych "Between Dog & Wolf", a może ich zarys zrodził się nawet podczas powstawania płyty "Today Is A Good Day" z 2010 roku. Moje podejrzenie bierze się stąd, że brzmią jak wyjęte z sesji nagraniowych tych dwóch albumów. To jednak nie jest najistotniejsze, gdyż każdy z tych sześciu numerów trzyma wysoki poziom i nie brzmi jak klasyczny sesyjny "odrzut". Mamy tu piękną, wyciszoną, akustyczną balladę "Happy To Be Here", mamy utwory z punkrockowymi naleciałościami ("Sunshine", "Angry Planet" i "Guessing"), a także zimnofalowe, mroczne "Devil's Bargain". Wpadające w ucho melodie, świetny, zadziorny śpiew Justina Sullivana, delikatna, nostalgiczna otoczka - to znaki rozpoznawcze tych piosenek.

Druga część "Between Wine & Blood" to potwierdzenie tego, co wiedzą wszyscy, którzy choć raz widzieli New Model Army na żywo. Jest to świetna maszyna koncertowa. Tutaj zagrali utwory z "Between Dog & Wolf" nieco ostrzej niż w wersjach studyjnych. Słucha się tego bez cienia znużenia, ale za to z wypiekami na twarzy.

Album, który powinien znaleźć się w dyskografii każdego fana New Model Army, ale dla nie-fanów jest to raczej ciekawostka, którą można "zaliczyć" na przykład przy okazji słuchania poprzedniej płyty studyjnej.

Autor: Grzegorz Szklarek

Pokrewne wątki:

Kenny Wayne Shepherd Band wyda nowy album

2019-05-24

Nowy album Kenny Wayne Shepherda zatytułowany „The Traveler” ujrzy światło dzienne 31 maja.

Czytaj więcej...

Garaż w Leeds po raz pierwszy na CD

2019-05-24

Po raz pierwszy na CD ukazał się materiał legendarnej śląskiej grupy zimnofalowej Garaż w Leeds.

Czytaj więcej...

Zobacz koncertowy klip Meli Koteluk

2019-05-24

Mela Koteluk opublikowała klip zarejestrowany podczas trasy koncertowej promującej album "Migawka".

Czytaj więcej...

Skalpel Big Band zapowiada kolejne koncerty

2019-05-24

Skalpel Big Band ogłosił cztery nowe daty koncertów. Pierwszy z nich już 19 lipca w Sopocie, pozostałe zaplanowano na jesień.

Czytaj więcej...

Pile na dwóch koncertach w Polsce

2019-05-23

Pile czyli indie-rockowy amerykański zespół sympatyzujący z Sonic Youth wróci do Polski na 2 koncerty.

Czytaj więcej...

Dawid Podsiadło pokazał "Trofea"

2019-05-23

Dawid Podsiadło obchodzi dziś 26 urodziny i z tej okazji opublikował klip do piosenki "Trofea".

Czytaj więcej...

"The Rewind Tour in Poland" w Warszawie w listopadzie

2019-05-23

16 listopada w warszawskim Torwarze zagrają Aqua, Snap! i Technotronic.

Czytaj więcej...

tęskno prezentuje nowy singel i zapowiada letnie tournee

2019-05-23

Duet tęskno wyruszy w letnią trasę koncertową. Zespół zagości na scenach wielu festiwali, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W trakcie występów na żywo tęskno zaprezentuje, oprócz utworów z debiutanckiego krążka „Mi”, również nowy singiel „Bzdury”.

Czytaj więcej...

Opeth zdradził szczegóły nowego albumu

2019-05-23

Gwiazda warszawskiego festiwalu PROG IN PARK III - grupa Opeth, ujawniła nowe informacje dotyczące swojego trzynastego albumu.

Czytaj więcej...

Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz

2019-05-22

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia geniusza fortepianu, niesamowitego jazzmana, który zmarł tragicznie w wieku 29 lat. Tytuł pojawi się w kinach 18 października.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania