Newsy muzyczne

1984 zapowiada koncertowe wydawnictwo

16 lipca odbędzie się premiera nowego albumu koncertowego rzeszowskiej formacji 1984.

Muzycy zarejestrowali materiał w Radiu Rzeszów na zaproszenie Jurka Szlachty w grudniu 2014. Na płycie znajdą się stare kawałki, te najbardziej znane i lubiane, wybrane przez fanów. Znajdzie się też rarytas – jeden kawałek premierowy.

Usłyszymy m.in. „Na jednej chmurze”, „Całe miasto śpi”, „Człowiek”, „Zimna Kraina”. No i oczywiście nie zabraknie „Radio Niebieskie Oczy Heleny”.

Nagrań dokonano w składzie: Piotr Mizerny Liszcz (gitara wokal), Robert Tuta (bas, elektronika, chórki), Krystian Bartusik (perkusja). Tak, Mili Państwo! 1984 gra z perkusistą! Mixu i masteru tego wydawnictwa podjął się Aleksander Wilk.

Warto dodać, że zespół w tym roku świętuje swoje trzydziestolecie.

- Wielka radość, bo w naszej 30-letniej działalności, to nasza pierwsza płyta koncertowa. Ostatnią dekadę grałem z Robertem Tutą i to też pewien rodzaj naszego prywatnego święta. Teraz mamy perkusistę, więc dzieje się coś nowego i to jest piękne! Mam nadzieję, że spotkamy się w Bolkowie i razem z nami będziecie świętować tę płytę i nasze trzydziestolecie – podsumował Piotr Liszcz.

-Długo pracowaliśmy nad nową płytą, ale wiadomo, w dzisiejszych czasach z wytwórniami nie jest łatwo. Tym bardziej się cieszę, że wydajemy rzeszowski koncert. To jak powiedzieć: „nadal żyjemy i mamy się świetnie”. Bo tak jest. A, że premiera będzie w Bolkowie? No, to nasz festiwal! Inaczej być nie mogło. Dzięki Krzyśkowi i Leszkowi Rakowskim zagramy właśnie tam i myślę, że to fajne jest. Więc co? Do zobaczenia w Bolkowie!” – mówi Robert Tuta 

Płytę Live zespołu 1984 wydajemy, bo chcemy przypomnieć młodym ludziom o tym wspaniałym zespole i mamy również nadzieję, że dla starszych fanów będzie to miła retrospekcja. Zespół jest w świetnej formie i pomimo upływającego czasu starzeje się... jak wino! Brzmienie jest bardziej dojrzałe, a między muzykami nieustannie da się wyczuć „chemię”. Polskie Radio Rzeszów zarejestrowało fantastyczny materiał, a my postanowiliśmy go wydać jako „smakowity muzyczny kąsek" . Prywatnie dla mnie jest to także nie lada wyróżnienie, gdyż zespołem 1984 interesuję się od samego jego początku istnienia – opowiada Krzysztof Roman, wydawca płyty. 


Foto: Marek Kołodziej

Pokrewne wątki:

Bovska w nowym modelu Sofixów

2020-06-06

Wczoraj swoja premierę miała wersja limitowana butów Sofix & Bovska Sorrento Edition. Projekt jest połączony z nowym wydawnictwem Bovskiej czyli albumem „Sorrento”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia.

Czytaj więcej...

Tides From Nebula prezentują Live Sessions

2020-06-06

Tides From Nebula przygotowali specjalny materiał w postaci Live Sessions.

Czytaj więcej...

Limahl ciągle zakochany

2020-06-05

Dziś ukazał się nowy singel Limahla zatytułowany "Still In Love".

Czytaj więcej...

Erasure po raz osiemnasty

2020-06-05

W sierpniu ukaże się nowy album duetu Erasure zatytułowany "The Neon".

Czytaj więcej...

Wściekły Bob Mould zapowiada nowy album

2020-06-05

Były frontman grupy Hüsker Dü wydał nowy singel "American Crisis".

Czytaj więcej...

Dziś premiera debiutanckiej płyty MUZZ

2020-06-05

Od dziś w sklepach jest debiutanckie wydawnictwo nowego projektu Paula Banksa z Interpol.

Czytaj więcej...

"Wydaj Płytę z Będzie Głośno" po raz czwarty

2020-06-04

Radiowa Czwórka po raz czwarty poszukuje utalentowanych, a wciąż nieodkrytych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji „Będzie Głośno!”.

Czytaj więcej...

Mateusz Łopaciuk z nowym singlem

2020-06-04

"To nie mój czas" - taki tytuł nosi nowy singel pochodzącego z Janowa Podlskiego wokalisty Mateusza Łopaciuka.

Czytaj więcej...

Robert Cichy w "Piachu i Wietrze"

2020-06-03

„Piach i wiatr” to pierwszy singiel zapowiadający album „Dirty sun” Roberta Cichego, który za swoją poprzednią płytę „Smack” otrzymał Fryderyka.

Czytaj więcej...

Travis przedstawia ducha

2020-06-03

Ukazał się nowy singel szkockiej grupy Travis zatytułowany "Ghost".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania