Newsy muzyczne

Recenzja: Hey - "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged [LIVE]"

Hey pokusiło się o zarejestrowanie swoich piosenek w sali symfonicznej szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Jaki efekt? O tym poczytajcie w recenzji Natalii Zakolskiej.

Składająca się z 15 utworów płyta rozpoczyna nastrojowo narastające "Intro" oraz powitanie nieco zestresowanej wokalistki zespołu Kasi Nosowskiej. Szczęśliwie artystka pokonuje stres i podczas pozostałych nagrań po zdenerwowaniu nie ma już ani śladu. Zespół zdecydował się wystąpić prezentując hitowe „A Ty?” i „Mimo wszystko” oraz nieco mniej znane „Boję się o nas” czy „R.E.R.E.”.

Połączenie instrumentów oraz głosu charyzmatycznej Kasi Nosowskiej składają się na bezczelnie wierne odzwierciedlenie klasycznej atmosfery „unplugged”. Szczególnie słychać to w „Cudzoziemce w raju kobiet” oraz w piosenkach „Wilk vs. kot” czy we wspomnianym już, wyjątkowo wpadającym w ucho „Boję się o nas”. Dla zwolenników twórczości Hey może być zaskoczeniem „Wczesna jesień”, która w mojej opinii przeszła największą metamorfozę aranżacyjną. To jest płyta także dla tych, którzy kojarzą artystów głównie z piosenką „Teksański” – można lepiej poznać repertuar zespołu, bowiem tej piosenki nie ma na płycie.

Nie bez przyczyny Hey zdecydowało się zrealizować swoją koncertową płytę właśnie w szczecińskiej Filharmonii. Obiekt został nagrodzony prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe! Ponadto zespół został wsparty artystami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii, co wzbogaciło rockowe aranżacje o klasyczne i akustyczne brzmienia. Nie zawiodła także szczecińska publiczność – w tle słychać rytmiczne klaskanie słuchaczy, a jak wiadomo – zadowoleni słuchacze są podstawą sukcesu koncertu. Gdy do tego dochodzą gromkie oklaski po piosenkach, nie ukrywam głębokiego przekonania, że każdy wyszedł z występu w pełni usatysfakcjonowany!

Autor: Natalia Zakolska

Pokrewne wątki:

Depeche Mode wyda kolekcję singli na winylach

2018-06-20

Seria kolekcjonerskich boxów zawierajacych single winylowe zremasterowane z oryginalnych taśm audio w legendarnym studio Abbey Road. Boxy "Speak & Spell | The 12" Singles" oraz "A Broken Frame | The 12" Singles" dostępne w sprzedaży od 31 sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Pierwsza zapowiedź drugiej płyty Aviaries

2018-06-20

„Deaden Me” to tytuł nowego klipu wrocławskiej formacji Aviaries.

Czytaj więcej...

Dirty Projetors z nowym utworem

2018-06-20

"That’s A Lifestyle" pochodzi z nadchodzącej płyty Dirty Projectors "Lamp Lit Prose", której premiera odbędzie się 13 lipca 2018. To drugi ujawniony utwór po "Break-Thru" z tego wydawnictwa.

Czytaj więcej...

Nowe wydawnictwo koncertowe Nick Cave & The Bad Seeds

2018-06-19

Na 28 września 2018 Nick Cave & The Bad Seeds zapowiadają nowe, specjalne wydawnictwo, zatytułowane "Distant Sky – Nick Cave & The Bad Seeds Live In Copenhagen".

Czytaj więcej...

Nowy singel Komet

2018-06-19

„Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Czytaj więcej...

Slash zapowiedział nowy album

2018-06-19

Premiera "Living The Dream" Slash Ft. Myles Kennedy & The Conspirators już 21 września.

Czytaj więcej...

Amorphis i Soilwork zagrają w Krakowie

2018-06-19

Fińskie Amorphis i szwedzki Soilwork wystąpią 20 stycznia w krakowskim Kwadracie.

Czytaj więcej...

Oly. przedstawia "Mapę naszych miejsc"

2018-06-19

Singel zatytułowany „Mapa naszych miejsc” zapowiada drugi album Oly.

Czytaj więcej...

Above & Beyond wróci do Warszawy

2018-06-18

Klubowa trasa koncertowa Above & Beyond rozpocznie się już tej jesieni, a jednym z przystanków zespołu będzie warszawska Progresja. Artyści promować będą najbardziej topowy i taneczny album „Common Ground”.

Czytaj więcej...

Years & Years zagra w Warszawie

2018-06-18

1 lutego brytyjska grupa Years & Years wystąpi w hali Torwar w Warszawie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania