Newsy muzyczne

Nowy album Månsa Zelmerlöwa już w czerwcu

8 czerwca ukaże się nowy album Månsa Zelmerlöwa, zwycięzcy 60. Konkursu Piosenki Eurowizja 2015.

Na zapowiadanej płycie „Perfectly Damaged” znajdzie się piosenka „Heroes”, z którą Szwed zwyciężył w sobotę, 23 maja, w Wiedniu, zdobywając w głosowaniu 365 punktów.

„Nie będę ukrywał, miałem łzy w oczach, gdy okazało się, że wygrałem”– mówił na pokonkursowej konferencji artysta. Måns Zelmerlöw wyprzedził reprezentującą Rosję Polinę Gagarinę („A Million Voices”, 303 punkty) oraz włoski zespół Il Volo („Grande Amore”, 292 punkty). W głosowaniu krajów Szwed otrzymał od Polski maksymalną notę 12 punktów! 

Zwycięstwo Månsa oznacza, że  61. edycja Eurowizji odbędzie się w jego ojczyźnie. Stanie się tak już po raz szósty w historii imprezy i po raz drugi w ciągu minionych czterech lat. Więcej zwycięstw od Szwecji ma tylko Irlandia, siedem.

Zwycięska piosenka „Heroes” pochodzi z nowej płyty szwedzkiego piosenkarza, kompozytora i aktora musicalowego, „Perfectly Damaged”, która nakładem Warner Music Poland ukaże się w Polsce 8 czerwca. Wypełniło ją 12 piosenek.

Måns Zelmerlöw to w Szwecji postać powszechnie znana. 28-latek trafił do czołówki najbardziej wpływowych Szwedów. Zelmerlöw ma za sobą udział w szwedzkim "Idolu" oraz tamtejszej wersji "Tańca z gwiazdami". Jako gość pojawił się też w polskiej edycji drugiego z wymienionych show. W naszym kraju występował wielokrotnie, w programach telewizyjnych, na festiwalach, a także na koncertach plenerowych (Hity na czasie). Jego singiel „Cara Mia” pokrył się w Szwecji podwójną platyną. Sukcesami były też role Månsa Zelmerlöwa w musicalach „Grease” oraz „Footloose”. 


Źródło: Warner Music

Pokrewne wątki:

Soundtrack z muzyką Mogwai

2018-06-21

31 sierpnia na półki sklepowe trafi ścieżka dźwiękowa do filmu SF „KIN”, której autorem jest zespół Mogwai.

Czytaj więcej...

Dziś premiera nowego klipu Nocnego Kochanka

2018-06-21

Nocny Kochanek w hołdzie dla fanów publikuje w sieci klip do utworu „Tribjut”.

Czytaj więcej...

Debashish Bhattacharya Trio w warszawskim Pardon, To Tu

2018-06-21

Debashish Bhattacharya Trio + W.Traczyk / H. Zemler wystąpią 25 lipca w warszawskim klubie Pardon, To Tu.

Czytaj więcej...

Enslaved i High On Fire na dwóch koncertach w Polsce

2018-06-21

Enslaved i High On Fire wystąpią jesienią na dwóch, wspólnych koncertach w Polsce: 30 września w poznańskim klubie U Bazyla oraz 1 października w warszawskiej Proximie.

Czytaj więcej...

"Czarująca" Ptakova

2018-06-21

"Czar" to tytuł nowego singla pochodzącej ze Śląska wokalistki Ptakovej.

Czytaj więcej...

Depeche Mode wyda kolekcję singli na winylach

2018-06-20

Seria kolekcjonerskich boxów zawierajacych single winylowe zremasterowane z oryginalnych taśm audio w legendarnym studio Abbey Road. Boxy "Speak & Spell | The 12" Singles" oraz "A Broken Frame | The 12" Singles" dostępne w sprzedaży od 31 sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź drugiej płyty Aviaries

2018-06-20

„Deaden Me” to tytuł nowego klipu wrocławskiej formacji Aviaries.

Czytaj więcej...

Dirty Projectors z nowym utworem

2018-06-20

"That’s A Lifestyle" pochodzi z nadchodzącej płyty Dirty Projectors "Lamp Lit Prose", której premiera odbędzie się 13 lipca 2018. To drugi ujawniony utwór po "Break-Thru" z tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania