Newsy muzyczne

Organek Laureatem Nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego

Tomasz Organek, lider zespołu Organek, został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Wyróżnienie to jest przyznawane młodym twórcom od 2002 roku. Nagrodę przyznała Kapituła w składzie: Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiecki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak, Mariusz Składanowski i Jan Wołek. W uzasadnieniu werdyktu można przeczytać, że „Nagroda dla Tomasza Organka została przyznana za artystyczną wyrazistość i wyjątkową swobodę w poruszaniu się po różnorodnych, często odległych gatunkach muzycznych. W sposób szczególny -  za porywający dźwiękowo i  dojrzały tekstowo album „Głupi”, będący odważną i intrygującą podróżą do istoty rock’n’rolla, na którym szacunek do muzycznej tradycji, połączony ze szczerością i bezkompromisowością, tworzy na naszej scenie nową artystyczną jakość.”

Tomasz Organek tak komentuje dzisiejsze wydarzenie: „Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem ze względu na kryteria, którymi kieruje się kapituła. Grzegorz Ciechowski był nie tylko doskonałym kompozytorem ale też i przenikliwym obserwatorem. Opisywał rzeczywistość precyzyjnie operując słowem. Jeżeli moja twórczość znalazła uznanie wśród jury, dla którego nie tylko kompozycja, ale też i słowo waży wiele, to tym bardziej jestem zaszczycony.”

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego została ustanowiona by upamiętnić Grzegorza Ciechowskiego - przedwcześnie zmarłego poetę, kompozytora i muzyka związanego z Toruniem. Przyznawana jest młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki, za dokonania w minionym sezonie artystycznym. Dotychczas uhonorowano nią m.in.: Piotra Roguckiego, Galerię Rusz, Lao Che, Julię Marcell czy Misię Furtak.


Źródło: Mystic

Pokrewne wątki:

The Rookles wydadzą drugi album

2020-07-04

13 lipca do sklepów trafi nowy album otwockiej grupy The Rookles zatytułowany "Draw The Line".

Czytaj więcej...

Marszałek po raz trzeci

2020-07-04

Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Pizdudski) skrócił nazwę i rozwinął formę. Ukazała się jego nowa płyta zatytułowana "III".

Czytaj więcej...

Przed czym ucieka Artur Rojek?

2020-07-04

“A miało być jak we śnie”, trzeci singiel z albumu artysty zatytułowanego „Kundel”, który miał swoją premierę w marcu tego roku. W nowym singlu pojawia się gość specjalny – Taco Hemingway.

Czytaj więcej...

Matt Dusk na letnim wietrze

2020-07-04

Matt Dusk prezentuje drugi singiel z nadchodzącej płyty i zaprasza na koncert live, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 20:00.

Czytaj więcej...

David Gilmour powrócił z nowym singlem

2020-07-03

"Yes, I have ghosts" to pierwszy nowy singiel Davida Gilmoura od pięciu lat. Inspiracją dla tego utworu, w którym wystąpiła jego córka Romany była nowa powieść Polly Samson "A Theatre for Dreamers".

Czytaj więcej...

Na Tak wciąż żyje

2020-07-03

Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję"

Czytaj więcej...

Poezja Baczyńskiego zabrzmi w rocznicę powstania

2020-07-03

Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

Czytaj więcej...

Muniek Staszczyk z czwartym singlem z "Syna Miasta"

2020-07-03

„Bo życie jest…” to czwarty singiel z mającego status Złotej Płyty albumu "Syn Miasta" Muńka Staszczyka, wydanego w październiku 2019 roku.

Czytaj więcej...

Bluszcz znowu zakwitnie

2020-07-02

Formacja Bluszcz powraca z nowym singlem. „Mars Volta” to pierwszy utwór zwiastujący trzeci krążek zespołu.

Czytaj więcej...

Requiem Records przypomni Ziemię Mindel Würm

2020-07-02

Latem tego roku do sprzedaży trafi album zapomnianego już trójmiejskiego duetu Ziemia Mindel Würm.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania