Newsy muzyczne

Nowy Singel Sóley

Islandzka wokalistka zaprezentowała nową kompozycję.

Znamy już datę premiery nowego albumu Sóley! Niezwykle lubiana w Polsce Islandka swoje najnowsze dzieło zatytułowała „Ask The Deep”. Płyta trafi do sklepów 8 maja, jednak już teraz posłuchać możemy pięknego singla „Aevintyr”. Przypominamy też, że Sóley będzie promować krążek w Polsce - pod koniec maja zobaczymy ją aż na czterech koncertach.

„Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią” - mówi Islandka, zapowiadając premierowe dzieło. „Ask The Deep” ma być rozwinięciem lirycznej formuły piosenek z „We Sink”. To wedle jej słów, osobista i poetycka muzyczna podróż. Piosenki Sóley krytycy porównują do twórczości takich grup jak Múm, Sigur Ros czy CocoRosie, jednak absolwentka Icelandic Art Academy w zakresie pianina wypracowała swój unikalny i rozpoznawalny styl. Dbałość o kompozycję, oryginalny głos i misterne aranże sprawiają, że piosenki Islandki są niezwykle bogate i dojrzałe, a równocześnie urokliwie chwytliwe. Nowy materiał ukaże się w 8 maja nakładem Morr Music, jednak już teraz jednak wokalistka udostępniła premierowe nagranie „Aevintyr”.

Niedługo po premierze Sóley z zespołem ponownie odwiedzi Polskę - 21 maja zagra koncert w warszawskim „Basenie”, dzień później wystąpi w „Rialto” w Katowicach, 23 maja zobaczymy ją w poznańskim klubie "Eskulap", a na koniec – 24 maja w „Eterze” we Wrocławiu. Bilety na koncerty już w sprzedaży.Źródło: Nopaperrecords

Pokrewne wątki:

Pożegnalna płyta Patti Yang

2019-08-17

Album “War on Love” Patti Yang ukaże się w listopadzie tego roku.

Czytaj więcej...

David Keenan przyjedzie do Warszawy

2019-08-16

David Keenan, jeden z najbardziej obiecujących artystów z Irlandii w ostatnich latach, na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 marca w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Tashi Wada Group Feat. Julia Holter & C. Fogel w Warszawie

2019-08-16

11 września, na jedynym w Polsce koncercie, w warszawskim Pardon, To Tu wystąpi pochodzący z Los Angeles zespół, przedstawiający nurt muzyki eksperymentalnej, ambientowej, minimalistycznej, dronowej, oparty na muzyce mikrotonalnej.

Czytaj więcej...

Zobacz oldschoolowy teledysk Pezeta

2019-08-16

Pezet prezentuje drugi teledysk zapowiadający „Muzykę Współczesną” i zaskakuje oldschoolowym brzmieniem rodem z „Muzyki Klasycznej” czy „Muzyki Poważnej”.

Czytaj więcej...

Peter Murphy miał atak serca

2019-08-16

Były wokalista brytyjskiej grupy Bauhaus przeszedł atak serca przed koncertem w nowojorskim Le Poisson Rouge.

Czytaj więcej...

Londyńska wystawa z okazji 40 lat albumu "London Calling" The Clash

2019-08-14

Muzeum Londynu będzie gospodarzem ekskluzywnej ekspozycji The Clash: London Calling. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 100 eksponatów z archiwum zespołu.

Czytaj więcej...

Zmarł Cezary Szlązak

2019-08-14

W wieku 72 lat po ciężkiej chorobie zmarł Cezary Szlązak z grupy 2+1.

Czytaj więcej...

Akustyczna trasa grupy LemON

2019-08-14

Jesienią LemON zagra wyjątkowe koncerty w całej Polsce. W wyjątkowych aranżacjach akustycznych zabrzmią najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.

Czytaj więcej...

Agnieszka Chylińska zagra jubileuszowe tournee

2019-08-14

„WARTO BYŁO SZALEĆ TAK!” to nazwa tournee Agnieszki Chylińskiej podczas której Artystka będzie świętowała ćwierćwiecze pracy artystycznej.

Czytaj więcej...

Sóley na trasie po Polsce

2019-08-13

Islandzka wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka Sóley wystąpi na czterech koncertach w Polsce.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania