Newsy muzyczne

John Grant z trzecim albumem

John Grant powraca z trzecim albumem. Krążek „Grey Tickles, Black Pressure” będzie mieć swoją premierę 2 października.

Nowy materiał zawiera piękne ballady oraz przepełnione elektroniką piosenki pop, tak charakterystyczne dla muzycznego DNA artysty. 

Album został zarejestrowany w Dallas, w miejscu gdzie powstał jego pierwszy solowy projekt „Queen of Denmark” z 2010 r. Za produkcję nowego materiału odpowiedzialny jest John Congleton (St Vincent, Franz Ferdinand, Swans).

„Uważam, że album jest świetny i jestem z niego bardzo dumny. Chciałem być mroczniejszy i zły na tej płycie. Praca nad albumem sprawiła mi dużo frajdy” – mówi John Grant. 

„Grey tickles” w dosłownym tłumaczeniu z języka islandzkiego oznacza „kryzys wieku średniego”, natomiast „black pressure” zaczerpnięty z języka tureckiego to „koszmar”. Tak tłumaczy tytuł albumu ten niezwykle utalentowany lingwista. 

Gościnnie na albumie pojawiają się takie gwiazdy jak Tracey Thorne, Amanda Palmer oraz Budgie (były perkusista zespołu Siouxsie and the Banshees). 

„Grey Tickles, Black Pressure” to następca “Pale Green Ghosts” z 2013 r. Album trafił w Wielkiej Brytanii na listę Top 20 w pierwszym tygodniu sprzedaży, a w sieci niezależnych sklepów Rough Trade otrzymała tytuł „Albumu Roku 2013”. Na liście Guardiana album wspiął się na 2 miejsce, a według MOJO i Uncut krążek uplasował się w pierwszej piątce. Po tak dużym sukcesie John Grant odbył trasę po Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie występował jako specjalny gość zespołu Pixies. Bilety na wszystkie koncerty zostały wyprzedane. 


Źródło: PIAS

Pokrewne wątki:

Nitzer Ebb za rok w Łodzi

2018-11-12

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę przyszłorocznej edycji łódzkiego Soundedit Festival.

Czytaj więcej...

Health zagra w Warszawie

2018-11-11

Amerykański zespół Health wystąpi 16 lutego w warszawskich Hybrydach.

Czytaj więcej...

Stos wróci na jeden koncert

2018-11-11

30 marca w Warszawie odbędzie się jedyny koncert klasyków polskiego heavy metalu Stos.

Czytaj więcej...

Blitzkrieg wraca po 26 latach

2018-11-10

14 lipca na festiwalu Castle Party w Bolkowie odbędzie się pierwszy od 1992 roku koncert łódzkiej grupy Blitzkrieg.

Czytaj więcej...

Jean-Michel Jarre wyda sequel albumu "Equinoxe"

2018-11-10

"Equinoxe Infinity" (premiera 16 listopada) to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują „PARATYPHOID FEVER”

2018-11-10

Dwa tygodnie temu Tides From Nebula zaprezentowali nowy singiel zatytułowany „DOPAMINE”, na którym znalazła się niespodzianka dla fanów.

Czytaj więcej...

Backstreet Boys przyjadą do Warszawy

2018-11-09

24 czerwca w warszawskim Torwarze odbędzie się kolejny polski koncert słynnego amerykańskiego boys band Backstreet Boys.

Czytaj więcej...

Devin Townsend wróci do warszawskiej Stodoły

2018-11-09

An Evening With Devin Townsend odbędzie się 5 kwietnia w warszawskiej Stodole.

Czytaj więcej...

Debiutancki singel supergrupy Piroshka

2018-11-09

"Everlastingly Yours" to pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu formacji Piroshka, w skład której wchodzi czwórka cenionych muzyków z brytyjskiej sceny niezależnej.

Czytaj więcej...

Depeche Mode: ciąg dalszy kolekcji singli na winylach

2018-11-08

Sony Music Entertainment prezentuje dwa kolejne boxy zawierające kolekcje singli grupy Depeche Mode na płytach winylowych.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania