Newsy muzyczne

Recenzja: Brandon Flowers - "The Desired Effect"

Brandon Flowers zdaje się mieć z jednej strony podobne aspiracje, jak Florence And The Machine, a z drugiej na swoim drugim solowym albumie „The Desired Effect”, flirtując z muzyką lat 80. ubiegłego wieku, nie uniknął patosu, muzycznej „piguły”, a nawet... plagiatu.

5 lat minęło od wydania debiutanckiego „Flamingo”. Tym razem, jak przystało na romans z mirażem muzyki elektronicznej sprzed trzech dekad, Brandon wciągnął do współpracy różnorakich, często znamienitych gości, którzy bywali  specjalistami tego typu brzmień przed laty. 

I tak oprócz czuwającego nad całością producenta Ariela Rechtshaida (współpracował m.in. z Madonną, Usherem, czy Vampire Weekend – przyp. MM), w otwierającym płytę pozytywnym „Dreams Come True” zagrał gitarzysta Carlos Alomar, znany ze współpracy z Duran Duran. Z kolei w singlowym „I Can Change” swego głosu w tle użyczył sam Neil Tennant z Pet Shop Boys. Utwór ten zresztą ociera się plagiat. Główna melodia wydaje się bowiem żywcem wyciągnięta ze „Smalltown Boy” – przeboju z 1984 roku duetu Bronski Beat. Na tym tle najlepiej prezentują się pogodny, nieco gospleowy „Still Want You”, rock and rollowy wręcz „Diggin’ Up The Heart”, czy zamykający album „The Way It’s Always Been”. Przez cały krążek przewijają się także liczne partie chóralne, w których Flowersa wspomogły m.in. znana z Dirty Projects, Angel Deradoorian, Jake Blanton, czy Erica Canales. Reszta niestety nie porywa specjalnie, choć nie można jej odmówić przebojowości. „Between Me And You” i „Never Get You Right” za bardzo przypominają twórczość wspomnianej we wstępie Florence. Mocno „ejtisowo” wypadają natomiast „Lonely Town” i „Can’t Deny My Love". 

Brandon Flowers nie do końca przekonuje mnie jako solista. Rozumiem, że ta droga stanowi odskocznię od jego macierzystej formacji The Killers. Życzę mu jednak, by szybko do niej powrócił i nagrał następcę udanego „Battle Born”. 

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Dziś premiera nowego klipu Nocnego Kochanka

2018-06-21

Nocny Kochanek w hołdzie dla fanów publikuje w sieci klip do utworu „Tribjut”.

Czytaj więcej...

Debashish Bhattacharya Trio w warszawskim Pardon, To Tu

2018-06-21

Debashish Bhattacharya Trio + W.Traczyk / H. Zemler wystąpią 25 lipca w warszawskim klubie Pardon, To Tu.

Czytaj więcej...

Enslaved i High On Fire na dwóch koncertach w Polsce

2018-06-21

Enslaved i High On Fire wystąpią jesienią na dwóch, wspólnych koncertach w Polsce: 30 września w poznańskim klubie U Bazyla oraz 1 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

"Czarująca" Ptakova

2018-06-21

"Czar" to tytuł nowego singla pochodzącej ze Śląska wokalistki Ptakovej.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wyda kolekcję singli na winylach

2018-06-20

Seria kolekcjonerskich boxów zawierajacych single winylowe zremasterowane z oryginalnych taśm audio w legendarnym studio Abbey Road. Boxy "Speak & Spell | The 12" Singles" oraz "A Broken Frame | The 12" Singles" dostępne w sprzedaży od 31 sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź drugiej płyty Aviaries

2018-06-20

„Deaden Me” to tytuł nowego klipu wrocławskiej formacji Aviaries.

Czytaj więcej...

Dirty Projectors z nowym utworem

2018-06-20

"That’s A Lifestyle" pochodzi z nadchodzącej płyty Dirty Projectors "Lamp Lit Prose", której premiera odbędzie się 13 lipca 2018. To drugi ujawniony utwór po "Break-Thru" z tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Slash zapowiedział nowy album

2018-06-19

Premiera "Living The Dream" Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators już 21 września.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania